AlahAgbar

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Apríla 2010, 11:23

AlahAgbar napísal:Čaute rozmýšľam ohľadom kúpy druhu Citharischius crawshayi. Tu na fóre bolo, že je to celkom ťažko sa rozmnožujúci, ťažko zohnatelný a pomaly rastúci druh. Mám možnosť si ho zaobstarať vo veľkosti 2-2,5 cm v nohách.
S pavúkmi síce veľké skúsenosti nemám, ale toto fórum mám už viac menej prečítané, takže teória by tu už aj bola.

Rozmýšľam tak aj keď všetci odporúčate začať s americkými druhmi a naberať a naberať prax. No C. crawshayi sa až tak často v ponukách neobjavuje, aby som potom nemusel čakať roky kým sa opäť objaví v ponuke a nemusel si trieskať hlavu o stôl, že som premárnil takúto príležitosť.

Ale k otázke aké máte skúsenosti s chovom takýchto výhradne norových druhov v teráriách, alebo krabičkách uspôsobených pre zemné druhy?
ked ho chces tak si ho kup je lepsie ked chces maleho ako by si si mal kupit hned adulta ako si pisal craw nerastie nejak extremne rychlo tak ako bude rast buse aj ty naberat skusenosti

vyssi substrat by som mu dal v kazdom pripade ale da sa chovat aj ako zemny i ked to konfrontuje s postojom chovatelstva (co najvernejsia kopia povodneho biotopu) urcite mu vsak teraz poskytni aspon 5 cm

uvedom si ze je to svojsky pavuk ktory potrebuje svoj klud take ho neotravuj koli hociakej prkotine s krmenim tiez striedmejsie tieto pavuky maju radi hladovky (geniculaty to niesu) toboz nie pri absencii nory.

a ako si poznamenal citaj citaj citaj a nielen o tomto konkretnom druhu vela info mozes aplikovat aj z poznatkov napr o hysterocratesoch, haplopelmach, ceratogyrusoch ci inych. norovych druhov.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
AlahAgbar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 23. Februára 2010, 20:20
Bydlisko: RA - Revúca

Príspevok od užívateľa AlahAgbar » 16. Apríla 2010, 18:09

Takže dnes mi do môjho chovu pribudol
Citharischius crawshayi ?zv. 2cm
Lasiodora parahybana
Brachypelma albopilosum
Brachypelma smithi
Grammostola rosea
Acanthoscurria geniculata
Citharischius crawshayi


Napísať odpoveď