Forum-sarkasticke odpovede

Tu s vami radi preberieme vaše návrhy na zlepšenie, otázky a pripomienky ohľadnom stránky

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Forum-sarkasticke odpovede

Príspevok od užívateľa Habitus » 27. Novembra 2009, 13:19

Ahojte mal by som na vas otazku.

O co vam vlasne ide ked sarkastickimi, osocujucimi a neraz dost urazlivych odpovedami zosmiesnujete ostatnich chovatelov? Vsak upne odradite mladych potencionalnych chovatelov ktory by vas kludne po par rokoch mohli prerast.

Chapem ze ste skusenejsi a uz mate co to odchovane a mate uz cosi za sebou ale aj vy ste dakedy zacinali a tiez ste sa pytali hlupe otazky. Vsak si len pozite vase prve prispevky.
A teraz sa tvarite ako keby ste pozrali vsetku mudrost sveta.

Uvedomte si ze forum nieje chat ze tu vase odpovede a vase myslienky ostanu fest dlho a maju o vas nejaku tu vypovednu hodnotu pre dalsie a dalsie generacie chovatelov.

Ak sa v dohladnej dobe nespamatate tak toto super forum upadne mozno do takej miery ze tu ostanete len vy mudry. A nakoniec si uz ani vy nebudete mat co povedat. Kazdeho noveho ihned po prvom prispevku vyzeniete prec.

S pozdravom Lukas Martin (Habitus)
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:
Re: Forum-sarkasticke odpovede

Príspevok od užívateľa cruelty » 27. Novembra 2009, 13:40

Habitus napísal:Ahojte mal by som na vas otazku.

O co vam vlasne ide ked sarkastickimi, osocujucimi a neraz dost urazlivych odpovedami zosmiesnujete ostatnich chovatelov? Vsak upne odradite mladych potencionalnych chovatelov ktory by vas kludne po par rokoch mohli prerast.

Chapem ze ste skusenejsi a uz mate co to odchovane a mate uz cosi za sebou ale aj vy ste dakedy zacinali a tiez ste sa pytali hlupe otazky. Vsak si len pozite vase prve prispevky.
A teraz sa tvarite ako keby ste pozrali vsetku mudrost sveta.

Uvedomte si ze forum nieje chat ze tu vase odpovede a vase myslienky ostanu fest dlho a maju o vas nejaku tu vypovednu hodnotu pre dalsie a dalsie generacie chovatelov.

Ak sa v dohladnej dobe nespamatate tak toto super forum upadne mozno do takej miery ze tu ostanete len vy mudry. A nakoniec si uz ani vy nebudete mat co povedat. Kazdeho noveho ihned po prvom prispevku vyzeniete prec.

S pozdravom Lukas Martin (Habitus)
Ahoj,

jde o to, že začínající chovatel musím sám projevit zájem se o sklípkany zajímat, nastudovat si mnoho informací a až potom, když něčemu nerozumí se ptát a né místo hledání informací, třeba na internetu utíkat na forum a ptát se na něco co už se 100x řešilo někde jinde. Každý někdy začínal, ale né každý začínal tím, že si koupí sklípkana a až potom se zajímá co vlastně potřebuje pro jeho chov a jaké má vlastně podmínky v přírodě. Já osobně sem začínal tak, že první sem prostudoval pár publikací a až pak sem si pořídil sklípkana, tím pádem mi odpadly otázky typu - můj pavouk 3 dny nežere, umře? - a to by si měl uvědomit, každý kdo pokládá nějakou otázku tady na fóru, jestli ona otázka není řešena v nějaké publikaci pro začátečníky.

Toť můj názor na tvůj příspěvek :)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:
Re: Forum-sarkasticke odpovede

Príspevok od užívateľa patmos » 27. Novembra 2009, 14:20

Stotožňujem sa s crueltyho názorom a dopĺňam, že na to aby tu prihlúple témy neostávali dlho tu máme moderátorov, resp. adminov ktorí sa o debilné príspevky a témy postarajú.

A ešte - aj hlúpa otázka sa dá položiť zaujímavo ako tu raz niekde spomínal Adi;-) Ale sorry, otázka - mám vlhkomer umiestniť zvonku či dovnútra terária - no posúď sám - čo s takou témou? zasmejeme sa a vymažeme, lebo je to blud. Why so serious?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 27. Novembra 2009, 15:55

tak sa zamysli habitus, keby sa kazdy z nas zacal pytat jednu otazku tak by bolo forum zapratane, a keby sa takto ludia pytali stale viac a viac tak by forum malo urcite cez 1000000 prispevkov :lol: , som zvedavy ci by ti potom nieco pri tvojej otazke pomohlo, ja si myslim ze by to dostalo aj google :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 27. Novembra 2009, 16:02

zdravim..............tiež sa prikláňam k predošlim príspevkom......si myslim ak si niekto chce zaobstarať pavúka naprv by si mal naštudovať niečo o ňom, o jeho živote, chovani, spôsobe života atd......nechapem ak si niekto kupi niejakeho vtačkara a nema ani šajnu o tom čo je to za druh, či je toxicky vyznamny, či je vhodny pre začiatočnika atd....ak si to všetko najprv nenaštuduje, neviem ako mu chce urobiť tie najlepšie podmienky pre jeho chov...............a ak to nema naštudovane a našiel toto skvele forum tak stači len hľadať a čítať a najde tu všetky odpovede na jeho nezodpovedane otázky :wink: ...... inač najdu sa tu aj pekne vtipne otázky, na ktorych sa niekedy dobre pobavim :) ale tak myslim si že každy z nas v svojich začiatkoch sa niekedy spýtal na totálnu blbosť a teraz ked si na to spomenie tak sa nad tym smeje :roll:

ivanivanovic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22. Apríla 2009, 14:42
Bydlisko: KE

