oskar

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava
oskar

Príspevok od užívateľa oskar » 12. Augusta 2009, 17:27

Takže, som tu nový, ale vtáčkare chovám už asi dva roky.
Momentálne mám doma toto: A. geniculata 0,1, 10zvl., A. juruenicola 0,1, približne 12zvl., B. auratum 0,1, 10zvl., D. fasciatus 0,1, 10zvl., G. pulchra 0,1, subadult, G. rosea 0,1, adult, G. rosea ,,RED", 0,1, asi adult, H. incei 1,0,3, 1,0 - adult, ostatné - 6-7zvl., L. parahybana 1,1, 1,0 - 9zvl., 0,1 - adult, N. coloratovillosum 0,0,2, 8zvl.
Naposledy upravil/-a oskar v 2. Októbra 2009, 20:12, upravené celkom 1 krát.

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 17. Augusta 2009, 12:57

Už mám o jedného pavúčika menej, adult samec H. incei si šiel splniť svoje poslanie....

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 28. Septembra 2009, 12:21

V piatok mi G. rosea otvorila kokón, napočítal som v nom 125 zdravo vyzerajúcich nýmf II., asi štyri deformované a veľa takých tvrdých bielych vecí, neviem čo to mohlo byť, žeby neoplodnené zoschnuté vajíčka?...neviem..., nymfy som rozdelil do šiestich šalátoviek na tenkú vrstvu mierne vlhkého lignocelu, jedna larva mi dnes v noci chcípla, ale ostatne, dúfam, to už prežijú do prvého zvleku. Inak, je to môj prvý odchov...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Septembra 2009, 13:24

este sa netes ... pockaj si na prvy zvlek.

Inak gratulujem ... a drzim prsty.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 2. Októbra 2009, 20:09

diky, larvy zacali od vcera tmavnut, tak coskoro sa snad zacnu zvliekat..., inac, pred casom mi pribudol jeden adult samec parahybany, 18.9. som to paril, samec to prezil, hned potom sa znova precerpal, tak keby mal niekto onho zaujem, nech sa ozve...

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 12. Októbra 2009, 17:41

do prveho zvleku sa uspesne zvlieklo 116 pavucikov, dnes som ich akurat prvy krat krmil, kazdy dostal polovicu kostnaka, tak uvidim jak si s tym do rana poradia...

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 28. Novembra 2009, 13:37

pred par dnami sa mi zvlieklo jedno incei a nakolko je uz v osmom zvleku, tak je to asi samicka. inak, uz som na nervy z tych malych rosei, mam ich uz vyse mesiaca a za tu dobu som predal az jednu, mam pocit, ze sa ich asi nikdy nezbavim...

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 28. Novembra 2009, 21:20

ale zbavis, podla mna az vo vyssich zvlekoch :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Novembra 2009, 15:34

noo s odbermi je to tak ako to je a este do toho aj ta kriza. a male rosei niesu az tak lukrativne kedze dospele importy idu po nejakich 15E. dalej robis chybu ze neposielas i ked mal by som borca aj s blavy.
tento mail som dostal dneska:
Ahoj Z0omb3E. Ty si ten borec co sa vyzna do tych tarantul? Chcel by som si kupit dve. Bol by som rad keby si mi predal dake huste velke farebne a nie moc jedovate co by vyrastli tak do pol roka aby som ich uz mohol krmit skreckami. Napis mi kolko take tarantule stoja a ci ich predavas aj s akvarkami alebo si mam akvarka kupit? Som s Petrzalky.

ale ako si mozes vsimnut 1.rosea nieje husta ze vyrasie do pol roka. ked budu vacsie skus obehnut par chovakov par ich urcite predas aj tam.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Novembra 2009, 15:55

Z0oMb3E napísal:noo s odbermi je to tak ako to je a este do toho aj ta kriza. a male rosei niesu az tak lukrativne kedze dospele importy idu po nejakich 15E. dalej robis chybu ze neposielas i ked mal by som borca aj s blavy.
tento mail som dostal dneska:
Ahoj Z0omb3E. Ty si ten borec co sa vyzna do tych tarantul? Chcel by som si kupit dve. Bol by som rad keby si mi predal dake huste velke farebne a nie moc jedovate co by vyrastli tak do pol roka aby som ich uz mohol krmit skreckami. Napis mi kolko take tarantule stoja a ci ich predavas aj s akvarkami alebo si mam akvarka kupit? Som s Petrzalky.

ale ako si mozes vsimnut 1.rosea nieje husta ze vyrasie do pol roka. ked budu vacsie skus obehnut par chovakov par ich urcite predas aj tam.
Tento mail som dostal aj ja :-)

Kaslite na to ...:-)

Aspon sranda ....:-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 29. Novembra 2009, 16:05

