KaruzoRB

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 28. Marca 2010, 23:17

Na začiatok,som si nahral Lasiodoru parahybana,ako sa pokúša o útek zo zabezpečeného terária.
http://www.youtube.com/watch?v=gbxgx0Qv4_Y

Pterinochylus murinus Usambara - ide do zvleku.V tele má 3,3cm.Ktorý to môže byť zvlek?Tento pavúk si asi myslí,že zem nie je zaujímava.Stále šplhá po hornom okraji terária,hniezdo si tiež robí len v hornom rohu tera.Možno je jeho tatko Avicularia.Za celý čas čo ho mám doma sa zeme ani raz nedotkol.
Nhandu coloratovilosum - ide do zvleku.V tele má asi 2cm.Tiež neviem,ktorý to môže byť zvlek.
Cyriocosmus perezmillesi 1. - ide do 6-teho zvleku.
Hysterocrates hercules - ide do zvleku.V tele má 4cm.Tiež neviem,ktorý to bude zvlek.
Video si pozrite.Myslím,že je to zaujímavé.Aj vy máte takéto problémy s vtáčkarmi?

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 30. Marca 2010, 02:10

:idea: Takže páni,práve v tomto okamihu sa môj Hysterocrates hercules začal pripravovať na zvlek.To znamená,že si na dne nory ľahol na chrbát.Pekne to vidím,nakoľko si noru vyhĺbil popri skle,a ostatné chodby z jednej strany na druhú. Koľký zvlek to bude,by ste mi mohli poradiť s tým vy,páni kolegovia.V tele má môj H.hercules "teraz pred zvlekom" 3,3 cm. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 1. Apríla 2010, 10:20

Minule som spomínal,ako som si nechal robiť na zákazku tri teráriá pre stromové pavúky.Možno to niekomu pomôže navodiť správnu inšpiráciu pri stavbe svojho terária:
Obrázok
Jedno terárium ma vyšlo na 17€.Táto cena sa pravdaže odvíja aj od počtu kusov.Minimálne som si musel nechať urobiť aspoň tri,aby to bolo lacnejšie.

Moje malé Cyriocosmus elegans-ky:
Obrázok
Obrázok

V chove mi pribudli tieto nové pavúčky:
:arrow: Tapinauchenius gigas 1.zv.
:arrow: Tapinauchenius violaceus 1.zv.
:arrow: Ephebopus cyanognathus 2.zv.
:arrow: Chromatopelma cyaneopubescens
:arrow: Lampropelma violaceopes

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: denník

Príspevok od užívateľa sharky » 1. Apríla 2010, 10:26

to iste urobila aj moja b vagans tiez som to pekne videl
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: denník

Príspevok od užívateľa sharky » 1. Apríla 2010, 10:29

myslim tim to zvliekanie
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od užívateľa Dany » 1. Apríla 2010, 12:34

ty terka vypadaj supr :wink:

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 1. Apríla 2010, 13:57

Dobrý den,

chtěl sem se zeptat v kolikátém je svleku ta P.rufilata a kolik má přibližně cm v těla a v rozpětí nohou?

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 1. Apríla 2010, 19:23

Jan Horčička (Horči) napísal:Dobrý den,

chtěl sem se zeptat v kolikátém je svleku ta P.rufilata a kolik má přibližně cm v těla a v rozpětí nohou?
Ja som ju kúpil cca pred jedným rokom ako tretí zvlek.Vtedy mala sotva v tele 6mm.Teraz má v tele cca 5cm a s nohami tých 12 cm.Presne koľký zvlek to bude neviem,ale približne ten 8.zv. by to mohol byť.Veď sa skúste opýtať našich odborníkov vo fóre.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 1. Apríla 2010, 19:27

KaruzoRB napísal::idea: Takže páni,práve v tomto okamihu sa môj Hysterocrates hercules začal pripravovať na zvlek.To znamená,že si na dne nory ľahol na chrbát.Pekne to vidím,nakoľko si noru vyhĺbil popri skle,a ostatné chodby z jednej strany na druhú. Koľký zvlek to bude,by ste mi mohli poradiť s tým vy,páni kolegovia.V tele má môj H.hercules "teraz pred zvlekom" 3,3 cm. :wink:
Bol to zbytočný krik pre nič.Hercules sa vôbec nezvliekol.Ale zahrabaný zostáva naďalej,takže ku tomu zvleku určite príde.Len ešte neviem kedy.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 1. Apríla 2010, 22:33

Poeciloteriu rufilatu som presťahoval do nového terária.Hneď bolo vidieť,ako sa jej tam páčilo.Ten kus dreva,čo tam mám umiestnený,som našiel pri mojich potulkách.Bol to zbytok veľkého koreńa,ktorý tam zostal niekoľko rokov po vypilovaní starého stromu.Nielenže bol napitý vodou,ale v jeho útrobách sa nachádzali rôzny nájomníci.Po dôkladnom vyčistení celého vnútra,umytí a dlhého vyvarenia sa z neho stal pekný kúsok a domov pre Poeciloteriu.
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 1. Apríla 2010, 22:37

to terko je paradne :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
denník

Príspevok od užívateľa Horácio » 2. Apríla 2010, 00:19

Jednasest napísal:to terko je paradne :)
Preto hovorím,že radšej si trochu priplatím a nechám si ich spraviť u človeka ktorý sa tomu rozumie,ako by som sa stým sám piplal a nebolo z toho prakticky nič.Zlepiť by som určite terárko zlepil,ale výsledok...Ako terárka typu 12x12x12 tak tie si určite robiť budem sám.

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 2. Apríla 2010, 07:44

Dobrý den,

možná se pletu, ale to co je na fotkách mi nepříjde jako P.rufilata. Je pravda, že si jsou téměř všechny poecky v prvních svlecích podobné. Ovšem ta vaše je už dost velká na to, aby měla specifické zbarvení P.rufilata. Ovšem je to jen doměnka. Takže si počkejte na reakce eště zkušenějších chovatelů.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 2. Apríla 2010, 07:49

Jan Horčička (Horči) napísal:Dobrý den,

možná se pletu, ale to co je na fotkách mi nepříjde jako P.rufilata. Je pravda, že si jsou téměř všechny poecky v prvních svlecích podobné. Ovšem ta vaše je už dost velká na to, aby měla specifické zbarvení P.rufilata. Ovšem je to jen doměnka. Takže si počkejte na reakce eště zkušenějších chovatelů.
Viete,ja som ju kúpil u nás v ZOOdome do ktorého nosí pavúky jeden študent z ostravskej a brnenskej burzy.Vtedy bola deklarovaná ako P.rufilata.

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 2. Apríla 2010, 07:55

Já bych to typnul spíš na P.regalis. Má na spodní straně na zadečku bílý pruh? Možná by to, ale mohla být fasciata,striata. Jsou si hold dost podobné. Nejlepší pro vás by bylo kdyby to opravdu byla regalis protože tu určíte s největší jistotou.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Apríla 2010, 09:30

Treba kvalitnu fotku z ventralnej strany a mate po probleme obaja.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 2. Apríla 2010, 11:28

OK to je ta ista poecka ako ta co mas fotku na prvej strane,tak to je jasna regalis
prispevok zo St marec 10, 2010 2:14 am,piata fotka

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Apríla 2010, 11:32

oblHis napísal:OK to je ta ista poecka ako ta co mas fotku na prvej strane,tak to je jasna regalis
prispevok zo St marec 10, 2010 2:14 am,piata fotka

ventralna strana je rozhodujuca ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 2. Apríla 2010, 13:38

adi napísal:
oblHis napísal:OK to je ta ista poecka ako ta co mas fotku na prvej strane,tak to je jasna regalis
prispevok zo St marec 10, 2010 2:14 am,piata fotka

ventralna strana je rozhodujuca ....
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 2. Apríla 2010, 13:57

Jasná P.regalis

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Apríla 2010, 17:33

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 3. Apríla 2010, 15:34

Cyriocosmus perezmillesi č.1 - 3.4.2010 do 7.zv.
Grammostola rosea - red form začala príjmať potravu po 7-mych mesiacoch.Pochutnala si na peknom,veľkom cvrkovi.
O hodinu neskôr: Viete,s týmto som sa ešte nestretol, aby pavúk svoju korisť napadol,usmrtil a potom nechal tak ležať na zemi.A práve toto som pozoroval u svojej Grammostoly rosey -red form.
Naposledy upravil/-a Horácio v 4. Apríla 2010, 06:29, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 4. Apríla 2010, 06:25

Našiel som si na webe ako chovať zophobasy:

Potemník brazilský (Zophobas morio):

Rozhodnete-li se tedy pro krmení těmito larvami, doporučuji z důvodu menšího obsahu tuku spíše Potemníka brazilského (Zophobase).
Pro chov postačuje pokojová teplota. Larvy i kukly jsou schopny přezimovat. Celý vývojový cyklus trvá asi půl roku.

Pro chov použijeme nádobu s hladkými stěnami o rozměrech cca 30 x 30 x 30 cm, zakrytou hmyzím pletivem (dospělí brouci umí létat). Nádrž do 1/3 naplníme pšeničnými otrubami, které smícháme s trochou mouky. Na vrch položíme asi 10 cm stromové kůry a nasadíme cca 50 dospělců. Občas přikrmujeme kousky ovoce, zeleniny a masa (v jakékoliv úpravě).

Larva potemníka žije 200-500 dní a za toto období se 14x svléká. Pak se zakuklí a po dvou týdnech se líhnou dospělí potemníci.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 4. Apríla 2010, 10:00

KaruzoRB napísal:Cyriocosmus perezmillesi č.1 - 3.4.2010 do 7.zv.
Grammostola rosea - red form začala príjmať potravu po 7-mych mesiacoch.Pochutnala si na peknom,veľkom cvrkovi.
O hodinu neskôr: Viete,s týmto som sa ešte nestretol, aby pavúk svoju korisť napadol,usmrtil a potom nechal tak ležať na zemi.A práve toto som pozoroval u svojej Grammostoly rosey -red form.
Moja G.rosea to robila takisto alebo na trávila myš a nechala ju ležať škoda že mi potom zomrela ( úplne vyhladovaná ) :(

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Apríla 2010, 10:04

KaruzoRB napísal:Našiel som si na webe ako chovať zophobasy:

Potemník brazilský (Zophobas morio):

Rozhodnete-li se tedy pro krmení těmito larvami, doporučuji z důvodu menšího obsahu tuku spíše Potemníka brazilského (Zophobase).
Pro chov postačuje pokojová teplota. Larvy i kukly jsou schopny přezimovat. Celý vývojový cyklus trvá asi půl roku.

Pro chov použijeme nádobu s hladkými stěnami o rozměrech cca 30 x 30 x 30 cm, zakrytou hmyzím pletivem (dospělí brouci umí létat). Nádrž do 1/3 naplníme pšeničnými otrubami, které smícháme s trochou mouky. Na vrch položíme asi 10 cm stromové kůry a nasadíme cca 50 dospělců. Občas přikrmujeme kousky ovoce, zeleniny a masa (v jakékoliv úpravě).

Larva potemníka žije 200-500 dní a za toto období se 14x svléká. Pak se zakuklí a po dvou týdnech se líhnou dospělí potemníci.
cast uspechu chovu podla tvojho navodu
Obrázok

lepsie je lignocel:bukove listy:hobliny 1:1:1 udrzovat vlhke a krmivo granule suche rozky... v plytkej miske aby sa nedotykali priamo podkladu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď