sharky

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 3. Augusta 2010, 21:53

prepac, az nebudem moc prijemny, ale budem sa ti snazit povedat co najpolopatistickejsie ako sa da.. zacal by som asi tym, ze sa cudujem tvojeje matke a rodine vobec, ze v tvojom veku ti vobec nieco take dovolia chovat ako su pavuky, no budis, pokial by si sa drzal pri brachypelmach, grammostolach..., uz ani ostatne americke rody nevidim ako najstastnejsie riesenie pre teba, ale co nedokazem pochopit ako vobec mozes uvazovat o toxicky vyznamnych druhoch a chces si ich kupovat? potom, nenahnevaj sa, ten, kto ti s tym suhlasi a da ti na ne peniaze, tak bud je absolutne neinformovany, alebo snad od prirody blby a nema ani stipku pocitu sebazachovy. uvedom si, ze tym neohrozujes len seba, ale aj tych ktori ziju s tebou v jednej domacnosti, a aj ked doteraz nebol popisany ziadny pripad zabitia cloveka vtackarom z theraph., tak to neznamena, ze sa to este nestalo, podalsie si spominal babinu, takze asi s vami byva, je normalne, ze s vyssim vekom prichadzaju aj iste zdravotne tazkosti a starsi ludia, tak ako ty = deti, vsetko horsie znasaju, a pri tvojich skusenostiach je len otazkou casu, keby si si kupil nejakeho Pter., Poec., Het., Strom., Hapl. atd, kedy ti zdrhne..., chces mat popripade na svedomi svoju babku?
Uz sa tu nepytavaj, akeho si mas kupit, ci radsej hentoho, alebo hentoho...pre teba je len jedna rada... uz ZIADNEHO a druha, ked bude mat mama trochu casu, nech niekedy zajde na tieto stranky a pozrie si vizitky niektorych druhov, ktore tak chces, alebo nech si precita nejake bite reporty.
Preto pisem, ze uz ziadneho, nie nesuvisi to s tym, ze pockaj pol roka, rok, dva...kym budes vacsi, ale s tym, ze toho mas uz viac nez dost a vydrz, kym z toho budes mat adulty, za tu dobu sa s tym naucis trochu zaobchadzat, a po druhe uvidis, ci este vobec chces, ci ta to bavi, naplna, ci mas o to vazny zaujem...., ja si dobre pamatam ked som mal jedenast rokov, a nie len to... aj teraz by som niekedy si chcel nakupit aj niekolko novych druhov, ale chvalabohu ma obmedzuje aj zdravy ruzum, pochop, ze za kazdeho toho pavuka mas istu zodpovednost a pridu casy, ked nebudes mat tolko casu na to, alebo ta to prestane proste bavit a budes sa toho chcet zbavit, ides na druhy stupen, tam to nebude uz taka prechadzka ruzovou zahradou, jak doteraz..., nie vzdy si najdes na vsetko cas....
Daj si poradit, ze uz si NIC nekupuj, alebo teda hlavne nie nic neamericke a z americkych sa vysrihaj Acanthoscurriam a Theraphosam!
Ja, ani nikto z nas ti to samozrejme nemoze zakazat, ale myslim, ze ked si nedas poradit, tak tym ukazes len to, ze si len sproste decko, ktore proste musi mat vsetko co chce a ze si este nezodpovednejsi, ako si doteraz o tebe myslime, a ze ti nepatria do ruk ziadne zvierata, ale akurat tak hov.o, inak o tom si ma uz trosku aj presvedcil, tvojim prispevkom pri ktorom, ked som si ho precital, mi asi riadne stupol tlak, dufam, ze spojenie toho amazonana a sietky bolo myslene len zo srandy, alebo ta sietka nesuvisela s tym vtakom!
Amazonan nie je ryba, aby si ho chytal do sietky!
A nevidim dovod preco je to vobec potrebne?! On snad nie je ochoceny? Uvedom si, ze velke papagaje su jedny z najcitlivejsich zivocichov, snad citlivejsi ma napaduju uz len hominidi, a nemyslim citlive ako narocne na chov...to jednak, ale psychicky citlivi! Vies si predstavit aku traumu ma z kazdeho takeho tvojho zaobchadzania?
a pokial nie je krotky, tak naco ho vobec pustas z klietky?, zacnime tam, naco je dobre mat neochoceneho velkeho papagaja, ktoremu nemam moznost zabezpecit dostatocny pohyb v klietke, doma?
taky patri do ruk skuseneho chovatela, ktory mu dokaze zabezpecit podmienky, take ake potrebuje, dostatocne voliery a zivot v pare!
a pokial krotky je, tak vazne netusim naco je dobra ta sietka...
dufam, ze si sa dostal az na koniec tohto mojho slohu, a aj ked si z neho nic nevezmes, dufam, ze ta prinuti aspon sa trochu nad sebou zamysliet....

