Mamina

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:
Mamina

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 31. Decembra 2008, 17:49

Takze pred nejakou dobou som si z chovatelskeho obchodu (nie priamo od chovatela) kupil Grammostolu Roseu.
Bolo to asi pred 2 mesiacmi. V predajni mali 2 kusi, jeden pekny tucny a druhy chuducky. Tak reku vezmem toho tucnejsieho, mozno to bude samicka :)
Neviem kolko ma zvlekov, je asi 4.5cm v tele. Tak som jej spravil terarko,pekne aj s ukritom lampickou,sak to poznate.
A tak si zila pekne az do vcerajsku...

Nebojte, je nazive :) to co sa vcera stalo ma teda poriadne zaskocilo...zacala vytvarat KOKON ! Najprv som si myslil, ze si chysta postielku pred zvlekom...no ale dnes rano som za zobudil a kukam, pod pavukom je akasi biela gula a pavucina ktoru tak usilovne priadla nikde...

Mno tak a je to jasne, mam doma samicku. Zaujimave je ,ze ja som ju nedal parit,sparena bola uz v obchode, mozno povodny chovatel predpokladal,ze parenie sa nepodarilo a tak ju predal do obchodu. Ktovie,to asi nezistim nikdy.


Tymto by som rad poziadal o radu co dalej niekoho, kto uz ma s kokonom skusenost. Toto je moj prvy pavucik tak by som to rad zvladol bez nasledkov :)


tu je aj foto (viem,ze kamienky mozno niesu fajn,ale niesu v celom terarku,len akurat na tej strane kde si robila kokon mam taku kamienkovu cast):

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 31. Decembra 2008, 17:53

tak v prvom rade ti chcem poblahozelat .... malokomu sa podari kokon rosei ... v druhom rade ... kokon moze byt falosny nemusi byt oplodneny .... len ju drz v kludne, NEKRM JU, a drz urcitu vlhkost aku si mal ... a cakaj ... aku tam mas teplotu ?

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 31. Decembra 2008, 18:01

ahoj
S najvacsou pravdepodobnostou ide o samicu z odchytu.Je mozne ze kokon je planý,co samice robia alebo je to naparena samica z prirody.Pocul som o par pripadoch v CR.Ak ti ho samica podrzi tak 6-7 tyzdnov je dost mozne ze je oplodneny. :)

Vela stastia!
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 31. Decembra 2008, 19:00

nuz,vlhkomer nemam takze to neviem posudit, teplota je tak od 25-29 ale vecsinou vyssia ako 25.

Pred asi 2-3 tyzdnami prestala zrat, len crvcka zabila a nechala tak, to iste aj s larvou. Tak som si myslel,ze drzi len hladovku. Trosku neskor zacala stale niekde hrabat, schovavat sa. A taktiez, ale to uz od kupi mala velke brusko.

Ked som si precital príznaky pred kladenim kokónu tak to presne sedi na spravanie tej mojej slečny (skoda,ze som si to precital az potom heh)

Mno, takze vravite, ze to mam nechat tak a sledovat co bude pavuk robyt nasledujuce tyzdne ?
Ak je to skutocny kokon,tak sa bude stale pri nom zdrzovat ?

Teraz po tom kladeni je strasne chuda, no to je mozno len nezvyk,lebo som ju vydel len pekne tucnucku doteraz, nemam je dat nic zrat ?
Alebo mam skusit niekedy na druhy den nieco jej dat, ci ma chut alebo nie?

Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 31. Decembra 2008, 19:29

nekrm ju ... nerob jej stres ... aby mala klud .... udrzuj podmienky ako doteraz .. len cakaj a dufaj :) ... kokon bude neustale drzat ...

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 31. Decembra 2008, 20:45

6-7 tyzdnov ? :shock: chuda, nehrozí úmrtie od hladu ?

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 1. Januára 2009, 01:24

nie

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 1. Januára 2009, 04:09

zistil som celkom zaujimavu vec, asi kazdych 5min. samicka ten kokon troska pootoci :idea:

Zrejme aby sa vajicka naspodku neutlacaly alebo jak by som to napissal, nenapada ma teraz po polnoci to spravne slovo heh

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 1. Januára 2009, 12:15

Dobrej dáreček na silvestra :) já se pudu podívat k babounum radši až to ze mě nebude tak táhnout :lol:

že kokon otáčí je dobře,sou i samice co na to pečou a pak je pulka vajec na kaši.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 1. Januára 2009, 18:39

prave som sa pozrel na maminu co roby, a som celkom zdeseny...vyzera to tak, ze si prave pochutnava an tom kokone :( , nevydno to moc dobre, ale vyzera to tak ,ze je donho zahriznuta, a v tom mieste aj vydno trocha vyteceneho niecoho, vyzera to ako sliz :(
To snad nieje pravda, to take veci robievaju ? kurnik tolko radosti a nakoniec nic z toho ? :(((((

EDIT: no tak ja uz fakt neviem, teraz to znovu pootocila trocha a zda sa , ze je ok, tak to bol asi planý poplach, len dufam, ze tie vajicka z toho kokonu nevytiekli, uz tam sice nevidno ziaden sliz, no ale ,no..

Dokelu tak dlho cakat, to budu nervy :D

Ale fakt, zaujimavo si to nacasovala, akurat na silvestra, to je asi dost ojedinele :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Januára 2009, 22:41

no ak ho papa tak znici aj siet .... asi si ju velmi rusil a tu mas vysledok ... daj jej napapat a znova cakaj ... len jej dopraj klud ..

heinrich666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Novembra 2008, 01:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa heinrich666 » 2. Januára 2009, 18:41

nerusil som ju ! jedine co som robil bolo ze som sa pozeral

vcera vecer kokon odniesla do ukritu a ona ostala vonku, tak neviem no, uvidime co bude dalej

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 30. Apríla 2009, 18:27

neviete niekto ako to dopadlo s tymto kokonom????


Napísať odpoveď