DavecorE

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 26. Decembra 2010, 15:03

Malá Albopiloska....ale uznávam na 3 zvlek mala z 2 dobrý prírastok :)
Obrázok
Nhandu coloratovillosum :) takto teda vyzerá po zvleku(samček)...malý playboy 2cm v tele a 10 zvlek :D
Obrázok
...keep bleed out a future...

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 2. Januára 2011, 23:36

Zdravím...Niekedy v Júny 2010 som si na burze v Žiline kúpil od pána Ferianca pavúka pod označením Phormictopus Antillensis....pavúky tohto druhu sa mi veľmi páčia, no ten názov sa mi nejak extra nezdal, po kontaktovaní viacerých skúsenejších chovateľov som sa dozvedel, že pavúk P. Antillensis nejestvuje a ani len nikdy nebol Phormictopus pod týmto názvom, časom som pátral po tom čo je vlastne zač, dosť sa ponášal časťami tela na Acanthoscurrie...no správaním sa o ne ani neobtrel...odkedy ho mám sa mi nezvliekol, posledný zvlek mál p. Feriancom datovaný na 17.3. 2010....teda nezvliekol sa uz skoro 10 mesiacov...v tele má 4cm a rozpätie je 7cm(kvázy 8)...táto veľkosť je pre Phormictopusi podľa mňa dosť málo na to aby stagnovali zo zvlekom pri pravidelnom žraní atď...ďalej povaha pavúka nieje ani trochu Phormictopom a ani Acanthoscurriam príbuzná....aj keď nemusia byť dva pavúky rovnakého druhu povahou rovnaké...môj chovanec je až nadmerne pokojný, trochu zbrklý, a a rad lepí substrat na steny...mám naozaj vážny dojem , že sa nejedná o akéhokoľvek Phormictopusa sp. ale ide o Eupalaestrus campestratus ....tým to yb som len chcel jemne podotknúť na dôveryhodnosť predávaných kúskov tohto chovateľa, on sám mi to vysvetlil tak, že čo od svojich kamarátov(dlhoročných skúsených chovateľov) zoberie....tak pod takým názvom to predá...mám taký pocit, že si asi z neho niekto robí dobrý deň alebo už neviem ako si to mám vysvetliť...pavúka som zobral preto lebo som si myslel, že ide o povestný nie veľmi atraktívny medzizvlek druhou Phormictopus ... to je všetko...

Pre info ak ide o Eupalaestrus campestratus tak jeho orientačná cena je v 8zv. - 7e....ja som ho kúpil za 15e...teraz mi ej to už jedno pavúk mi k srdcu prirástol a robí mi radosť...
...treba si dávať pozor...

Samozrejme nič nieje 100% a počkám si na zvlek....

Eupalaestrus campestratus ...pavúkovy na tomto obrázku akoby z tela vypadol ten môj, až na najmenší detail, v podobe aj povahou... :)

http://farm5.static.flickr.com/4078/479 ... 548ddb.jpg
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Januára 2011, 09:08

:arrow: :idea: :!:

Co viac dodat :)

"dlhorocne skusenosti, priatelia"
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Januára 2011, 12:04

o "pan Ferianc" ani za nic by som nebral od neho :D
ked Nhandu chromatus adult samica 30 e . a _Lasiodora cristata_ adult samica *60 e* :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

AquaTerra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Septembra 2010, 15:50
Bydlisko: Žilina

Príspevok od užívateľa AquaTerra » 3. Januára 2011, 12:13

Ja od neho u nás v Žiline beriem pravidelne a ceny má v pohode..nwm ako u 8-9zv. (tam sa nedívam :wink: ) ale inač som veľmi spokojný s cenamy..
Volajte ma Eňo :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2011, 12:54

DavecorE napísal:Zdravím...Niekedy v Júny 2010 som si na burze v Žiline kúpil od pána Ferianca pavúka pod označením Phormictopus Antillensis....
Problem toho pana je, ze by si mal viacej zaoberat informaciami ohladne vtackarov.
DavecorE napísal: pavúky tohto druhu sa mi veľmi páčia, no ten názov sa mi nejak extra nezdal, po kontaktovaní viacerých skúsenejších chovateľov som sa dozvedel, že pavúk P. Antillensis nejestvuje a ani len nikdy nebol Phormictopus pod týmto názvom, časom som pátral po tom čo je vlastne zač, dosť sa ponášal časťami tela na Acanthoscurrie...no správaním sa o ne ani neobtrel...odkedy ho mám sa mi nezvliekol,
Zdroj toho pavuka je znamy. Uz pekne dlho sa vedelo, ze nieco take neexistuje datoval sa rok 2005, ked som ho prvy krat zaregistroval v chovoch.

http://www.spidy.goliathus.com/english/ ... id281.html tu nie je co dodat.
DavecorE napísal: dôveryhodnosť predávaných kúskov tohto chovateľa, on sám mi to vysvetlil tak, že čo od svojich kamarátov(dlhoročných skúsených chovateľov) zoberie....tak pod takým názvom to predá...
Klasicka alibisticka vyhovorka vsetkych nie len spominaneho pana. Ziadaj vymenu, financnu kompezaciu malo by sa to konecne zacat robit.


Ak ti mozem poradit - hlavne nevymyslaj z roznymi "podomacky" vymyslenymi druhmi pavuka ako si tu nadhodil rody Acanthoscurria alebo Eupalaestrus. Moze to byt naozaj hocico. Ak mi posles casom zvlecku mohol by som sa pokusit respektivne posunut toho pavuka na ID naozajstnym odbornikom. Jednalo by sa o rodove urcenie, pretoze si myslim, ze druhove bez typovej lokality nie je mozne.

Jedine co sa bojim je, ze isty experti premenovali tento druh na Acanthoscurria antillensis a tak ho neskor predaval.

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 13:35

AquaTerra napísal:Ja od neho u nás v Žiline beriem pravidelne a ceny má v pohode..nwm ako u 8-9zv. (tam sa nedívam :wink: ) ale inač som veľmi spokojný s cenamy..
nejde o ceny ale o to čo ti predá Eňo :P :D
...keep bleed out a future...

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 13:49

Ak ti mozem poradit - hlavne nevymyslaj z roznymi "podomacky" vymyslenymi druhmi pavuka ako si tu nadhodil rody Acanthoscurria alebo Eupalaestrus.
Ako jasné, že o tom nemienim špekulovať a čakám na zvlek, s ktorým som mal v pláne urobiť to čo si písal hodiť niekomu na ID ...keĎ sa zvlečie tak ťa budem kontaktovať... myslím, že keby niekto nevedel čo má doma tak bude potom určite pátrať ak nemá k dispozícii zvlečku...
Vlastne ide o to, že som si mrknul zanky oboch druhov či je to Phormictopus, alebo spomínaná A. antillensis... Acanthoscurria nemá na femuroch, petellách a tibii tak výraznú krezbu ako môj chovanec...respektíve ju má až zanedbateľne viditeľnú... v tomto príbade som už aj začal pochybovať, že čo i len názov pod akým som ho kúpil má niečo spoločné s tým o akého pavúka ide...
...ale ako sa spomínalo, počkám si na zvlek...
...keep bleed out a future...

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 13:59

Zdroj toho pavuka je znamy. Uz pekne dlho sa vedelo, ze nieco take neexistuje datoval sa rok 2005, ked som ho prvy krat zaregistroval v chovoch.
V chovoch sa vyskytnúť mohol, len mám pocit, že išlo o nejaký obchodný ťah chovateľov nalákať na kvázy nový druh... po viacerých pátraniach som žiadnu info o jeho popísaní a pod. nenašiel...

viď. link...Phormictopus - Genus
http://www.theraphosidae.cz/articles/artphospcuba.htm
...keep bleed out a future...

AquaTerra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Septembra 2010, 15:50
Bydlisko: Žilina

Príspevok od užívateľa AquaTerra » 3. Januára 2011, 14:35

DavecorE napísal:
AquaTerra napísal:Ja od neho u nás v Žiline beriem pravidelne a ceny má v pohode..nwm ako u 8-9zv. (tam sa nedívam :wink: ) ale inač som veľmi spokojný s cenamy..
nejde o ceny ale o to čo ti predá Eňo :P :D
No ja som odpovedal sharkymu :wink: :)
Volajte ma Eňo :)

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 15:22

No ja som odpovedal sharkymu Wink Smile
skrze mňa :D
...keep bleed out a future...

