Jacob

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Mája 2013, 15:43

Blondi :) napísal:
Jacob napísal:Ubudli samice P.irminia a C.darlingi, páru krpcov A.versicolor.....pribudla adult samica B.auratum....na ceste ku mne sú este samica A.purpurea a samec P.metallica :-)

U teba majú tie pavúky len medzipristátie, či ako?? :-D asi dva týždne je tomu, čo si menil napárenú boehmeiku za tú darlingi a už aj ide darlingi preč :D :D :D
Jj viem :-D trošku som ich v poslednom čase prestriedal ako špinavé ponožky....no už by nemali nastať žiadne zmeny :-D :-D :-D

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 6. Júna 2013, 18:02

Pribudlo:

Acanthoscurria juruenicola adult 0,1 ( pekny macek :-) )
Brachypelma emilia 0,1 3 cm telo

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Júna 2013, 18:12

Tak spolocny chov A.versicolor ukonceny....mal som spolu 3 ks, dvojzvlekove no ta najstarsia dvojzvlekovka si pochutnala na paru dni pozvliekanych a uz aj vytvrdnutych surodencoch :evil: a to si este pred surodencami pochutnala na fajnovej muche...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 22. Júna 2013, 18:40

Jacob napísal:Tak spolocny chov A.versicolor ukonceny....mal som spolu 3 ks, dvojzvlekove no ta najstarsia dvojzvlekovka si pochutnala na paru dni pozvliekanych a uz aj vytvrdnutych surodencoch :evil: a to si este pred surodencami pochutnala na fajnovej muche...
1. na muche??? to nie je našťastnejší nápad..dávať pavúkom muchy..
2. v akej veľkej chovnej nádrži si ich mal?? mali dostatok úkrytov? ...boli dobre kŕmené ?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Júna 2013, 19:14

Blondi :) napísal:
Jacob napísal:Tak spolocny chov A.versicolor ukonceny....mal som spolu 3 ks, dvojzvlekove no ta najstarsia dvojzvlekovka si pochutnala na paru dni pozvliekanych a uz aj vytvrdnutych surodencoch :evil: a to si este pred surodencami pochutnala na fajnovej muche...
1. na muche??? to nie je našťastnejší nápad..dávať pavúkom muchy..
2. v akej veľkej chovnej nádrži si ich mal?? mali dostatok úkrytov? ...boli dobre kŕmené ?
Jasne mucha masiarka, co je na tom take nestastne?.....boli v miniterarku,ukryty samozrejme no zdrziavali sa po kope... miesta mali az az (dvs 8*12*8).....krmene raz za tyzden

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 22. Júna 2013, 19:29

Jacob napísal:Jasne mucha masiarka, co je na tom take nestastne?.....boli v miniterarku,ukryty samozrejme no zdrziavali sa po kope... miesta mali az az (dvs 8*12*8).....krmene raz za tyzden
Nešťastné je na tom to, že netušíš, kde všade sedela tá mucha a čoho všetkého bola prenášačom....preto som zásadne proti tomu, aby sa skrmovali muchy/komáre/motýle a kadejaký lúčny hmyz..radšej si zaplatím za kvalitný kŕmny hmyz od osvedčených chovateľov, porp. si sám chovám cvrčky/šváby... nezáleží len na množstve a periodike kŕmenia, ale aj na kvalite krmiva...no vždy sa stane, že sa medzi sebou občas žerú...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Idu » 22. Júna 2013, 20:06

tiez som zo zaciatku krmil vsetkym co som v zahrade nasiel.... az kym som raz nezbadal ako s lucneho konika pocas toho, ako ho pavuk pozieral vyliezli parazity - hlistice (nematody???)

Vtedy som sa nastval, hodil do plastoveho boxu 30 Dubii a po pol roku uz som mal dostatok vsetkych velkosti na krmenie, od prckov az po adulty. Mozem len odporucit - starostlivost takmer ziadna, nesmrdia, nerobia hluk ako cvrcky, takmer nekapu, raz do tyzdna hodim nieco suche, raz kusok ovocia, voda ziadna. Urcite este jednoduchsie, ako chytat muchy ci lucne koniky :wink: A neriskujes ziadne choroby.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Júna 2013, 20:42

Idu napísal:tiez som zo zaciatku krmil vsetkym co som v zahrade nasiel.... az kym som raz nezbadal ako s lucneho konika pocas toho, ako ho pavuk pozieral vyliezli parazity - hlistice (nematody???)

