mazanie prispevkov

Tu s vami radi preberieme vaše návrhy na zlepšenie, otázky a pripomienky ohľadnom stránky

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 27. Februára 2010, 13:54

ja som len chcel poukazat na to, ze nie je vsetko zlato co sa blisti ;)
a keby som sa mal pridrziavat vasich rad, tak by som musel ignorovat spravanie pavuka. vsak hlavne, ze ja sa mam dobre. kazdy chovatel chce pre svojho pavuka to najlepsie a ked sa mu stane nieco nezvycajne, comu nerozumie, tak sa predsa spyta a ako vidim nabuduce si budem musiet rozmysliet ci sa nieco spytam, ale nebojte sa najblisie (ale to je daleka buducnost) vas budem potrebovat hadam az pri urceni pohlavia.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Februára 2010, 14:06

Nikto ti nekaze sem chodit. Len je dolezite aby si pohol hlavou aj ty.

A urcite nam nie je ukradnute ako sa sprava nas pavucik.

Vies v com je problem ?

Kazdy , teda skoro kazdy zaciatocnik si cita iba clanky o chove toho a toho druhu. A 90% z vas zabuda na najdolezitejsiu vec - a to - anatomia ... ci uz vonkajsia ale aj vnutorna stavba tela. Funkcie jednotlivych organov, druhy svalstva a chlpkov a pod. A potom to vyzera tak, ze pedypalpy volate "nohy" - aj ked ide o hmatovy , u samcov v dospelosti aj pohlavny organ. A z nohamy nemaju az tolko spolocneho.

Potom neviete ako co funguje a ked sa pavuk podla vas "cudne" sprava , lebo nerobi to co si predstavujete vy. Tak panikarite.

Pocitaj si anatomiu, sa nauc aspon nieco - a nie len stavbu, ale aj funkciu jednotlivych, aspon zakladnych organov. A mozno daco pochopis o pavukovy. Lebo zaklad je ten isty. Potom uz riesis len konkretnu adaptaciu na dany biotop ....

Dost jasne ? Alebo ti napisem clanok ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Februára 2010, 14:20

podľa mňa tu neprispieva a nechodí veľa ľudí lebo sa tu preberajú kraviny a nie pavúky ... na ky fras mám písať prečo leží môj pavúk na chrbte, keď som si neprečítal manuál ? je to kravina ...
a ďalej nebudem zakladať témy ako debil, opýtam sa dvoch troch chovateľov súkromne a keď povedia nemám šajn tak to vycapím ....
mne keď som začínal ešte na akvaria.sk premazali veľa príspevkov kým som pochopil, že treba veci hľadať a nebyť za debila a pýtať sa dookola to čo už sa dávno vie ... a nikoho to nezaujíma ...

kúpiš si pavúka chceš si o ňom niečo prečítať tak budeš čítať 17 strán kedy sa komu čo a ako zvlieklo ? asi nie no ...

tak sa nečudujte, že tu nik neprispieva ....

to je môj názor a nevravím, že mám jednoznačne pravdu

PS: Adi túto tému by som nemazal alebo zajtra by bola nová ... a podľa mňa je užitočná ...

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 27. Februára 2010, 22:17

adi ja niekedy nad tymi tvojimi argumentmi zasnem. neviem preco ma hadzes do jedneho vreca a myslis si, ze nic neviem o pavukoch. anatomiu a vsetky zakladne veci mam uz davno nastudovane. ukaz mi nejaky clanok z anatomie na zaklade ktoreho by som vydedukoval, ze fotoaparat vydava vibracie, ktore vadia pavukovi.
vo vela veciach s tebou suhlasim, je tu vela zaciatocnikov co sa pytaju zakladne veci, ktore maju vediet este pred kupou pavuka a co je hlavne ja som sa na ziadnu banalitu nepytal, tak sa neohanaj argumentami, ze mam studovat.
to co som sa ja pytal som sa nikde nedocital, hladal som informacie ako funguje fotoaparat, co sa deje pri expozicii a ked som nic dolezite nenasiel, tak som sa prisiel spytal. zdalo sa mi celkom zaujimave diskutovat aj o takomto niecom, nie len o zvlekoch, napajackach, substratoch, osvetleni......predsa kazdy uz fotil svojho pavuka a chcel som vediet aj vase nazory a predpokladal som, ze aj niekto z vas mal podobnu skusenost a vedel by mi odpovedat.
s tou anatomiu si ma teda fakt dostal.asi mi uz nemas co rozumne napisat, tak vytahujes vseobecny problem zaciatocnikov. chod sa spytat mojho spolubyvajuceho ako mu zvyknem hovorit o anatomii a uvedom si, ze tu nie si najmudrejsi a zvysok su len sprosti, co nic nevedia. to co nezaujima teba inych moze a chcu vediet ako veci funguju, aj z hladiska etologie, ale teraz nemam na mysli zakladne veci.