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 3. Augusta 2010, 22:11

sharky napísal:kto zas povedal ze ho cem teraz
a kedy by som si ho az mal kupit napis a bude az potom no ked budem mat 14 ho uz urcite mat budem
Kamo ale toto sakra neje o veku ! Myslíš že keď ja mám 18 tak si teraz kúpim 4 Haplopelmy, 3 Murinusov a ešte neviem čo ? Neopovážim sa, a to nie len preto že si neverím a ešte neviem reagovať na rýchlejšie reakcie pavúkov, to by som ešte bral ale dôležitá je pre mňa najmä rodina. A nechcem nikoho zbytočne ohrozovať svojou neskúsenosťou. Skúsenosť, poznáš to slovo ? To je totiž to podstatné, nie vek (ale aj ten v zmysle reakcie jedu na telo). Takže kým nemáš dosť skúsenosti od istých druhov pracky preč. ... A mám aj tvrdohlavú čivavu s panovačným komplexom, nechcem si predstaviť jej stret s adultným toxikom :roll:
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 3. Augusta 2010, 23:28

Oskar ti to vysvetlil veeeelmy dobre. A poviem ti este jednu vec. Pokial neprestanes riesit toxicky vyznamne druhy, a vseobecne agresivnejsie vtackare,a zostanes takyto tvrdohlavy tak kontaktujem niekoho z tvojich znamych, s tym ze ho oboznamim z tvojim vytupovanim na internete.

Pochop ze ti nechcem(e) zle. Lenze ako si sa zkrz tejto stranky dozvedel o takycho zvieratach aj my na fore mame voci tebe urcitu zodpovednost, kedze este niesy sebestacny natolko aby si mal nieco taketo doma. Kazdy z nas by sa na teba mohol vykaslat. Aspon vidis ze niekto ma o teba zaujem a radi ti.

Tvoj problem ma riesenie. Kasli na toxikany. Chovaj to co mas. Uvidis ze aj taky T.gigas ta vie prekvapit. Urcite aj skuseny chovatelia su po rokoch chovu prekvapeny zo spravania niektorych svojich pavukov. A zbieraj skusenosti, citaj clanky, fora. Kazdy zacinal. Mna hocikto stale zprdne za nejaku chybu. Ked som cital stare temy tak (cisty priklad, dufam ze sa nenahneva) razor dostaval zprdy od skusenejsich a teraz su jeho prispevky velmy kvalifikovane a ja ho berem ako skuseneho chovatela od ktoreho sa mozem ucit. Neskor zacnes byt prirodzene zodpovednejsi a ked raz budes mat 20 budes sa smiat a zaroven dakovat ludom ktory do teba teraz tak hucia. A moj osobny priklad. Ked som mal 11 chcel som byt hokeista. Keby som mal peniaze tak si kupim vystroj a chodim hravat na stadion. Casom som od toho upustil a teraz hokejku drzim raz do roka. Tvoje priority sa menia vekom a prostredim v ktorom zijes.