Vtedy som sa nastval, hodil do plastoveho boxu 30 Dubii a po pol roku uz som mal dostatok vsetkych velkosti na krmenie, od prckov az po adulty. Mozem len odporucit - starostlivost takmer ziadna, nesmrdia, nerobia hluk ako cvrcky, takmer nekapu, raz do tyzdna hodim nieco suche, raz kusok ovocia, voda ziadna. Urcite este jednoduchsie, ako chytat muchy ci lucne koniky :wink: A neriskujes ziadne choroby.
Ja mam tiez zabehnuty chob dubii.....a krmim len nimi ci holatami, no ak mi zabludi daka mucha do izby na okno nevidim extra dovod neskrmit ju....s hmyzom z prirody som nemal ziadne problemy, i ked nim uz nekrmim roky....no sem tam daka mucha neublizi, v prirode si pavuk nevybera co si da pod zub ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 22. Júna 2013, 21:16

Jacob napísal:
Idu napísal:tiez som zo zaciatku krmil vsetkym co som v zahrade nasiel.... az kym som raz nezbadal ako s lucneho konika pocas toho, ako ho pavuk pozieral vyliezli parazity - hlistice (nematody???)

Vtedy som sa nastval, hodil do plastoveho boxu 30 Dubii a po pol roku uz som mal dostatok vsetkych velkosti na krmenie, od prckov az po adulty. Mozem len odporucit - starostlivost takmer ziadna, nesmrdia, nerobia hluk ako cvrcky, takmer nekapu, raz do tyzdna hodim nieco suche, raz kusok ovocia, voda ziadna. Urcite este jednoduchsie, ako chytat muchy ci lucne koniky :wink: A neriskujes ziadne choroby.
Ja mam tiez zabehnuty chob dubii.....a krmim len nimi ci holatami, no ak mi zabludi daka mucha do izby na okno nevidim extra dovod neskrmit ju....s hmyzom z prirody som nemal ziadne problemy, i ked nim uz nekrmim roky....no sem tam daka mucha neublizi, v prirode si pavuk nevybera co si da pod zub ;-)
ublíži/neublíži..dávaj dovtedy, kým si takto odpášeš nejaké pavúky ;) ...ako jeden kamoš...varoval som ho, že nech nerieši obchody s jednym človekom, lebo dhuje krížom-krážom..povedal, že pokiaľ nemá s ním problémy on, tak mu pošle zviera s tým, že mu on pošle peniaze potom na účet..poslal mu hada a peniaze už nevidel (je top viac ako pol roka) a úprimne..už ich ani neuvidí... ale..najlepšie je poučiť sa na vlastnej hlúposti..hoc múdri si nechajú poradiť, popr. sa poučia z chýb iných... je jasné, že v prírode si pavúk nevyberá..ale koľko ich kvôli tomu uhynie??? myslím, že chov je o tm, aby sme zvieratám vytvorili čo najvhodnejšie podmienky + kde sa dá, ešte lepšie..a myslím, že kvalitným krmivom z chovu sa to dá vylepšiť.....rozhodne, kŕmiť hmyzom nachytaným niekde vonku + chytať muchy, ktoré nám vletia do izby je (prepáč) hlúpe
PS: neber to príliš osobne
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Júna 2013, 23:15

Blondi :) napísal:
Jacob napísal:
Idu napísal:tiez som zo zaciatku krmil vsetkym co som v zahrade nasiel.... az kym som raz nezbadal ako s lucneho konika pocas toho, ako ho pavuk pozieral vyliezli parazity - hlistice (nematody???)

Vtedy som sa nastval, hodil do plastoveho boxu 30 Dubii a po pol roku uz som mal dostatok vsetkych velkosti na krmenie, od prckov az po adulty. Mozem len odporucit - starostlivost takmer ziadna, nesmrdia, nerobia hluk ako cvrcky, takmer nekapu, raz do tyzdna hodim nieco suche, raz kusok ovocia, voda ziadna. Urcite este jednoduchsie, ako chytat muchy ci lucne koniky :wink: A neriskujes ziadne choroby.
Ja mam tiez zabehnuty chob dubii.....a krmim len nimi ci holatami, no ak mi zabludi daka mucha do izby na okno nevidim extra dovod neskrmit ju....s hmyzom z prirody som nemal ziadne problemy, i ked nim uz nekrmim roky....no sem tam daka mucha neublizi, v prirode si pavuk nevybera co si da pod zub ;-)
ublíži/neublíži..dávaj dovtedy, kým si takto odpášeš nejaké pavúky ;) ...ako jeden kamoš...varoval som ho, že nech nerieši obchody s jednym človekom, lebo dhuje krížom-krážom..povedal, že pokiaľ nemá s ním problémy on, tak mu pošle zviera s tým, že mu on pošle peniaze potom na účet..poslal mu hada a peniaze už nevidel (je top viac ako pol roka) a úprimne..už ich ani neuvidí... ale..najlepšie je poučiť sa na vlastnej hlúposti..hoc múdri si nechajú poradiť, popr. sa poučia z chýb iných... je jasné, že v prírode si pavúk nevyberá..ale koľko ich kvôli tomu uhynie??? myslím, že chov je o tm, aby sme zvieratám vytvorili čo najvhodnejšie podmienky + kde sa dá, ešte lepšie..a myslím, že kvalitným krmivom z chovu sa to dá vylepšiť.....rozhodne, kŕmiť hmyzom nachytaným niekde vonku + chytať muchy, ktoré nám vletia do izby je (prepáč) hlúpe
PS: neber to príliš osobne
V pohode, 100 ludi 100 chuti :wink: ...pavuka mozes odpalit hocikedy, napr. kupis si krmny hmyz dajme tomu cvrcky s disk.syndromom a mas po chove......takto som raz krmil s nakazenymi dubiami moju prvu P.metallicu a posla......a to som nespozoroval na svaboch nic podozrive az po istom case no to uz bolo neskoro, nastastie som bol v tedy v zahranici a mal som iba tu metlu tak este ze si to neodniesli dalsie pavuky