Príspevok od užívateľa ivanivanovic » 27. Novembra 2009, 16:13

taketo otazky by mala vacsina proste ignorovat a odpovedat na ich by mal len moderator, temu zamknut a potom zmazat...
Samozrejme, ze odpovedat a nasmerovat ho na prislusnu temu alebo clanky, moze aj iny pouzivatel, ale ak to nevie spravit s urcitou davkou slusnosti radsej nech si kusne do jazyka a nepise nic ...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Novembra 2009, 17:09

ja v tom zase nevidim az taku velku tragediu u prispevkov a tem ktore budu mat trvanie maximalne 2 hodiny.

vysledok takejto odpovede nemusi mat len odradujuci charakter ale naopak v ramci psychologie donuti dotycneho co naviac hladat uz len pre to aby potrvdil svoju pravdu az kym naozaj on sam nezisti ze co napisal.

tiez niekedy pomoze hned neodoslat prispevky ako som ich dopisal ale si ich po sebe 2-3 krat precitat ci uz koli gramatike, preklepom a ako je to tu preberane hlavne bludom.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Novembra 2009, 11:47

.... ako bolo uz napisane ..... nic viac dodat netreba ...

ale v ramci mna : Sorky , nestiham, nesiel mi teraz net. Inak vsetko take mazem. Aj hlupe odpovede. .... vsetko. :wink:

Pekny den.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 29. Novembra 2009, 19:16

Keď to tak čítam, vpodstate máte všetci kus pravdy, no predsa len trošku menej sarkazmu by sa hodilo k niektorým príspevkom. Nieje predsa problém niekoho kto sa spýta blbosť naviesť aj slušne a zdvorilo k naštudovaniu problému jedným či dvoma linkami!!!
Som prihlásený aj na jednom modelárskom fóre a tam je tých zbytočných otázok veľmi veľa. V podstate pri každej téme je nejaká otázka na postup práce, veľmi sa m páči prístup na tom fóre, kde namiesto "zlostnej" odpovede dostane nováčik link kde si múže naštudovať to čo sa spýtal.....
Viem že niektorých jednoducho obťažuje stále hľadať za niekoho informácie ktoré si dokáže nájsť aj on sám......ale o tom je predsa fórum, aby skúsený pomáhali začiatočníkom, ktorým hľadanie danej témy namiesto dvoch hodím zaberie peť minút. Predsalen vy pavúčiary ste tu už nejaký ten čas.......takže máte večší prehľad!
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 29. Novembra 2009, 19:17

Je pravda že predým ako si idem kúpiť pavúka, tak si ho naštudujem zpredu zozadu, ale niekto na to jednoducho čas nemá....a ani chuť! Z toho sa neskôr môže stať skúsený chovateľ, keď ho to chytí.....

Ide len o vec prístupu a tolerancie.....
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 29. Novembra 2009, 19:25

tak aby nemal niekto 2 hodinky casu na nastudovanie zakladov o chove vtackarov ,to je obycajna lenivost a pohodlnoost.... :evil:
Naposledy upravil/-a paint v 29. Novembra 2009, 20:43, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Novembra 2009, 19:36

Gergej napísal:Je pravda že predým ako si idem kúpiť pavúka, tak si ho naštudujem zpredu zozadu, ale niekto na to jednoducho čas nemá....a ani chuť! Z toho sa neskôr môže stať skúsený chovateľ, keď ho to chytí.....

Ide len o vec prístupu a tolerancie.....
Akoze ?????

Ako sa z niekoho moze stat skuseny chovatel - nie len clovek kt. ma doma par pavukov ( hoci aj 100ks ) - ale CHOVATEL. - ked nema cas a ANI CHUT !!! Studovat ...., ?????

Je to uplna blbost .... lebo ak sa povie CHOVATEL .... myslim, ze vsetci vieme co to znamena - a "vlastnik pavuka" to istotne nie je.

Jednoducho treba studovat a studovat a studovat a studovat .... ujo Lenin to povedal davno ... ale stale to plati.

A tolerancia je samozrejme dolezita. Ale predovsetkym by mal byt clovek tolerantny sam k sebe a az potom k ostatnym ... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 29. Novembra 2009, 19:52

No neviem, keď som začínal tak som o tom vôbec nič nevedel. Chytilo ma to až potom čo som mal moju prvú smythinu až mesiac aj čosi.

A môj záujem začal byť veľký až keď som si zadovážil herkulesa (6 rokov), teraz čítam všetko čo sa dá a poviem vám že niekoľko krát som sa spýtal aj koninu a bola mi daná ochotná a jednoduchá odpoveď...
Netvrdím že odpovedať lenivým a tým čo nemajú chuť študovať si o vtáčkaroch, ale hneď na prvú otázku (aj keď blbú) odpovedať hneď zúrivo???

Samozrejme keď sa to opakuje je iný prípad......
Hey hou, let´s go!!!


Napísať odpoveď