dalej uz nema vyznam venovat sa tejto teme, diskutujte si o com chcete ja koncim

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Februára 2010, 23:11

Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 28. Februára 2010, 09:32

Tak uz mi to nedalo.... ,to s tym fotakom je pekna blbost aby vydaval vibracie.Pavuk sa ti zlakol pri foteni blesku,pripadne toho ako si sa priblizoval s fotakom a zareagoval na pohyb.Druha vec je ,ze Adi ako admin by mohol byt trochu trpezlivejsi k novacikom al. prispevkom,ktore su podla neho od veci.Mohol by upozornit ze tema je duplicitna al. nerelevantna a potom o dva dni prispevok vymazat.Aby sa nestalo to,ze o chvilu tu nebude mat kto prispievat. Nechce sa mi hladat jeho prve prispevky na toto forum ,ale takisto neboli prilis vedecke. 8)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2010, 10:51

ukaz mi nejaky clanok z anatomie na zaklade ktoreho by som vydedukoval, ze fotoaparat vydava vibracie, ktore vadia pavukovi.
Ja tiez zasnem ako si dokazes dat veci do suvislosti. Mas namet na clanok. Nech sa paci. Nazov mozes dat - vplyv fotoaparatu na anatomiu vtackara. :lol:
chod sa spytat mojho spolubyvajuceho ako mu zvyknem hovorit o anatomii
Daj adresu alebo aspon tel. cislo . :D


uvedom si, ze tu nie si najmudrejsi a zvysok su len sprosti
Netvrdim, ze viem vsetko ... ale dost casto to tak vyzera :lol:
to co nezaujima teba inych moze a chcu vediet ako veci funguju
- ta neviem , anatomia fotaka vs. anatomia pavuka ... hmmm , tazka to tema. Urcite ma konstrukcia a spravanie fotaka vplyv na chovanie pavuka pri foteni :lol:
diskutujte si o com chcete ja koncim
konecne si pochopil, ze venovat sa takym bludom nema zmysel, a ze z toho mam uz pekne davno dobru komediu. :lol:


PS: Este raz vravim vsetkym. Ja ked zmazem , napisem. Vacsinou, niekedy vsak nestiham, som len clovek kt. ma malo casu. A az tak pisat by som nemal. Nech si kazdy uvedomi a zamysli sa, ze preco asi mu zmizol prispevok ...,

Zatial vseto. Ci sa ideme este natahovat a zabavat ? :D

Pekny den.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 28. Februára 2010, 12:45

paint napísal:Tak uz mi to nedalo.... ,to s tym fotakom je pekna blbost aby vydaval vibracie.Pavuk sa ti zlakol pri foteni blesku,pripadne toho ako si sa priblizoval s fotakom a zareagoval na pohyb.
neda mi to aby som aj ja neodpovedal. hadam si nemyslite, ze som taky idiot, budem fotit bleskom a potom sa budem cudovat. co a kedy sa zlakol som popisal v uz vymazanej teme a zlakol sa v rovnakom okamihu,ked sa vyhotovovala snimka, zlakol sa viackrat a vzdy v tom istom okamihu a pred fotenim som fukal nanho, manipuloval a nic, takze ja viem coho a kedy sa zlakol a uz to nechajte tak...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2010, 12:50

rey_619 napísal:
paint napísal:Tak uz mi to nedalo.... ,to s tym fotakom je pekna blbost aby vydaval vibracie.Pavuk sa ti zlakol pri foteni blesku,pripadne toho ako si sa priblizoval s fotakom a zareagoval na pohyb.
neda mi to aby som aj ja neodpovedal. hadam si nemyslite, ze som taky idiot, budem fotit bleskom a potom sa budem cudovat. co a kedy sa zlakol som popisal v uz vymazanej teme a zlakol sa v rovnakom okamihu,ked sa vyhotovovala snimka, zlakol sa viackrat a vzdy v tom istom okamihu a pred fotenim som fukal nanho, manipuloval a nic, takze ja viem coho a kedy sa zlakol a uz to nechajte tak...
Mozno je naozaj len hambliva a nerada sa foti ... :lol:

Mne sa pavuky "neboja" ani blesku. Fotil som uz kadeco ..., Nechapem ... dam ruku za to, ze pricina nebol tak samotny fotak ako neaka ina drobnost. A ty stale omielas, ze proste sa boji fotaka. Tak sa zmier s tym, ze tohto pekne nepofotis. :roll: Jednoducho ... je to uz trapne ... ti xyz ludi napisalo, ze je to blud. Ale ty nie a nie sa poucit. Alebo to aspon zahrat do autu. :-)

