Aero

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 18. Októbra 2010, 21:12

Albopiloska je zdá sa už v pohodke, síce to ešte neje uplne ono ale spamätala sa, vodička pomohla :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 7. Novembra 2010, 01:13

Po košickej burze pribudne do chovu elaphe taeniura friesei. Pohlavie neznáme, pre mňa momentálne nepodstatné.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 30. Novembra 2010, 13:23

Cyriocosmus perezmilesi už to má za sebou ... dlhšiu dobu sa neukázal ale to robil aj predtým ... príčina úmrtia neznáma má po sebe také zlaté "bodky" ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Aero » 22. Decembra 2011, 16:19

Obrázok

Fotka z dnes :-D Hubu som už odobral ale už mi tam rastie ďalšia :-P
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Aero » 22. Decembra 2011, 16:20

A áno ten cvrček tam visí na pavučine toho malého pavúka vpravo hore, ktorý sa tam bez pozvania nasťahoval :-D
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Fany » 22. Decembra 2011, 22:01

Aký zlatý ten malý pavúk čo mu tam "kradne" :D ináč šikovný no :D
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Aero » 2. Júla 2013, 03:58

Ou Yeah ! Guess who's back ! :P

Dosť vecí v mojom chove sa pomenilo takže by to nejako trebalo dať dokopy :P Dosť z toho čo som mal predtým už nežije, čo pôsobí trochu frustrujúco, no väčšinou sa jednalo o filmovkáče takže to nie je až tak hrozné.

V súčasnosti mám v chove:
Pavúky
L. isabellina 1.1 - no ešte nie sú adulty, pomaličky rastieme, každý na opačnom konci stola.

L. parahybana 1.1 - Samec subadultný, vzrastom markantný, bulbusy však ešte nemá. Prišiel ku mne darom, keďže jeho majiteľ sa dlhodobo odsťahoval a jeho brat sa o neho nevedel a najmä nechcel starať. Samicu som kúpil za smiešny peniaz, avšak so zdravotnou komplikáciou, chýbali 2 pravé predné končatiny. Pavúčica však bola riadne vykrmená a už sa aj zvliekla, po zvleku má 2 regeneráty, v nasledujúcom zvleku by už mohli byť končatiny úplne v poriadku. Po tom čo som ju kúpil som však musel jej substrát meniť, bol plný chvostskokov alebo inej hávede, kt. som zbytočne v chove nechcel, pôvodný majiteľ mi prišiel ako dosť humusák (pavúk býval v zvonku špinavej a mastnej plastovej krabičke od glukózových lízatiek)

P. cambridgei 0.1.10 - Adult mamka a tých 10 to sú jej detičky kt. prežili ... z pôvodne 60 kusov ktoré ostali u mňa (kokon mal 123 zdravých mladých a 1-2 vadné); príčinu hromadného úhynu prikladám lignocelu kt. som použil do filmoviek (bol celú zimu na balkóne, kto vie čo v ňom vlastne bolo, my bad, nabuduce prevarím) alebo nejakej inej kontaminácií, nakoľko väčšina mláďat bola do momentu oddelenia veľmi aktívna a nejavila známky vád; taktiež druha polovica kt. šla majiteľovi samca bola údajne v poriadku.

B. sabulosum - Adultná samica, u mňa však zatiaľ bez kokónu a nebola ani párená (aj keď som váhal či ju nepáriť so samcom B. vagans, čisto pre účely nabratia skúseností s kokonmi + mladé ako potravu a pozorovanie; nakoniec sa však črtal samec sabulosum tak som z nápadu upustil, no zo samca bohužiaľ nič nebolo)

L. striatipes - Pravdepodobne subadultný samec tohto v súčasnosti neexistujúceho poddruhu. Momentálne neviem čo s ním, ale mraziť ho len pre to že ho škrtli nebudem, nie je to jeho vina.

A. geniculata - Pohlavie zatiaľ neznáme, táto je somnou skoro od začiatku, mať v izbe viac tepla, iste by už bola väčšia. Stále je však žravá a postupným rastom čoraz viac akčná, čo kedysi utekalo, dnes útočí :P

Brachypelma spp. - "Ex- L. parahybana"; tento chovanec je u mňa už tiež stálicou, dostal sa ku mne vo filmovke označenej ako "L. parahybana ?" no a určovanie prcka kdesi zlyhalo, niekto mal doma bordel. Aj keď telo bolo tmavé, ryšavých chlpov pribudlo postupne najmä na abdoméne, vagans group ako vyšitý, ešte zďaleka nie dospelý no to je v podstate jedno, toto páriť nebudem.

B. vagans - postupne rastúci prcek, ušetril som ho pred smrťou na jednej burze kde bola predajcovi viac potrebná filmovka než pavúk v nej. V tom čase nemal jednu nohu ... a problémy s ňou má dodnes, večne ju pri zvleku stratí alebo zvlečie zle, prípadne ako teraz, je regenerát skrivený a nepoužiteľný no na kontakt citlivý. Viem však že pri ďalšom zvleku ho pravdepodobne odhodí a bude skúšať zas.

