Spamovanie a nezmyselne prispevky

Tu s vami radi preberieme vaše návrhy na zlepšenie, otázky a pripomienky ohľadnom stránky

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Spamovanie a nezmyselne prispevky

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 27. Októbra 2006, 17:32

Zdravím,
určite ste si viacerí všimli, že sa na fóre objavujú nezmyselné príspevky a reklamy od divných užívateľov. Jedná sa o spy-botov (programy napísané na takýto účel), ktoré takto šíria spam.
Kvôli tomuto som musel prijať opatrenia, aby sa to viac nedialo. Odteraz budú na fórum môcť písať už len registrovaný uživatelia. Verím, že sa tým problém odstráni.
Snáď čoskoro vyjde update na forum, ktorý bude toto riešiť a vrátime sa späť aj k neregistrovaným uživateľom.
Naposledy upravil/-a bebekexxx v 13. Novembra 2007, 07:39, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Decembra 2006, 17:57

nasadili sme update na forum, ktory by mal zamedzit registracii spam-botov na stranku, teda odteraz mozete pisat aj ako neregistrovany.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Septembra 2007, 19:04

ak budu niekomu ubudat prispevky nie je to praca spy-botov ale moja...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Septembra 2007, 21:07

niektorym dikutujucim som poslal nasledovnu PM:
Ahoj

premazavam forum a chcem ta poprosit, ze prispevky typu:
mam ho doma aj ja , chcem ho kupit a podobne ladene sem nepatria a osobne ma nezaujimaju ak sa tykaju tem napr: Druhy vtackarov, kde sa maju pisat poznatky z chovu a nie rozoberat, ze je krasny, mam ho doma alebo by so ho chcel kupit ozvite sa. Na podobne temy je vhodne zalozit temu v pokeci. Forum sa stava neprehladne a su temy, ktore nedaju zacinajucim chovatelom absolutne nic.

Tento mail som napisal viacerym uzivatelom fora.

Sceptic
Premazaval som temy na fore, kde som v niektorych topicoch nenasiel nic o chove daneho druhu vrackara ale zato tam bolo kopec nezmyselnych prispevkov typu aky je nadherny, kto ho ma doma, kto ho chce kupit a podobne. Takto sa diskusia stava velmi neprehladnou a musim sa prevrtat kopou balastu kym narazim na jednu chovatelsku informaciu. Prva lastovicka sa uz ozvala a mame prveho urazene prispievatela. V PM som nikoho neurazil len som POPROSIL aby sa uzivatelia vyvarovali podobnych prispevkov. Nie je to voci nikomu nic osobne. Kedze som znenie spravy, ktoru rozposielam uverejnil dalej ju sirit nebudem kedze si ju vacsina precita tu.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 21:55

som rad Sceptic ze si to takto pekne napisal. Neurazil som sa, keby si ma poznal osobne zistis ze vecsieho flegmatika si vazne nikdy ani nestretol. Mna zarazilo preco si to poslal mne... pisem konkretne na konkretneho cloveka. Sprava takehoto charakteru ma byt urcena ludom ktory spamuju na forach a vyzivaju sa v tom ak mozu napisat len par riadkov. Davaju tak navedomie aky je on ci ona KING.

- Moj topic ktory si premazal bol urceny ako informacia na tvoju PM. Nechcem si pripadat ako idiot a podobne. Tak este raz Ti pisem ze sa na teba nehnevam a neberem to vobec osobne. Trosku ma to zarazilo, to je fakt. Neviem co vsetko si premazal ale tvoj cin chapem, konal by som uplne rovnako. Ta formulacia a konkretne : " Tento mail som napisal viacerym uzivatelom fora." - preco si to neposlal hromadne vsetkym registrovanym ludom na fore. To by som povazoval za spravne a nic by som na to nenapisal.

k tomuto END.

tak ako napisal adi : pekny vecer / den :) Vas PiXEL

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Septembra 2007, 22:12

ja scepticov postup plne schvalujem a som s nim, temy premazavam pravidelne aj ja (hoci nie takto narazovo) a skoro nikdy si to nikto nevsimne, lebo jednoducho, kazdy aktivny prispievatel na fore cita aktualne veci ale k starsim veciam sa vracia zriedkavo.
Preto je prave taketo prečistenie fora velmi dolezitou cinnostou pre udrzanie jeho kvality a hodnoty ako informacneho zdroja.
Myslim si ze mame so scepticom dostatok skusenosti aj s forom aj s chovom aby sme vedeli rozlisit, ktore informacie su pre citatelov fora relevantne a ktore nie, preto prosim nekritizujte nas postup v tomto a berte to ako fakt. Dalsim dolezitym faktorom pre tuto cinnost je aj to ze je mozne ze sa donho zapoja aj skusenejsi chovatelia, ktory by inak nan nepisali.
Vacsinou su to uz totiz davno dospeli ludia casto s rodinami ktorych moze takyto balast a chaos velmi lahko odradit od pisania a najma ciatania fora.
Tymto sa chcem za prispevky podakovat Raquovi, Ternovi a Brachymu, ktorych pritomnost a prispevky na fore zabezpecuju informacie spickovej kvality a casto aj horuce novinky.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 13. Novembra 2007, 07:40

tak je to tu opat. Nova varka spybotov po vyse roku "cisteho" fungovania fora. Skusim sa poobzerat po zaplate. ak sa nieco take objavi, informujte ma prosim na icq alebo mail. Dakujem

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Novembra 2007, 08:38

urcite to bol spam bot ?? , toto vyzeralo ako normalne napisane uzivatelom ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Novembra 2007, 18:30

Vidno ze si este nevidel ziadneho spam bota, toto vazne nebol normalny uzivatel. A keby si pockal este 2-3 tyzdne, tak by si mal od neho asi 50 topickov, respektive od dalsich ,,uzivatelov,, ale bolo by to rovnakeho charakteru.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 26. Novembra 2007, 03:55

no takze mali sme dalsich par utokov od botov, skusil som pridat obrazkovu verifikaciu pri kode, som zvedavy ci to zaberie (lebo som videl botov co to obidu).