AquaTerra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Septembra 2010, 15:50
Bydlisko: Žilina

Príspevok od užívateľa AquaTerra » 3. Januára 2011, 16:50

To ja iba tak :lol: prepáč :wink:
Volajte ma Eňo :)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 3. Januára 2011, 17:41

Nedá mi to a na margo tohto "Ferianca"musím reagovať.Asi rok a pol dozadu som chcel kupiť adult A.geniculatu, pričom ma tento pán uisťoval v telefonickom rozhovore o tom, že má na predaj veľkú napárenú adult samicu za 50eur.To že je napárená som pokladal za blbosť,/ kto by predával napárenú/, ale keď som videl tú sotva 6 cm A.geniculatu na burze/ doma som mal 9cm-tú som pokladal za veľkú/ kam som sa trepal 100 km tak som myslel že ho inzultujem.Tento Ferianc si môže podať ruky s Bittnerom z Nitri obidvaja su "páni" predajcovia - môžem to s nimi konfrontovať osobne, pretože už som mal tú česť zažiť ich klamlivé a zavádzajúce predaje./ jeden predáva samce a tvrdí že to sú samice a druhý neexistujúce druhy a subadulty vydáva za adulty./ a to som sa zdržal vulgarizmov :)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Januára 2011, 20:49

aj The_Zakovi predal H.incei neadultnu a cel adultnu :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 21:02

Eňo, pohoda... inač Paint o tom Bitnerovi som ešte nepočul...
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 3. Januára 2011, 23:45

Najhorsie je to ze ludia od neho stale kupuju...ty ktorych ZATIAL neokaslal, pripadne ty ktory si to este nevsimli nech sa zadsej zdrzia nakupu tychto prekrizenych, importovanych a ktovieakych zazracnych druhov od tohoto pana...lebo dojde aj na nich. Potom uz nasleduju vyhovorky ze pavuk nema pavucinku a podobne.

A david ma ponaucenie ze si nema kupovat to co nevie co je :-D

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 3. Januára 2011, 23:55

Aj keby si si kupil mačku vo vreci :D s nazvom Honibrkus hovnocuc.....tak predajca by mal byť natoľko solídny, že vie čo predáva a vie o tom čo to vysvetliť...a vie sa mi zaručiť, že to čo od neho kupujem je všeobecne známy a popísaný druh...
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 4. Januára 2011, 00:34

Ja si zasa myslim ze kupovat Hovnocucmi honibrko a mysliet si ze kupujem Phormictopus atrichomatus je tiez od veci, nie? :-D

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 4. Januára 2011, 10:42

Pavúky som v onen osudný deň choval 3 mesiac... nemal som skúsenosti s takými kupľármi...
...keep bleed out a future...

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 4. Januára 2011, 10:43

Ja si zasa myslim ze kupovat Hovnocucmi honibrko a mysliet si ze kupujem Phormictopus atrichomatus je tiez od veci, nie?

...a keď už sme pritom...brať adultný kúsok H. Incei, ktorý není adultný kus je tiež odveci :D :D ...a veriť mu bude zachvíľu tiež odvecí :D
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 4. Januára 2011, 13:14

Chaba obrana :-D

Ja som chcel adult samicku H.incei, tak som kupil (skrz maiil) adult samicku H.incei. Adult nebola tak som ju vratil. Ty si chcel kupit Phormictopus atrichomatus a kupil si neexistujuci druh (osobne...) a este k tomu si si ho nechal, aj ked si vedel ze si kupil bullshit. Po pol roku ked si nasiel fotku niecoho co sa na to podoba si sa obadal...nuz...teraz je uz neskoro... :-D

A ak by sa chcel niekto opytat...nevadi mi ze mu zakydavam dennik :-D

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 4. Januára 2011, 21:54

joooooj ty vtak :D dobijem ta v krcme v patok :D....ale co...preco bullshit?.....mne sa paci a nechcem ho menit....len chcem mat jasno v tom co to je...cer to ber nake peniaze tak zle na tom niesom aby som po roku od "neho" pytal peniaze...

A o to kydanie sa nebojim....ty sa este naspamujes ...a nie len po mojom :D
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 5. Januára 2011, 02:51

Ideme v piatok do krcmy? :-D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Januára 2011, 12:03

DavecorE napísal:cer to ber nake peniaze tak zle na tom niesom aby som po roku od "neho" pytal peniaze...
toto ti nabuduce pripomeniem :wink: nevrav nic co moze byt pouzite proti tebe :D
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 5. Januára 2011, 23:40

toto ti nabuduce pripomeniem nevrav nic co moze byt pouzite proti tebe

co uz.....zijeme v dobe kedy proti tebe moze byt pouzity aj nadych na zlo mieste :D
...keep bleed out a future...


Napísať odpoveď