P. reduncus - Prcek vymenený od Blondiho na burze, ako náhrada za vtedy čerstvo uhynutého samca toho istého druhu, o ktorom som ani nevedel že je adult, až pri prezeraní mrtveho tela som objavil bulbusy a následne aj tibiálne háky. Nepokladal som ho za adulta keďže bol vzrastom ešte dosť malý; uhynul asi 2 týždne po zvleku po prvom krmení Zophobasom kde následne javil známky nervovej poruchy (kŕče, neschopnosť kontrolovať končatiny) neviem však či sa jednalo o vnútornú poruchu u pavúka alebo bol nejako kontaminovaný Zophobas - zvyšné červy som už pavúkom radšej nepodával, až tak veľmi som to skúmať nechcel.

E. cyanognathus - stále malý pavúk, patrí však k cennejším v chove, verím že sa mi podarí úspešne ho dochovať do adultu.
___________________________________________________________________________________________________________
Hady

Orthriophis taeniurus 1.1 - Môj samec odchovaný od mala a nedávno kúpená samica kt. je od neho ešte o trochu väčšia, ich dlžku odhadujem na 170-180 cm, ešte im dám trochu času a na jar môžme páriť snáď :)

Boaedon fuliginosus 1.2 - Samice mám od adiho a Cvaba (kt. mi už tú jeho venoval, ďakujem, až budú mladé, iste si spomeniem :) ); dostali sa ku mne od iného chovateľa, pôvodne bol pri nich aj samec, no jedna zo samíc si pochutnala. Následne ako zvieratá navyše, keďže chov bez samca nebol možný sa dostali ku mne. Zaobstaral som si samca ktorý postupne rastie (Volám ho Šnurka Bill, až vyrastie, možno bude len Bill) a následne by som ich chcel odchovať.

C. hortulanus 0.1 - Samica kúpená tiež relatívne nedávno, od známeho. Až pri kúpe som sa dozvedel že sa jedná vlastne o importovaného jedinca. Pri kúpe mi bolo povedané že nieje dozvliekaná a kúsky starej kože budem musieť odstrániť manuálne ale že to len trochu tu a tam ... prepáčte za výraz ale .. ******** !!! had nebol zvlečený skoro vôbec, a mal kusy starej kože stále pevne nalepené na kožu novú, zjavne bol v skvelých podmienkach. Po vodnom kúpeli a jemnom manuálnom odstraňovaní starej kože najmä z oblasti hlavy (oči !) je to celkom OK a stará koža sa začala aj sama oberať, ak neuvidím v najbližšej dobe zakalenie, bude kúpanie vol. 2, veľmi to pomáha. Za rady týmto ďakujem Lacimu Vasilovi ! :wink:

_____________________________________________________________________________________________________________

Škorpióny

H. spinifer 1.0 - Vymenený za N. chromatus od jednoho kamaráta, ako pokus znovu skúsiť nájsť lásku k škorpiónom. Stále to však jaksi nie je ono ... Možno je jeden kus málo ... alebo mi proste prídu pavúky zaujímavejšie.Tento mi príde dosť poslednou dobou pasívny k príjmu potravy, mohol by sa tiež zvliecť, potešilo by ma to lebo by som vedel že sa mu nažíva celkom dobre. Po pridaní škrupiny z kokosu ako úkrytu už nelozí celé noci po stenách boxu s úmyslom niekam zdrhnúť.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Júla 2013, 18:41

L. striatipes - Pravdepodobne subadultný samec tohto v súčasnosti neexistujúceho poddruhu. Momentálne neviem čo s ním, ale mraziť ho len pre to že ho škrtli nebudem, nie je to jeho vina.
L. striatipes este nie je oficialne neplatna, momentalne stale existuje. Ta praca Bertani 2007 nie je doteraz zverejnena, takze akoby nebola. Ziadne poddruhy u vtacarov nie su.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 2. Júla 2013, 19:36

Sceptic napísal:Ziadne poddruhy u vtacarov nie su.
Asi chcel napísať druhu a nie poddruh
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Aero » 2. Júla 2013, 20:28

No jo, no jo, písané o tretej v noci takže itak celkom dobre :-D Ale dík za korekciu, upravím :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aero

Príspevok od užívateľa Aero » 8. Júla 2013, 18:57

B. vagans - zvlek v noci zo včera na dnes, ako som predpokladal tak som ho našiel ráno zvlečeného ale deformovaná noha bola stále vo zvlečke. Nasledoval boj kto z koho zvlečka vs. noha; boj vyhrala zvlečka a teda pavúk pustil celú nohu a je teda zas 7 nohý. Verím však že ďalší regenerát už bude v poriadku a plne funkčný.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."


Napísať odpoveď