Jaaj .. komedia , normalne.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 28. Februára 2010, 13:00

a ked ma pokladali za idiota, ze neviem taku primitivnu vec, ze fotak vydava vibracie to bolo akoze co? preco si vtedy cusal ako vos pod chrastou? a ty sam si mi pisal, ze vibracie tam boli

Wellferine
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31. Júla 2009, 13:09

Príspevok od užívateľa Wellferine » 28. Februára 2010, 13:11

Ked ti neda spavat preco sa tak stalo, a mas pocit, ze tu si nedostal adekvatnu odpoved, tak skus maly pokus. Pozicaj si rovnaky typ fotaku, aj ine typy, zozen si viac jedincov z daneho druhu a fot. Zapisuj si reakcie po zvleku , pred zvlekom, medzi zvlekmi, etc. Je to casovo narocne, ale tak mozno prides na to v com bol problem. ked sa ti nezda odpoved vybracie, alebo ostatne veci, dostacujuca.
Ale to je uz dost off topic. :D

Nie je aj toto hodne zmazania? :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2010, 13:16

ja by som to uz zmazal ...

ale tu nemozem :-)

Sak aspon sranda.

Pre ostatnych, aby ste vedeli. Stazovat sa mozete kolko chcete. Stale budem mazat bludy. Hlavne temy ukoncene a maximalne debilne. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

mopet
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Februára 2010, 16:22

Príspevok od užívateľa mopet » 28. Februára 2010, 21:19

No nejlepší bude jak to všechno pozamykate, zakážete přispívat a budete mít klid. Vždyť už tu stejně bylo všechno popsane tak na co by se lidi ještě ptali. Takhle se může klidně stát že za týden zase někomu pavouk cukne při focení a on se tu zkusí neprozřetelně na to zeptat. TRAGÉDIE!!! Proč tady potom je to vlákno "začátečnické otázky" ? Nezlob se ADI ale tvé vystupování tady vyznívá značně arogantním dojmem.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 28. Februára 2010, 23:05

Když to tak hnusně řeknu - pořiďte si do prdel* víc pavouků ať se zaměstnáte krmenim a nepíšete po netu z nudy takový žvásty :!:

:lol: :lol: :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 1. Marca 2010, 08:47

Tiež keď čítam, tak sa mi na admina nehodí takéto vystupovanie. Druhá vec je že pravdu má, ale dá sa to povedať aj inteligentnejšie!!!
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Marca 2010, 09:23

Nery úplne s tebou súhlasím :D :D :D ...

je to ako keď XYZ posudzoval rast pavúka na 1ks ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Marca 2010, 21:56

Kazdy sme nejako zacinali, a kazdy urobil vela chyb. Ale ludia su blbci, hadzu spinu na druhych a vlastne chyby si nepriznaju. Jeden ma take otazky, iny ma zas ine. A co. Co riesia hadky a ohovaranie nic.
Skuseny chovatelia sa u*ebavaju na tych co zacinaju, ale si neuvedomuju ze aj oni zacinali a nemali skusenosti. Ty co zacinaju maju stale dookola tie iste otazky a uz sa pomaly boja prispievat, lebo ich hned zvozia...Cisty internetovy kolobeh smrdlavy.

cvabo - XYZ ta zdravi. Uz posudzuje na 2 kusoch rast, oprav si prispevok :lol:

Soj
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 4. Marca 2010, 22:37

Razor napísal:ale si neuvedomuju ze aj oni zacinali a nemali skusenosti.
Ne je to jiné, kupříkladu já se nikdy na blbosti neptal :lol: Někdo prostě má a někdo zas ne 8)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Marca 2010, 23:15

Nery napísal:
Razor napísal:ale si neuvedomuju ze aj oni zacinali a nemali skusenosti.
Ne je to jiné, kupříkladu já se nikdy na blbosti neptal :lol: Někdo prostě má a někdo zas ne 8)
Suhlas ...

V dnesnej dobe sa pyta viac ludi na blbosti ako pred par rokmi ...

Asi to bude tou lenivostou a pohodlnostou.

PS for Razor: Vies , ak investujes neaku energiu, cas a mozno aj peniaze aby si sa nieco naucil, v niecom sa zlepsil ... potom si isto budes vazit co vies. A nebudes odpovedat na hlupe otazky kazdemu kto si pipne. Lebo kde by sme boli ? Kto ma seriozny zaujem si k tomu sadne a polamentuje, povymysla a potom sa opyta. A dobre vies, ze podla otazky zistis. Ci sa pyta len tak ... alebo si uz naozaj nevie rady.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď