Acanthoscurria Frenky

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 24. Februára 2013, 18:47

Jacob napísal:Pri geniculatke je to este ok.....ale pri ostatnych fest mokro.....si mohol ten lignocel nechat preschnut a tak ho dat do terarka.....hlavne aby ti smithka neodisla i ked brachypelmy toho vydrzia dost
Dufal som že ten lignocel vyschne za jeden den a noc ked ho necham odkrity, predtym ako som si doniesol pavukov ale mylil som sa. Už som zabudol za tie dva roky ako drži vlhkosť :roll: dúfam že sa to čim skor zmeni a tak skoro vlhčiť nebudem..
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 24. Februára 2013, 19:30

Acanthoscurria Frenky napísal:Foto kedže je šero a moj fotak stoji za prd tak aspon pre predstavu ako vizeraju moje terarka tak tu su foto :mrgreen:

Obrázok

Obrázok
Toto prve terarko je celkom v pohode len skus vlhcit jednu polovicu substratu a pavuk ti ukaze miesto co sa mu paci. A co je to zelene?
To druhe je podla mna moooc velke na takeho maleho pavuka a ani tu nepajacku by nemusela mat.
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 24. Februára 2013, 20:20

To zelene je umeli alebo gumeny kaktus :D Viem že je velke aj to pre geniculatu kedže su rovnake zvleky a rovnaka velkosť terarka ale zmenšovať sa mi to už neoplati vyrastu jak z vody a potravu budu mať stale hadzanu pred seba. S tym substratom by som aj urobil niečo ale neviem či sa mi koly tomu oplati vyberať pavukov a davať ho sušiť.. aky maš ty nazor? mam ich stresovať nemyslim zeby ten viac mokry substrat mohol mať nejaky velky vplyv na ich zdravie. :?:
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 24. Februára 2013, 20:40

Obrázok

A inak keď sme už pri tom je to B.albopilosum adult samica pre poriadok čo vaš odborny nazor podla tejto nie velmi kvalitne foto: ide sa zvliekať alebo nie? kedže mam dilemu povodny majitel povedal ze sa už rok a pol nezvliekala a je viac tmava, čierna ako by mala byť ale zase si neroby ani bydlo, ani nezatarasuje vchod :?:

trošku blba otazka ale aj take musia byt:D
Ďakujem
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 24. Februára 2013, 20:50

Daj jej papat a uvidis. Ak si da tak do zvleku nepojde. Ak si neda aj tak nemusi ist do zvleku moze mat len hladovku.
Zemne pavuky si spravia chvilu pred zvlekom pod sebou nieco ako vankusik aby sa v poriadku zvliekli. Norove ziju v zemi a tam sa aj zvlecu. Nieco take robia aj moji P. pulcher, P. irminia T. violaceus. Su to stromove druhy ale vynasaju si substrat a zapracuju ho do pavuciny tak to vyzera ze su pod zemou a robia si chodbicky.

Mne sa niekedy stáva, že si nevšimnem, že sa pavúk chystá do zvleku - ráno kŕmim, pavúk si zoberie, zožerie to a večer sa zvlečie. Čiže ani toto nemusí nasvedčovať blížiacemu sa zvleku, či naopak.

Blondi :-)
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Februára 2013, 22:00

Pavuk ide do zvleku ak prestane prijimat potravu a ak ma vykopane obranne chlpky na brusku a jeho "koza" na brusku stmavne v tedy ide do zvleku

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 24. Februára 2013, 22:09

Ano myslim si to aj ja ale kedže si vravel že ten tvoj znamy ju prekrmoval a bral na ruku tak preto ta nezravost a bez chlpkov ale chcel by som to vidiet cely ten proces preto sa pytam, inak to je v podstate jedno kedy sa zvlečie...
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 25. Februára 2013, 13:34

tu je najlepšia fotka aka sa mi podarila a asi sa mi lepšia ani nepodari. A mam dotaz ako je možne že sa jej zfarbil carapax na čierno ked ešte v sobotu, nedelu ho mala hnedy, zlaty???

Obrázok
Obrázok
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Februára 2013, 13:57

To s tým karapaxom ti neviem odpovedať no podľa lysinky by som nepovedal že sa chystá na zvlek.

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 25. Februára 2013, 19:55

Cim starsi pavuk tym dlhsie mu obdobie medzi zvlekmi trva. Musis len cakat...
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 25. Februára 2013, 20:11

Chlapci dakujem za komenty ale kašlite na to či sa ide zvliekať alebo nie to ma momentalne netrapi. Ale keby niekto skuseny mi povedal prečo sa cela zfarbila zo zlatej na čiernu za par hodin tak by som mu bol vdačny. Dakujem
Naposledy upravil/-a Acanthoscurria Frenky v 25. Februára 2013, 20:13, upravené celkom 1 krát.
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 25. Februára 2013, 20:13

Acanthoscurria Frenky napísal:Chlapci dakujem za komenty ale kašlite na to či sa ide zvliekať alebo nie to ma momentalne netrapi. Ale keby niekto skuseny mi povedal prečo sa cela zfarbila zo zlatej na čiernu na par hodin tak by som mu bol vdačny. Dakujem
Dovod ti na 100% nepovie nikto. Pavuk si spravi co chce.
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 25. Februára 2013, 20:17

Kaco napísal:
Acanthoscurria Frenky napísal:Chlapci dakujem za komenty ale kašlite na to či sa ide zvliekať alebo nie to ma momentalne netrapi. Ale keby niekto skuseny mi povedal prečo sa cela zfarbila zo zlatej na čiernu na par hodin tak by som mu bol vdačny. Dakujem
Dovod ti na 100% nepovie nikto. Pavuk si spravi co chce.
ani na celom fore som o tom nenašiel ani zmienku :? . To ze pavuk može diametralne zmeniť farbu po zvleku alebo ze sa mu zafarby abdomen pred zvlekom to mi je jasne ale zafarbeny karapax aj cele nohy??? len chlpy ostali nezmenene su zlato-hnede...

PS: videl som B.smithi piť vodu z napajačky. Stala pri napajačke prve nohy mala dnu a chelicery ponorene vo vode :lol: Alebo pachala samovraždu :D :lol:
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Februára 2013, 23:03

Chalan ja som o chameleoniom pavúkovi ešte nepočul no každopádne by si mal nejaké lepšie fotky pred a po zafarbení by si sem mohol dať by som to chcel vidieť a ešte jedna vec že nemohlo sa ti to len nejak zdať pod nejakým blbým svetlom alebo niečo také ? lebo toto sa mi nezdá...

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa metalkohol » 26. Februára 2013, 00:32

Sú druhy ktoré postupne po zvleku"strácajú"farbu. Po zvleku je pekne tmavý a kým sa bude zvliekať tak zbledne až do hneda. Ktoré to sú ti nepoviem, nepamätám si. Pri tejto roseike pekne uvidíš kedy sa ti zvlečie podla vykopanej lysinky na abdomene. Ja som teraz spozoroval že mi stmavla celá Poecilotheria metallica, hlavne spodná časť abdomenu, ale je to len juvenil a v dospelosti to už asi tak zrejmé nebude. Iba tak podľa nálady pavúky farbu nemenia :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 26. Februára 2013, 09:30

Oka nechajme to tak neviem ani ja ani Vy čo sa deje pre mna zamna nech je aj zelena len nech jej ič nieje a ak je tak s tym už nikto nič nespravy.

Zažitok: Zobudil som sa o 5 rano a cekol som hned na terarium hladam tu B.albopilosum, hladam a nikde ju nevidim ta už som začal hrešiť, že čo sa stalo a potom pozeram ona sedi na vrchu na trerariu :D ktovie jak dlho tam už bola a divim sa ze neutiekla :D
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 1. Marca 2013, 16:41

Do terarka som hodil samicu cvrčka chvilu sa tam prechadzala a teraz mi tam začala klasť vajička do substratu. Mne to až tak nevadi preto ju aj nechavam v tom nech si ich kladie zatial kym si ju pavuk nevšimne ale zaujimalo by ma či by bolo možne to miesto substratu vybrať a premiestniť do nejakej nadoby v ktorej by sa aj vyliahli. Kedže odchovať zopar cvrčkov nieje od veci a netrva to až tak dlho. mate s tym niekto skusenosti?
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 4. Marca 2013, 15:53

Tak dnes mi prubudli:

Brachypelma auratum 6zv.
Brachypelma boehmei 6zv.
Brachypelma klaasi 8zv. ♀
Brachypelma vegans 7zv.

Rozhodol som sa pre chov zemnych druhov...
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 4. Marca 2013, 19:04

Acanthoscurria Frenky napísal:Do terarka som hodil samicu cvrčka chvilu sa tam prechadzala a teraz mi tam začala klasť vajička do substratu. Mne to až tak nevadi preto ju aj nechavam v tom nech si ich kladie zatial kym si ju pavuk nevšimne ale zaujimalo by ma či by bolo možne to miesto substratu vybrať a premiestniť do nejakej nadoby v ktorej by sa aj vyliahli. Kedže odchovať zopar cvrčkov nieje od veci a netrva to až tak dlho. mate s tym niekto skusenosti?
Na hlavnej stranke je toho kopa popisaneho a na fore su aj fotky. Ja som to tiez skusal a skusam dalej ale neni to take jednoduche. Potrebujes dospelcov oboch pohlavi a oni si uz spravia svoje. Ja mam spravene dve krabicky (vrchna krabicka ma na spodku dierky a cez dierky je prevlecene lanko a to je zakopane lignocelom, v spodnej krabicke je voda) ktore do seba zapadaju a na vrchu je zelezne pletivo aby nevyzierali vajicka. S tymto neni az taky problem ale ked odstavim krabicku s nakladenimi vajickami (do samostatnej plastovej krabicky) tak sa mi na lignoceli tvori vacsinou plesen lebo tam musi byt vlhko. Cvrcky sa nerodia a netrastu dost rychlo pokial nemas dost vysoku teplotu. Male cvrcky potrebuju vlhkost aby nepokapali ale zase sa mi na stenach krabicky tvori rosa v ktorej sa mikro cvrcky topia.
Neni to take lahke a v podstate este som si neodchoval cvrckov az do dospelosti :lol: . Neprezije ich az tak vela a tie co su tak skrmim skorej nez dospeju.
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 4. Marca 2013, 19:36

Dakujem za navod :) Ved toto ze všetko je take zložite a tolko podmienok musime splnať aby nam čosi vyrastlo a rozmnožilo :) a ked sa pozreš v lete z okna tak maš všade kopec havede a pekne sa množi aj prosperuje. Ale akonahle si chceš vychovať niečo sam tak ani bohovi :D
Kaco napísal:
Acanthoscurria Frenky napísal:Do terarka som hodil samicu cvrčka chvilu sa tam prechadzala a teraz mi tam začala klasť vajička do substratu. Mne to až tak nevadi preto ju aj nechavam v tom nech si ich kladie zatial kym si ju pavuk nevšimne ale zaujimalo by ma či by bolo možne to miesto substratu vybrať a premiestniť do nejakej nadoby v ktorej by sa aj vyliahli. Kedže odchovať zopar cvrčkov nieje od veci a netrva to až tak dlho. mate s tym niekto skusenosti?
Na hlavnej stranke je toho kopa popisaneho a na fore su aj fotky. Ja som to tiez skusal a skusam dalej ale neni to take jednoduche. Potrebujes dospelcov oboch pohlavi a oni si uz spravia svoje. Ja mam spravene dve krabicky (vrchna krabicka ma na spodku dierky a cez dierky je prevlecene lanko a to je zakopane lignocelom, v spodnej krabicke je voda) ktore do seba zapadaju a na vrchu je zelezne pletivo aby nevyzierali vajicka. S tymto neni az taky problem ale ked odstavim krabicku s nakladenimi vajickami (do samostatnej plastovej krabicky) tak sa mi na lignoceli tvori vacsinou plesen lebo tam musi byt vlhko. Cvrcky sa nerodia a netrastu dost rychlo pokial nemas dost vysoku teplotu. Male cvrcky potrebuju vlhkost aby nepokapali ale zase sa mi na stenach krabicky tvori rosa v ktorej sa mikro cvrcky topia.
Neni to take lahke a v podstate este som si neodchoval cvrckov az do dospelosti :lol: . Neprezije ich az tak vela a tie co su tak skrmim skorej nez dospeju.
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 6. Marca 2013, 13:07

Acanthoscurria Frenky napísal:Tak dnes mi prubudli:

Brachypelma auratum 6zv.
Brachypelma boehmei 6zv.
Brachypelma klaasi 8zv. ♀
Brachypelma vegans 7zv.

Rozhodol som sa pre chov zemnych druhov...
minus - Brachypelma auratum 6zv.
- Brachypelma boehmei 6zv.
- Brachypelma vegans 7zv.
(nedorozumenie)

Momentalne: B. klaasi 8zv. ♀
B. smithi 6zv. ♀
B. albopilosum adult ♀
A. geniculata 6zv. ♀
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 6. Marca 2013, 20:55

Takto som si to poriešil vľavo B.albopilosum v pravo akvarko s tozmermi 45x30x20 som rozdelil sklom na 4 rovnake časti, Otvaranie je spoločne pre pravu stranu a spoločne pre ľavu. Na vrchu na stanach mam železnu sieťku široku 5cm. Vlhčim stranu pod sieťkami. B.albopilosum(v ľavo) ma sieťku cca 8cm a sklo je len položene (možno raz dostane aj panty) Celkom som na seba hrdy:D

Obrázok
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 7. Marca 2013, 16:54

Prave som spozoroval v terariu pri A.geniculate na kokosovej škrupine aj na lignoceli taku malu bielu kvapku nejakej lepkavej tekutiny čo to može byť? Nezranila sa? nieje to hemolymfa? sakra dufam že nie...
Doplnim bol pri tej kvapke, ked som sa snažil zistiť čo to je tak som jej kus nabral na pinzetu a pavuk zdrhol, teraz už je zase pri tej kvapke. Je to čudne kedže je zalezeny cely den v kokose ani sa nepohne a teraz sa hned vratil k nej...
Please help čo to može byť?
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Kaco » 7. Marca 2013, 21:09

Povedal by som ze exkrement :lol: ale nie na 100%
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Acanthoscurria Frenky

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 7. Marca 2013, 21:32

Kaco napísal:Povedal by som ze exkrement :lol: ale nie na 100%
to by si musel vykakať cele vnutornosti :D ta kvapka bola velka ako jeho karapax.
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš


Napísať odpoveď