Jacob

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 23. Novembra 2012, 18:13

4 zv A. versicolor :arrow: samička :P .... po dalšom zvleku si to ešte preverim

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 28. Novembra 2012, 17:04

dnes mi pribudli do chovu nove posili a to 5 zvleková Chromatopelma cyaneopubescens tesne pred zvlekom a čerstvý adult samček Avicularia versicolor :P takže dnes večer si dá rande so samičkou, dúfam že ju bezproblemovo odpári

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Novembra 2012, 12:38

dnes skoro ráno sa mi zvliekla Chromatopelma cyaneopubescens do 6 zvleku....som zvedavy na pohlavie :D

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Idu » 29. Novembra 2012, 17:21

Ak nemas nejaku optiku, tak to volnym okom asi dost tazko v tomto zvleku urcis :( U mojej samice som nasiel spermateku, az ked sa zvliekla zo 7zv do 8zv. "Spicka" spermateky je cierna, to zbadas najskor.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Novembra 2012, 19:36

Idu napísal:Ak nemas nejaku optiku, tak to volnym okom asi dost tazko v tomto zvleku urcis :( U mojej samice som nasiel spermateku, az ked sa zvliekla zo 7zv do 8zv. "Spicka" spermateky je cierna, to zbadas najskor.
da sa to určiť....ked som tebe predával tie dve chromatopelmy a tretiu čo som si nechal som si určil v 5om zvleku ako samičku ( teraz ju má v chove Metalalkohol :wink: )...tie dve čo som ti predal jedna z nich bola tiež samička, ale nebol som si isty tak som ti ich predal ako neurčene a ta druha vyzerala byť na samca no neviem nakoniec čo z nich vyšlo to vieš iba ty :) sice jedna z nich si bola samica ako som tu niekde videl tvoju fotku s popisom .....sice treba sa v tej zvlečke riadne hrabať no da sa to aj dokonca voľnym okom, ale nie je to 100% to hej.........ja som sa pošprtal v tejto zvlečke čo sa mi dnes zvliekla a vyzeratá to na samicu.....našiel som tam spermatéku maličkú ale je tam... aj po poradením s Blondi-m podľa fotky s epig. ryhy s predchádzajuceho zvleku sme skonštatovali že je to samička :P ale samozrejme ešte si to preurčím pre istotku....ale ak ju vykŕmim bude už vidno pekne epig. ryhu



tak že .... Chromatopelma cyaneopubescens samička :wink:

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Idu » 29. Novembra 2012, 21:03

No to by som velmi rad vedel, na zaklade coho ti 3zv chromatopelma vyzerala byt samicou a 2zv samcom :D

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Novembra 2012, 22:56

Idu napísal:No to by som velmi rad vedel, na zaklade coho ti 3zv chromatopelma vyzerala byt samicou a 2zv samcom :D
Mali rozlisne epig. ryhy....dve ich mali rovnake a jedna bola ina, jedna raz rastla rychlejsie druha pomalsie :-) .... Chromatopelmy su uz celkom dost velke v 1 zvleku.....ale to bolo len take priblizne urcenie a vytipovanie....no ale nakoniec vyzera ze spravne boli tipy.....ako vidis da sa to...chromku sa mi podarilo urcit spravne ako samicu pri 1,5 - 2 cm v tele....toť moje skúsenosti

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Novembra 2012, 12:05

Tak párenie A. versicolor skončilo neúspešne :cry: ... a tak si pekne klopkali, no po dotyku samca o samicu ho samica napadla tak rýchlo že nepomohla ani poriadna špajla .... no už mám na ceste dalšieho adepta na párenie tak dúfam že tento ju odpári .... samica je po zožrati toho samca neboštíka nažrata ( trochu draha potrava :evil: ) tak dúfam že mi už samca nenapadne...

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 20. Januára 2013, 12:39

A. versicolor II. - 20.1.2013 5 zvlek :)

taktiež mi včerajšim večerom pribudol adult samec a versicolor....večer skúsim páriť moju samičku, cez týždeň zbaštila 3 poriadnych švábov tak dúfam že nezopakuje priebeh minulého párenia kde zo samca ostala len gulička bez toho aby zasunul aspoň jeden bulbus ... ak máte niejaké rady ohľadom párenia rád si nechám poradiť.....inač tento samec je mega veľký :shock: má 13 cm v nohách ... ak by prežil párenie rád ho posuniem dalej ak by mal niekto záujem

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 20. Januára 2013, 23:02

Samica A. versicolor uspesne odparena......konecne to slo hladko a bez problemov.....predchadzajuci samec ju asi tak neucaril, a ze na velkosti nezalezi :-D :-D :-D

Užívateľov profilový obrázok
Rain
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 4. Januára 2011, 17:52
Bydlisko: Zlate Moravce
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Rain » 22. Januára 2013, 13:21

kolko ma ta samica v tele a v nohach?

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Januára 2013, 13:52

Rain napísal:kolko ma ta samica v tele a v nohach?
V tele 5 cm, v nohach 12cm.....adult uz bola v predchadzajucom zvleku kde bola naparena no po 1,5 mesiaca sa mi zvliekla....v tedy mala tusim max. 4,5 cm telo

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Januára 2013, 22:40

A. versicolor prepárená :) po prečerpaní samca si dá ešte jedno kolo a ak by mal niekto potom záujem o samca rád poputuje k dalšej potencionálnej mamine....v prípade záujmu SS

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Januára 2013, 16:34

samec prečerpaný, večer dáme III. kolo párenia versinky a samec je k dispozícii

paru fotiek z párenia :P

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

spomínany adult samec 4,5 cm v tele (a to nemá ani poriadne bruško) a 12 cm v nohách :)

Obrázok

A. versicolor 5 zv. pravdepodobne samička :wink:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Januára 2013, 18:36

Jacob napísal:spomínany adult samec 4,5 cm v tele (a to nemá ani poriadne bruško) a 12 cm v nohách :)
povedal by som, že abdomen má celkom fajný :-P nemá ho nejako extra malý, nato, že je to adult samec..nevieš, kedy sa zvliekal do adultu?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Januára 2013, 19:47

Blondi :) napísal:
Jacob napísal:spomínany adult samec 4,5 cm v tele (a to nemá ani poriadne bruško) a 12 cm v nohách :)
povedal by som, že abdomen má celkom fajný :-P nemá ho nejako extra malý, nato, že je to adult samec..nevieš, kedy sa zvliekal do adultu?
No brusko ma asi tak velke ako karapax....ale je aj dost hunaty, tak na fotke sa zda ze ma brusko velke....no adult je cca. dva mesiace, presny datum mi nevedel povedat ani jeho predchadzajuci majitel

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 13. Februára 2013, 13:01

Tak menšia aktualizácia....aj napriek tomuto peknému koníčku som sa rozhodol skresať môj skromný chov na minimum

A.versicolor adult 0,1 ( uz cca. mesiac napárená ;-) )
B.boehmei adult 0,1
B.smithi adult 0,1

R.ciliatus "Yellow tiger" 0,1? - Pagekon riasnaty na spestrenie chovu

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Februára 2013, 09:45

Tak a je to tu! Avicularia versicolor s kokónom :wink: vytvorila ho dnes v noci, t.j. 29 dní po prvom párení....dúfam že ho úspešne vynosí :)

Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 27. Februára 2013, 21:28

pribudol mi adult samec B. boehmei :) takže v najbližšej dobe sa bude o5 páriť

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 28. Februára 2013, 18:06

Samica B. boehmei uspešne odparena, najprv jednym potom druhym bulbusom :-) .... ak by mal niekto zaujem o samca, tak za cca. 1-2 tyžddne bude volny

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 7. Marca 2013, 11:14

Dnes mi pribudla do chovu pekná samica Poecilotheria metallica :P .... týmto chcem ešte raz poďakovať Jony-mu za jeho ochotu dotiahnuť mi ju až z burzi zo St. Polten-u, vďaka :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa jony » 7. Marca 2013, 11:53

Jacob napísal:Dnes mi pribudla do chovu pekná samica Poecilotheria metallica :P .... týmto chcem ešte raz poďakovať Jony-mu za jeho ochotu dotiahnuť mi ju až z burzi zo St. Polten-u, vďaka :wink:
V pohode...a som rád ,že docestovala v poriadku..... :D nech sa jej darí.....podľa mňa sa bude čochvíľa zvliekať.....

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 7. Marca 2013, 11:56

jony napísal:
Jacob napísal:Dnes mi pribudla do chovu pekná samica Poecilotheria metallica :P .... týmto chcem ešte raz poďakovať Jony-mu za jeho ochotu dotiahnuť mi ju až z burzi zo St. Polten-u, vďaka :wink:
V pohode...a som rád ,že docestovala v poriadku..... :D nech sa jej darí.....podľa mňa sa bude čochvíľa zvliekať.....
hej pozeral som že je tak dobre napapana.......ešte som sa zabudol spýtať koľkaty je to zvlek cca. ? lebo na krabičke som si nevšimol daky počet zvlekov

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa jony » 7. Marca 2013, 12:11

Jacob napísal:
jony napísal:
Jacob napísal:Dnes mi pribudla do chovu pekná samica Poecilotheria metallica :P .... týmto chcem ešte raz poďakovať Jony-mu za jeho ochotu dotiahnuť mi ju až z burzi zo St. Polten-u, vďaka :wink:
V pohode...a som rád ,že docestovala v poriadku..... :D nech sa jej darí.....podľa mňa sa bude čochvíľa zvliekať.....
hej pozeral som že je tak dobre napapana.......ešte som sa zabudol spýtať koľkaty je to zvlek cca. ? lebo na krabičke som si nevšimol daky počet zvlekov
no zvlek Ti nepoviem....podľa mňa po zvleku už bude súca na párenie tak je jedno či je to 8-mi alebo 10-ty.... :wink: , no ak by si aj tak chcel vedieť tak mam samca 8-mi zvlek a je o niečo menší ako tvoja samička....

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Jacob

Príspevok od užívateľa Jacob » 7. Marca 2013, 18:34

Aktualizácia :

Avicularia versicolor ♀ ( s kokónom :) )
Brachypelma boehmei ♀ ( napárená )
+ adult ♂
Poecilotheria metallica ♀ semiadult/subadult ?


Rhacodactylus ciliatus "Yellow tiger" ♂ - pagekón riasnaty


Napísať odpoveď