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júna 2013, 08:11

tak hej..ale pri muche, ktorá Ti priletí do izby je to pravdepodobnejšie :-(
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 2. Júla 2013, 21:40

Pribudla P.rufilata cca. 4cm v nohach, vraj 5 zvlek no mne pride mala.....a este k tomu prva kracava noha regenerovana, no co uz dufam ze sa da po zvleku uplne dokopy :-)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 8. Júla 2013, 21:14

B.emilia :arrow: včera zvlek ... Pekne podrastla :P

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 3. Augusta 2013, 19:53

P.rufilata :arrow: 4 zvlek

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 9. Augusta 2013, 16:55

Dnes ma prekvapila samica P.metallica .... Myslel som ze da zvlek az po dlhom case a ona dala zvlek po 4 mesiacoch od posledneho zvleku....spapala jedno holatko a bum zvlek :shock: teraz ma okolo 5 v tele :) vobec som necakal ten zvlek, to teplo robi asi svoje

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Novembra 2013, 11:55

Tak pribudli niejake samce k mojim adult samiciam a to A.versicolor ( dik Kaco ;-) ) a A.seemanni, dufam ze parenie prebehne v poriadku

Momentalne drzim v chove:

A.versicolor 0,1 2x adult
1,0 adult
A.seemanni "Costa Rica" 0,1 adult
1,0 adult
A.geniculata 5 zv.
B.smithi 0,1 adult naparena
B.albiceps 0,1 adult
Heterometus cyaneus 1,1 samica naparena

PS: ak by mal niekto zaujem o adult samicu B.albiceps poprosim PM

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 17. Novembra 2013, 18:39

Tak zatial z 2h parenia A.seemanni zatial nič, ani samec ani samica nejavia zaujem o parenie, asi to bude oriešok odparit samicu....uvidim casom co to da

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 2. Decembra 2013, 19:04

A. seemanni a obe samice A. versicolor odpárené :)

A. versicolor I. väčšia slečna a Kaco-v samec veľky bojazlivec
Obrázok

A. versicolor II. vzrastovo veľká ako samec
Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 28. Januára 2014, 16:23

ak by mal niekto zaujem o P. murinus rcf napíšte mi správu, uprednostnim skôr človeka ktorý ma skúsenosti s tox. významnými pavúkmi

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 2. Februára 2014, 20:01

Tak za posledne 3 dni celkom pekny vysledok :-)

Cca 7 zvlek P.murinus rcf - samec ( ak by mal niekto zaujem ss )
Chromatopelma cyaneopubescens taktiez do 7 zvleku - 0,1 ;-)
A ako bonus vcera jedna z dvoch naparenych samic ( tentokrat ta menšia ) A.versicolor zmotala kokon :-D

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 28. Februára 2014, 17:17

Tak s dalším odchovom to vyzerá dobre :) dnes odobratý kokon s L1, hadam v pohode doinkubujem ako pri predošlej samici

A. versicolor

Obrázok

Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 11. Marca 2014, 18:32

Tak všetky L1 sa pozvliekali uspešne do L2....vyzera ze ich je cca 100 ks :-) ... Tento kokon vyšiel na vybornu, vsetky vajcia boli oplodnene a všetky uspesne zvlecene do L2, doinkubovat do 1 zv uz by nemal byt problem

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 14. Marca 2014, 20:49

Do chovu avin pribudli 4x A.minatrix 1zv :P

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 20. Marca 2014, 12:45

Tak rozhodol som sa zrusit zemne druhy, tak ak by mal niekto zaujem o adult samicu B.smithi nech sa ozve ...dam za dobru cenu :wink:

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 2. Apríla 2014, 08:23

Druhy odchov, od druhej samice A.versicolor 100% kokon :-)

Obrázok


Napísať odpoveď