Pochopis neskor. Teraz daj na nas a kasli na toxikany. Uz len tym dokazes ze niesy debilko ale ten co si necha poradit. Alebo ser nato.

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 4. Augusta 2010, 00:24

Milan.svk napísal:preco by mal byt 11rocny chalan co ma 50kg obezny? - ja som tolko mal a obezny som teda urcite nikdy nebol.
... milan :) myslel som pri priemernej vyške a váhe ... a priklanam sa k Oscarovi...
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 4. Augusta 2010, 07:57

hej ... ma 11 rokov ale ako pisal niekto viššie je to hlavne o skusenosti...
chovaj to co mas uc sa pozoruj a dajme tomu ked budes mat s pavukmi aspom 3 ročne skusenosti tak potom si zadovaž nejakeho toho " krasneho stromaka " ja chovam pavuky cca 2 roky a zacinal som G.rosea,L.parahybana a az po roku chovu som si zacal kupovat toxicky viznamne druhy ale davam si pri manipulacii s nimi sakramensky pozor.
maš ešte na take hruhy čas :wink:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 11:08

Jednasest napísal:
sharky napísal:a moja vagans je taka niekedy ti ju natocim
tvoja vagans moze byt agresivna akurat tak ako moja parahybana ked nezrala, taze neotravuj tu s agresivitou vagansa ked rody pterinochilus, ceratogyrus, a ine su vazne nebezpecne :!: :!: :!: dospely murinus by mozno zabil civavu, co myslis ze by to urobilo s tebou :?: :!:
poskodilo vyvin,oblicky,pecen a ine

no sak nekupujem pockaaam no ved ked mal peto 13 uz mal pterina ze :wink:
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Augusta 2010, 11:15

ano mal, a mam ho aj teraz, ale je to rychla svina a to je este 2/3zv. a krabicku mu otvaram malokedy :wink:
si viem predstavit teba: "jeeej pterino, otvorim mu krabicku a ponahanam ho" ZE?
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 11:19

Jednasest napísal:ano mal, a mam ho aj teraz, ale je to rychla svina a to je este 2/3zv. a krabicku mu otvaram malokedy :wink:
si viem predstavit teba: "jeeej pterino, otvorim mu krabicku a ponahanam ho" ZE?
no mozno by to thak dopadlo ni nevypustil by som ho naschval a ja som pisal ze som cel bechuanicusa alebo darlingiho no teraz ho necem az neskor ked budem mat nejake skusenosti a ked sa naucim prelozit vagansku :P
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Augusta 2010, 11:25

porovnavat vagans a darlingiho :lol: ....
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 11:27

heh ale mozno by som sa asi vic bal vaganski ako jeho :D
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Augusta 2010, 11:28

uz sa radsej nevyjadrujem :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 11:31

no necudujem sa ale vaganska moja je taka naozaj :wink:
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 4. Augusta 2010, 12:13

Neviem aky je nebazpečný a toxicky darlingi ale keď ťa šajbne Vaganska bude ťa pravdepodobne bolieť ruka a môže ti byť trocha zle ... jak ťa šajbne toxikáč nejaký z tych čo o nich toľko spievaš bude zle s celym tebou ... čo pozeram darlingi je opisany ako agresivny, a uhryznutie bolestive ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 12:19

no to hej ja som si povodne cel kupit vysoke terarko 40 cm pinzetu nejake hrube rukavice a zamok na terra alebo len vysoky faunabox
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 4. Augusta 2010, 12:26

40 cm pinzeta + hrube rukavice = absolutna strata citu a dobrej kooordinacie :-P
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 12:27

oskar napísal:prepac, az nebudem moc prijemny, ale budem sa ti snazit povedat co najpolopatistickejsie ako sa da.. zacal by som asi tym, ze sa cudujem tvojeje matke a rodine vobec, ze v tvojom veku ti vobec nieco take dovolia chovat ako su pavuky, no budis, pokial by si sa drzal pri brachypelmach, grammostolach..., uz ani ostatne americke rody nevidim ako najstastnejsie riesenie pre teba, ale co nedokazem pochopit ako vobec mozes uvazovat o toxicky vyznamnych druhoch a chces si ich kupovat? potom, nenahnevaj sa, ten, kto ti s tym suhlasi a da ti na ne peniaze, tak bud je absolutne neinformovany, alebo snad od prirody blby a nema ani stipku pocitu sebazachovy. uvedom si, ze tym neohrozujes len seba, ale aj tych ktori ziju s tebou v jednej domacnosti, a aj ked doteraz nebol popisany ziadny pripad zabitia cloveka vtackarom z theraph., tak to neznamena, ze sa to este nestalo, podalsie si spominal babinu, takze asi s vami byva, je normalne, ze s vyssim vekom prichadzaju aj iste zdravotne tazkosti a starsi ludia, tak ako ty = deti, vsetko horsie znasaju, a pri tvojich skusenostiach je len otazkou casu, keby si si kupil nejakeho Pter., Poec., Het., Strom., Hapl. atd, kedy ti zdrhne..., chces mat popripade na svedomi svoju babku?
Uz sa tu nepytavaj, akeho si mas kupit, ci radsej hentoho, alebo hentoho...pre teba je len jedna rada... uz ZIADNEHO a druha, ked bude mat mama trochu casu, nech niekedy zajde na tieto stranky a pozrie si vizitky niektorych druhov, ktore tak chces, alebo nech si precita nejake bite reporty.
Preto pisem, ze uz ziadneho, nie nesuvisi to s tym, ze pockaj pol roka, rok, dva...kym budes vacsi, ale s tym, ze toho mas uz viac nez dost a vydrz, kym z toho budes mat adulty, za tu dobu sa s tym naucis trochu zaobchadzat, a po druhe uvidis, ci este vobec chces, ci ta to bavi, naplna, ci mas o to vazny zaujem...., ja si dobre pamatam ked som mal jedenast rokov, a nie len to... aj teraz by som niekedy si chcel nakupit aj niekolko novych druhov, ale chvalabohu ma obmedzuje aj zdravy ruzum, pochop, ze za kazdeho toho pavuka mas istu zodpovednost a pridu casy, ked nebudes mat tolko casu na to, alebo ta to prestane proste bavit a budes sa toho chcet zbavit, ides na druhy stupen, tam to nebude uz taka prechadzka ruzovou zahradou, jak doteraz..., nie vzdy si najdes na vsetko cas....
Daj si poradit, ze uz si NIC nekupuj, alebo teda hlavne nie nic neamericke a z americkych sa vysrihaj Acanthoscurriam a Theraphosam!
Ja, ani nikto z nas ti to samozrejme nemoze zakazat, ale myslim, ze ked si nedas poradit, tak tym ukazes len to, ze si len sproste decko, ktore proste musi mat vsetko co chce a ze si este nezodpovednejsi, ako si doteraz o tebe myslime, a ze ti nepatria do ruk ziadne zvierata, ale akurat tak hov.o, inak o tom si ma uz trosku aj presvedcil, tvojim prispevkom pri ktorom, ked som si ho precital, mi asi riadne stupol tlak, dufam, ze spojenie toho amazonana a sietky bolo myslene len zo srandy, alebo ta sietka nesuvisela s tym vtakom!
Amazonan nie je ryba, aby si ho chytal do sietky!
A nevidim dovod preco je to vobec potrebne?! On snad nie je ochoceny? Uvedom si, ze velke papagaje su jedny z najcitlivejsich zivocichov, snad citlivejsi ma napaduju uz len hominidi, a nemyslim citlive ako narocne na chov...to jednak, ale psychicky citlivi! Vies si predstavit aku traumu ma z kazdeho takeho tvojho zaobchadzania?
a pokial nie je krotky, tak naco ho vobec pustas z klietky?, zacnime tam, naco je dobre mat neochoceneho velkeho papagaja, ktoremu nemam moznost zabezpecit dostatocny pohyb v klietke, doma?
taky patri do ruk skuseneho chovatela, ktory mu dokaze zabezpecit podmienky, take ake potrebuje, dostatocne voliery a zivot v pare!
a pokial krotky je, tak vazne netusim naco je dobra ta sietka...
dufam, ze si sa dostal az na koniec tohto mojho slohu, a aj ked si z neho nic nevezmes, dufam, ze ta prinuti aspon sa trochu nad sebou zamysliet....