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Novembra 2007, 22:53

za dnes 3x UTOK.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 26. Novembra 2007, 23:34

uf ano zaregistroval som to, zatial to mazeme, skusim to dako vyriesit.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 27. Novembra 2007, 01:00

bebekexxx napísal:uf ano zaregistroval som to, zatial to mazeme, skusim to dako vyriesit.
Ja som tu sice spambotov nezaregistroval, na to tu sedim asi moc malo a ste moc promptni (nechajte mi nejakeeeho, nech si ho okuknem :lol: ) ale podla mna najlepsie riesenie tohoto problemu by bolo vykaslat sa na bb2 a urobit si vlastne forum.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 27. Novembra 2007, 02:17

samotne naprogramovanie jednoducheho fora nie je az take zlozite, dokonca som momentalne aj v jednom projekte kde to jeden clovek programuje a pravdepodobne by som ho mohol ziskat pre tuto vec (alebo si nakodit vlastne). Su tu vsak tieto problemy:

1. nemam na to momentalne (asi do februaru resp. minimalne do vianoc) cas
2. co s prispevkami ktore su tu? vsetko zmazat a zacat nanovo? to by mi dost pripominalo akvaria.sk resp nechcem to riesit ako jeden portal kde maju dve sekcie - stara diskusia (ktoru si nik necita) a nove bb forum.
3. Dalo by sa to riesit ze by sa napisala nejaka preklapacia funkcia ktora by to nasadzala do noveho fora ale to je dost roboty a neviem ako zlozite by to bolo.

Pravdepodobne pohladam daku zaplatu na to alebo upgradujem cele forum (co sa mi nechce a cakal som na dalsiu verziu :oops: :oops: )

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 28. Novembra 2007, 20:40

bebekexxx napísal: 1. nemam na to momentalne (asi do februaru resp. minimalne do vianoc) cas
Tiez som ako student tuto vyhovorku pouzival, ale potom som zacal robit a zistil som, ako vela casu som mal. :lol:
bebekexxx napísal: 2. co s prispevkami ktore su tu? vsetko zmazat a zacat nanovo? to by mi dost pripominalo akvaria.sk resp nechcem to riesit ako jeden portal kde maju dve sekcie - stara diskusia (ktoru si nik necita) a nove bb forum.
Jednoznacne preexportovat. Ked vies sahat do bb2 db, tak to musi ist.
bebekexxx napísal: 3. Dalo by sa to riesit ze by sa napisala nejaka preklapacia funkcia ktora by to nasadzala do noveho fora ale to je dost roboty a neviem ako zlozite by to bolo.
Neviem, ale urcite to ide.
bebekexxx napísal: Pravdepodobne pohladam daku zaplatu na to alebo upgradujem cele forum (co sa mi nechce a cakal som na dalsiu verziu :oops: :oops: )
Takto budes stale len platat. BB2 je prilis lakavy ciel, vzdy budes mat problem, lebo spamboti sa vzdy nejako vynajdu. Je natolko pouzivane, ze sa oplati sa na neho sustredit. To je ako Win vs. Linux, tiez mozes bud dozivotne platat a dufat, ze Ta nedostanu, alebo mozes prejst na iny system a budes v pohode. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

tozi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 14:56
Bydlisko: slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tozi » 6. Decembra 2007, 18:14

Čo sa týka spam botov na nich je jednoduchá úprava kódu fóra :).A neprejdu ani keby sa ..... :lol:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Decembra 2007, 08:15

Tak a su naspat ! Tak kto by nechcel videa tetusky Pamely ?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 14. Decembra 2007, 10:01

uz je prec, ona prisla len na skok :D

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Decembra 2007, 12:31

Chalani a nepride Vam to tak trochu divne, ze sa tu bavime o pavukoch a videa nahych bab tu mazeme ako nechcene ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Decembra 2007, 13:23

ok zalozime topic pre spamboota :D aby tam daval svoje nahotinky, muhehee :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Decembra 2007, 18:05

a ako by si ten topic nazval ....??? , a mu tam rovno napis WELCOME :lol: :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Decembra 2007, 18:34

uvidime ci pomoze update fora ...

tozi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 14:56
Bydlisko: slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tozi » 16. Decembra 2007, 15:11

Sceptic napísal:uvidime ci pomoze update fora ...
rovno poviem že nepomôže :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 16. Decembra 2007, 16:15

no ale existuju aj mody ktorimi upravis forum tak aby spambotov nepustalo. ;) urcite to nieje 100% lebo aj tych botov stale upravuju aby sa prekusali cez vselico ale pomoct by to mohlo...
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

tozi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 14:56
Bydlisko: slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tozi » 17. Decembra 2007, 08:44

Zdani napísal:no ale existuju aj mody ktorimi upravis forum tak aby spambotov nepustalo. ;) urcite to nieje 100% lebo aj tych botov stale upravuju aby sa prekusali cez vselico ale pomoct by to mohlo...
žiaľ ani jeden z tých modov nepomôže,totiž cez všetky tie módy sa už každý debilný bot dostane bez väčších ťažkostí.Tie módy vydržia tak mesiac ,dva a prelomia to.je len jedna možnosť úpravy fóra a to ani netreba update :wink:


Napísať odpoveď