Poecilotheria miranda

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Poecilotheria miranda

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 19. Apríla 2008, 17:10

To je moja dvojnasobna laska, dostal som ju na svoju 22ku od svojej kocky, preto ju povazujem za naj vo svojej zbierka. Milujem tohto pavuka!
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 15. Novembra 2009, 19:13

4 zvlek :arrow:
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 29. Decembra 2009, 18:18

A tu už je v 5 zvleku :arrow:
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Decembra 2009, 21:37

nejako frisne nie? na priblizne kolkich stupnoch ju smazis? (nic v zlom)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Decembra 2009, 00:12

Samec ...

kto chce oponovat ... stavme sa !
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 30. Decembra 2009, 10:44

Z0oMb3E:
Aj ja som sa čudoval prečo sa tak skoro zviekla.No na druhý deň sa mi ďalšia miranda zvliekla...Asi majú dobré podmienky.Vlhčím im vyhrievam im bodovou žiarovkou ktorá vydáva dostatok tepla.V izbe mam takých cca 26 stupne.

Adi:
Nehádam sa o aké ide pohlavie.Ale nemyslíš že je ešte skoro z určovaním pohlavia? A keď nieje skoro tak potom ako si na to prišiel? Nech budem múdrejší.

Tu pridávam fotku druhej mirandi :) :arrow:
Obrázok
Od 5 zvleku pozorujem agresivitu u nich.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 31. Decembra 2009, 09:50

Taky by mě zajímalo jak přesně a podle čeho jde určit pohlaví sklípkana v 5.sv? Děkuji za odpověď předem

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 31. Decembra 2009, 10:08

Mikroskopom alebo sakra dobrym zrakom proti svetlu. Nemam tu skusenost u poecilotherií ale pri brachypelmach sa mi to uz parkrat podarilo.
Adi mal na mysli asi ten fakt že Excelova poecka rastie prilis rychlo a na zaklade toho mozno dedukovat ze by to mohol byt samec. Avsak ak ich vypeka tak niet sa comu. :D
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Decembra 2009, 11:16

Je zname ze pri vtackaroch rastu samce rychlejsie aby boli co najskor dospele a mohli sa parit, ale pri nasich podmienkach to nemusi byt pravda. To je pravda ze samce dospievaju skor, ale to ci rastu rychlejsie nemusi byt vobec pravda. Vela zalezi od podmienok ktore im vytvarame.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 31. Decembra 2009, 11:52

Mám v chove P. rufilatu...kúpil som ju v 5 zvleku.Dosť rýchlo sa mi zvliekala.Stoho som tiež usudzoval že to bude samec keď sa tak rýchlo zvliekal.No teraz je tá rufilata v 11 zvleku a je znej pekná samička :)

Dnes som obe mirandy premiestnil do čistej šalatovky (každá zvlásť :D ) a pozrel som sa im na epig.ryhu z lupou . U jednej z nich som spozoroval také niečo :arrow: http://img.lasiodora.sk/image/th/e042bf35b ... 16d08.jpeg
Stoho usudzujem že je to samec...Táto epi.ryha patrí tej mirande čo Adi sa o nej zmienil že je to samec (prvá foto).Avšak u tej druhej som tam toto nenašiel tam dúfam že to bude samica.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 31. Decembra 2009, 21:02

Jo to je mi taky známo, že samci dospívají dřív dokonce mají v dosti případech častější svlékání. Teď eště otázečka na Patmose: Ptám se protože s mikroskopem nedělam. Jak dostaneš pavouka pod mikroskop?

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 31. Decembra 2009, 21:44

preboha chlape :D preco by si mal napchat pavuka pod mikroskop ked ti na to v klude staci jeho zvlecka ?

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 1. Januára 2010, 05:56

Myslím že k tejto otázke niet čo dodať ;-) Samozrejme že som mal na mysli zvlečku :lol:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 1. Januára 2010, 12:01

Tak to potom pořád platí jak proboha poznáte pohlaví z fotky PAVOUKA a ne jeho svlečky?

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 1. Januára 2010, 14:41

Haha, sme v slovnej prestrelke, vsak? Ako pisal Razor - nemusi to tak vobec byt ale faktom je ze samci dospievaju skor ako samice a teda mohli by aj rychlejsie rasť. Z toho sa da DEDUKOVAŤ (nie vyhlásiť, to je len strieľanie naslepo) že by mohlo isť o samca. Plus - poecky nechovam ale pohlavie sa u nich tuším dá určiť aj podľa kresby na carapaxe a abdomene, nemam pravdu? Ale asi len u adultnych jedincov.

Yup, a šťastný nový rok všetkým ;-)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 1. Januára 2010, 14:41

Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 1. Januára 2010, 21:36

Ano rozdíly mezi pohlavímy jsou mi dobře známy. Ze svlečky dostatečně starého pavouka bezpečně určím pohlaví. K používáni mikroskopu jsem se zatím neuchílil. Ale už nějakou dobu pemýšlím nad jeho pořízením. Každopádně k tématu. Já se s nikymnechci přít samozřejmě. V podstatě si vážím každého názoru, ale určování Poecilotherii v 5.sv. z fotky pavouka :?: . Podle frekvence svlékání se to také moc dobře nedá. Ale hádat se nechci :) . Jinak taky přeju vše nejlepší do nového roku.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Januára 2010, 23:22

:D

Je to samec ... a neusudzujem to podla toho ako rychlo sa zvlieka...

Moj prvy cyanognathus mal dokonca 4-5zv po 2tyzdnoch ... a teraz som mal od nej krasnych par mladat ...

Poecky som mal skoro setky , okrem najdrahsich ...

A mal som same samce ... podarilo sa mi zatial len 1samicu - myslim tie co som mal od 1.zv.

Inak Rasto - pohlavie sa da urcit aj podla kresby .. ale nie na carapaxe... ale iba na abdomene a podla celkovej morfologie tela ...

Dovolim si povedat, ze si trufnem urcit takehoto jedinca, len podla oka. A preco ? Lebo samce poecilotherii dospievaju uz dokonca v 8zv... takze v 5.zv uz je jedinec vyvynuty natolko aby to slo ... lebo kresba mu za 3 zvleky len tak nevybledne. A miranda patri k najmensim poeckam. Co znamena , ze jej vyvojivy mechanizmus bude pracovat rychlejsie ako u ostatnych ... A 26 je taka teplota, ze pri nich pavuky rastu jak z vody ..., Ja aj rychlujem samce stromacov tak 28+ .... Takze , niet az tolko rozddielu ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Januára 2010, 18:17

ja by som este dodal aj taky rozpoznavaci znak a specialne u poeciek ze samceky maju zavalitejsie telo s dlhsimi nohami oproti smickam ktore maju nohy kratsie a telo take viac pozdlznejsie
no tento znak sa da pozorovat pri rovnakych zvlekoch a ideal ak su vedla seba
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 7. Marca 2010, 14:42

Pavúky sa mi pozvliekali a konečne sa mi ich podarilo určiť. (1,1)
Obrázok
:arrow:
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 18. Mája 2010, 19:43

Čaute,
samička sa mi zvliekla do 7 zvleku tak chcem Vám ju ukázať :)
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria miranda

Príspevok od užívateľa Skippy » 25. Marca 2015, 15:06

Poecilotheria miranda , kokón odobraný po 28 dňoch od vytvorenia udržiavaný pri konštantnej teplote asi 28°C , obsahuje už larvy N2

Obrázok


Napísať odpoveď