kaktus1010 - Začínam s chovom

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

kaktus1010
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 15:34
kaktus1010 - Začínam s chovom

Príspevok od užívateľa kaktus1010 » 21. Júna 2010, 17:13

Dobrý volam sa Peter a chcem začat s chovom... Na začiatok som si vybral tieto druhy Cyriocosmus elegans, Gramostola rosea, nhandu chromatus a selenocosmia javanensis... Su vhodne pre začiatočníka alebo ani moc nie???


Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 21. Júna 2010, 17:45

dobry vyber na zaciatok . . aj ked ja osobne mam s toho co ty pises len Cyriocosmus elegans venezuela. . . a to posledne co si menoval ani nepoznam

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 21. Júna 2010, 18:02

No, Selenocosmia javanensis zacatecnikovi nedoporucoval pro jeho toxicitu a taky zije dost skryte. Kup si asi nejdrive Grammostolu roseu, je levna, da se lehce sehnat. Temer to stejne plati pro Nhandu chromatus. Cyriocosmus elegans je hodne maly, ale moc hezky. Docela utocny.
Asi byt tebou tak koupim nejdrive Gramostola rosea a Nhandu chromatus a uvidis, jestli te to vubec bude bavit.

BTW jsme ve spatnem vlakne.
Naposledy upravil/-a nAscA v 21. Júna 2010, 18:25, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 21. Júna 2010, 18:12

ja si zase myslim ze takych 5 pavucikou na zaciatok je dobra volba :ň aspon nebude jedneho furt otravovat a prapchavat. . . takto si to rozdeli medzi viacerych a zisti ze kazdy pavuk sa sprava inac . . .

kaktus1010
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 15:34

Príspevok od užívateľa kaktus1010 » 21. Júna 2010, 18:52

No ja som si nebol istý kam by som to vložil tak sa ospravedlnujem...

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od užívateľa Istar » 21. Júna 2010, 19:18

Zdar.
Ta Grammostola rosea i Nhandu chromatus jsou pro začátek dobrá volba. Pokud by tě odrazovala velikost Cyriocosmus elegans (opravdu moc malý pavouček), pořiď si raději Cyriocosmus perezmilesi, jedná se o většího zástupce tohoto rodu, nebo Davus fasciatus. Selenocosmia javanensis zatím vynech a zkus místo ní raději nějakou Brachypelmu, např. B. albopilosum, B. smithi, B. emilia.

kaktus1010
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 15:34

Príspevok od užívateľa kaktus1010 » 21. Júna 2010, 19:55

No Nhandu a Grammostola otavaju a vybral som si ešte Brachypelma albopilopsum a auratum može byť na začiatok???

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 21. Júna 2010, 20:38

Ja si myslim ze ak nemas 13 rokov a si ochotny k tomu pristupovat zodpovedne, dokazes sa postarat o akehokolvek vtackara. . . Je ich mrte a zalezi od toho co preferujes a co sa ti paci.

Ja som zacinal s B.smithi, B.vagans, neskor pribudli A.versicolor, (tie som choval v skupinke), H.lividum, Ch.cyaneopubescent, (to bol pre mna najzaujimavejsi pavuk . . . kazdym zvlekom sa meni, krasne zapriada, pomerne rychlo rastie, vkuse ho vidis v terarku, vykopava menej ako vaganska a smithina / aj ked to kus od kusu asi ) Bohuzial chromatopelma bol samec tak isiel parit naspet Rehorovcom. Kedze nemam potrebu sa dotykat svojich pavukov po prvych troch som si zohnal H.lividum (toto je pre mna zase najkrajsi pavucik) ku kazdemu pavukovy som vzdy pristupoval ako k toxicky vyznamnemu. Brachypelmi my prisli ovela prchkjsie ako som vsade cital a nehorazne pomali rastli . . dost nudny pavuk pre mna.

V sucasnosti mam uz len pavucikou dvoch, trpazlika :) C.elegans sp. Venezuela, a adultnu samicku P.irmina. . . . Na konci chovu som si uvedomil ze sa asi bojim viac vykopanych chlpkov ako kusanca . . preto som mal rad aj lividumku a irminku. Tohto pavuka mozem tiez odporucit pre zaciatocnika ak by si chel skusit aj nico mierne stromove.

kaktus1010
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Novembra 2009, 15:34

Príspevok od užívateľa kaktus1010 » 21. Júna 2010, 21:00

No mne sa najviac pači brachypelmi a stých by som chcel asi tak najviac druhov.... Chytat ich určite nebudem ja mam pred pavukmi dost velky rešpekt... A inak mam 17 rokov...

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 21. Júna 2010, 21:14

No brachypelmy mam momentalne 3. 1x Boehmei a 2x Smithi ... Boehmei ja cca 6ty zvlek a Smithky asi prvy max druhy no ale kurna nedaj boze sa im zvliect ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 21. Júna 2010, 21:44

tie brachypelmy su pomali rastúce pavučiky .... s agresivitou som sa nestretol... to je dobra volba tento pavuk pre začiatočníka...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 21. Júna 2010, 22:48

Myslim zeby si kludne zvladol aj C.elegans. Len si davaj bacha. Vela ludi (aj ja) si ich utopilo v kvapkach vody pretoze 1zv ma asi 3mm v nohach. Tu Selenoscomiu si nekupuj zatial. Mas na to este cas. Ked to trocha chitis do ruky s Nhandu, Gramostolammi, Brachypelmami, kup si nieco rychlejsie...Tapinauchenius, Psalmopeus. Ja osobne by som ti odporucil Holothele incei, Ephebopus cyanognatus. Su dost zbrkle ale ked ich mas od mala tak sa naucis. Kazdy ti poradi podla svojho...najlepsie si vybrat sam, no zatial sa vyhni toxicky vyznamnym druhom.

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 22. Júna 2010, 13:57

no toho cyanognatusa si moc neužije... povedšine bude zalezený v nore...
pre noveho chovatela G.rosea,P.lasiodora,B.smithy,N.chromatus....
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/


Napísať odpoveď