mas pravdu z toxikmi si dam pokoj este vela rokov a nasa kika ten amazonan sa s tou sietkou hra a ked nece ist do klietky tak si chytim tu sietku ktora ma asi 10 cm cize do tej by sa vobec nezmestila a kuse do nej vies alebo sa s nou hra a DAKUJEM VSETKYM ZE STE MA ODHOVARALI KTO VIE AKO BY TO DOPADLO UZ TOXICKE DRUHY NECHCEM
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 12:34

dam si pokoj s toxikmi dlhooo cize thanx vsetkym ze sze ma odhovorili vazim si to

nio asi nedokazem nekupovat americke druhy urcite este mozna niaka brachypelma boehmei alebo phormictopus cancerides bude a co niekto pisal ze pride 2 stupen uz som na nom 1 rok lebo som nol v 5 a teraz idem do 6 ale naozaj DAKUJEM
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 4. Augusta 2010, 15:23

sharky napísal:no to hej ja som si povodne cel kupit vysoke terarko 40 cm pinzetu nejake hrube rukavice a zamok na terra alebo len vysoky faunabox
tak za prve je otazkou zlomku sekundy kedy ti pavuky vybehne cez rukavicu az na ruku ... a popisem ti ako dopadlo moj utek darlingiho v 1.zv zo skatulky ... skatulku som mal v terarku asi 25x25x25 cm z vrchu otvorenom,
- toto sa udial asi behom jeden a pol sekundy ... dal si dve koliecka okolo terarka, pak zastal, vyletel hore skocil mi na nohavice, tam som ho chytil do dalsej skatulky ...
- toto sa stalo len vdaka mojej netrpezlivosti, a nebol som pripraveny na tu rychlost, a to ked som mal 15 som nahanal po stole 7 zv. geniculatu a vtedy som si vravel aka je rychla a agresivna ...
- ako tu uz bolo minimalne 3krat spomenute, neporovnavaj vagansa a hocico africke alebo azijske, alebo hocico stromove, je to naozaj ako porovnavat chrta a bernardina

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 4. Augusta 2010, 15:40

Milan nie ze to bolo tvojou nezodpovednostou ale to sa stáva ...ty krpci sú nevispitatelny ... Ja keď premiestnujem krpcov stromakov ako calceata,maculata,usambara,neco z rodu poeciek tak sa stane že niektorá si zmysli že sa poprechadza :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 16:58

no poucil som sa a za to vam dakujem tak ako mi poradil the_zako bud p cancerides alebo b auratum alebo g rosea za tou mi je mooc smutno tak bud jedno z toho
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 4. Augusta 2010, 21:20

Neverim... Konecne si dal poradit chalanisko jeden nepodareny :wink:
Nic v zlom...
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 4. Augusta 2010, 21:37

aleluja...
...keep bleed out a future...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Augusta 2010, 21:48

bude rosea
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 4. Augusta 2010, 23:00

Ale P.cancerides MAXIMALNE do 3 zvl. Su to hodne agresivne pavuky...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 5. Augusta 2010, 11:58

nic nebude teraz ziadny pavuk
Naposledy upravil/-a sharky v 5. Augusta 2010, 20:42, upravené celkom 1 krát.


Napísať odpoveď