:-D skreckami
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 8. Decembra 2009, 14:41

hmm, no ved hej, nemyslel som si, ze do tyzdna vsetky predam, ale keby aspon par kuskov... :? , konecne sa poriadne rozozrali a niektore uz zacinaju tmavnut, tak o chvilu tu bude druhy zvlek.., a pribudla mi dnes jedna Avicularia minatrix, cca 7cm v nozickach a necele tri v tele, premiestnil som ju do novej krabice, lebo v tej starej, co dosla mala na spodu asi cyprisovu koru a uplne suchu, a viem, ze avic. maju mat dobre vetranie, ale ta skatula bola skoro ako sito, len mam jednu otazku, ohladom teploty, nemam moznost ju nejak vyhrievat, takze ci mi prezije pri normalnej izbovej teplote, cca 22 stupnov, viem, ze sa to asi odzrkadli na raste, ale ze ci mi vobec pri tejto teplote vydrzi :?:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Decembra 2009, 18:10

pohoda
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 8. Decembra 2009, 20:51

caf, tu minatrixku mas odomna . . nemusis to nejak zvlast prehanat s rosenim, z casu na cas a ked ide do zvleku, to ze bola ako syto vobec nevadi, aspon to tam neplesnivie a ked neni na prievane tak nemas problem . . a co sa tyka tepla izbova teplota staci ale lepsie je dat trosku blizsie k radiatoru

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 14. Marca 2010, 20:31

este sa mi nepodarilo zbavit ani tych grammostol malych a uz mam dalsiu ,,radost" aj lasiodora dnes zacala so stavbou kokonu..., ani neviem naco som to paril..., ked to bude riadna nadielka, akoze aj bude, vzhladom na velkost a vek samice, tak sa asi picnem... takze uz teraz pisem, ze keby mal niekto zaujem, nech mi napise, ked vsetko pojde, tak jak ma, tak budu asi niekedy juny.....

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 14. Marca 2010, 22:51

tak ono to je uz v povahe chovatelov ze chce otestovat svoje schopnosti parenim svojich chovancov
no treba si dat dokopy 1a1 a to ze trh je presyteny, chovatelska zakladna sa nerozsiruje nejak zavratne rychlo, a dopyt po zmienovanych druhoch tiez nieje nejaky extra. a co sa tika parahybany dovolim si tvrdit ze jeden vacsi kokon dokaze pokryt rocny dopyt slovenska.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Marca 2010, 09:27

Parahybany boli vzdy super ...

PS: Vezmem neake ... :-)

Vymenim ti za neaky druh z kt. budes mat vacsiu radost :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 4. Mája 2010, 13:26

O ten kokon parahybany som asi prisiel vlastnou vinou, som trochu zanedbal vlhcenie, par krat terarko preschlo, sice ho samica neznicila, ale uz na nom nesedava, nehava ho volne sa valat po terarku, a je uplne kludna, vobec sa nesnazi ho branit, cize dnes som ho rozstrihol, vajicka sice niesu nejake zosuverene, ale roznej farby od takej svetlo kremovej az po oranzove, na niektorych je videt pod tym obalom naznak tych noziciek nymfy I., tak som ho zasil a polozil s5 do terarka, zatial nanho dlabe, tak uvidime, ci sa k nemu vrati.
Inak po neuveritelnych siedmich mesiacoch sa zacali male rosey zvliekat do druheho zleku.
A uz asi hodinu ,,parim" H. incei, zatial je samcek pod dierkovanym kelimkom, v samickinej skatuli, ale nejavi ani jeden nejaky zaujem, samec sa tam presusa z miesta na miesto a samica sa zatial ani neobtazovala vyliezt z nory...inak je v 9 zvleku, tak snad uz je dospela..

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 4. Mája 2010, 13:45

Akurat ako som odoslal predchadzajuci prispevok, tak som si vsimol, ze inceata sa uz lepia na seba cez ten kelimok, tak som ho dal prec, na chvilu sa rozprchli, ale o chvilu uz boli zas pri sebe a sparili sa, obaja to prezili bez ujmy na zdravi, takze samec je k dispozicii, ked ma niekto zaujem, nach napise...

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Mája 2010, 15:00

dospela je ked ma svetle miesto nad tarsusom prec, aspon co je na hlavnej stranke :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 9. Júla 2010, 01:01

Zvliekla sa mi samicka Grammostoly pulchry, uz by mala byt adultna, a aj ked viem, ze tento druh sa nerozmnozuje najlahsie, tak by som to strasne chcel skusit, takze zufalo zhanam nejakeho adult samca, neviete niekto o nejakom?
No a inak mam zamorenu izbu H.incei, lebo mi samicka otvorila kokon a spoliehal som sa na to, ze tie male svine ostanu v nore a nezdrnu cez vetracie otvory, co som sa mylil, v krabici mi ich ostalo 13, po izbe som zatial chytil 17, ale stale vidim jak sa sem-tam nejake niekde mihne, hlavne v noci ked zaznem svetlo... Ale aj tych 30 je celkom dost, na to aby som si to nehal, tak ked ma niekto zaujem, tak nech da vediet ;-)


Napísať odpoveď