Phillo

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 30. Októbra 2012, 13:57

Tak sem se konečně nudím tak moc, že sem se rozhodl si taky udělat deníček... 8)

Grammostola rosea (sub)adult
Brachypelma smithi 0,1? 7
Brachypelma auratum 0,1? 7
Brachypelma albiceps 0,1? 3,5cm
Brachypelma baumgarteni 4
Brachypelma klaasi 4
Brachypelma boehmei 4
Brachypelma emilia 4
Acanthoscurria geniculata 0,1? 5
Avicularia versicolor 4
Avicularia metallica I 2
Avicularia metallica II 2
Theraphosa blondi I 1
Theraphosa blondi II 1
Poecilotheria metallica I 4
Poecilotheria metallica II 4
Poecilotheria metallica III 3
Poecilotheria formosa 0,1 9
Poecilotheria formosa 1,0 7
Poecilotheria ornata 0,1 11
Poecilotheria smithi 4
Psalmopeus irminia I 6
Psalmopeus irminia II 4
Psalmopeus irminia III 3
Psalmopeus irminia IV 4
Psalmopeus cambridgei I 4
Psalmopeus cambridgei II 4
Pamphobeteus antinous 0,1 adult
Pamphobeteus platyomma 0,1 adult
Haplopelma lividium 0,1 7
Idiothele mira 4
Hapalopulos sp. Venezuela, State of Lara I 2
Hapalopulos sp. Venezuela, State of Lara II 2
Hapalopulos sp. Venezuela, State of Lara III 2
Monocentropus balfouri 4
Monocentropus balfouri 4
Monocentropus balfouri 4
Xenesthis immanis 0,1 4cm
Pelinobius muticus 1
Cromatopelma cyaneopubescens 2cm
Megaphobema robustum 0,1 subadult

Spoustu jich nemám určeno hlavně proto, že jsem je reálně ještě ani neviděl... :lol: o chov se mi stará přítelkyně, zatímco jsem v zahraničí. Ale už v prosinci se vracím, tak se mám aspoň na co těšit a nebudu se nudit... :wink:

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 1. Novembra 2012, 17:36

Dneska dorazila samice Psalmopeus pulcher

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 07:40

Tak jsem konečně po několika měsících doma. Hned jsem se pustil do stěhování sub/adult H. hainanum, je to celkem mrška :lol: docela mi pomohlo, že si sebou nosila zeminu. Musím říct že jsem to ještě neviděl, zeminu sebou tahala jako kokon. Celou dobu stěhování ho nepustila, takže celé její útoky se omezili pouze na klepání. Máte někdo zkušenosti s tímto přenášením zeminy jako kokonu?

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:04

Tak pár fotek ze včerejšího stěhování:
Takhle to vypadalo před
Obrázok
Během procesu(pěkný bordel)
Obrázok
A výsledek, myslím že to je sto a jedna :)
Obrázok

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:14

blondýna 2.sv
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 09:17

pekné to máš..i keď na môj vkus zbytočne predražené :-D ....ja radšej nakupujem plastové boxy v ikey, popr. Hornbachu...je to lacnejšie, než "faunaboxy" :-P ...
ohľadom toho prenášania zeminy "ako kokónu" ..nič zvláštne...prenášanie zemkiny je normálne...prehadzujú to hore dole :-D ...mne P.ornata nosila substrát z jednej strany na druhú a hádzala to na kopu :-D
inak..blondine by som toľko nepremáčal substrát...trošku suchšie ;)
Naposledy upravil/-a Blondi :) v 12. Decembra 2012, 09:23, upravené celkom 1 krát.
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:19

už sem to řešil se zombiem, mě fakt šlo o to, že se toho nepustila ani když sem do ní špáral během stěhování, hlídala to jako blázen.. :lol:
btw. faunaboxy jsou z krásného čirého plastu, proto jsem si je vybral... a cesta do ikey a zpátky by mi za ty ušetřené kačky nestály..jsem nervák... :lol: jinak samly budu brát pro blondýny

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:26

tady je hainanum, kvalita fotky nic moc, přece jenom to nejsou zrovna pavouci co by se rádi fotili... :twisted:
Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 09:28

Phillo napísal:už sem to řešil se zombiem, mě fakt šlo o to, že se toho nepustila ani když sem do ní špáral během stěhování, hlídala to jako blázen.. :lol:
mne toto robili Hysterocratesy..nosili a nechceli pustiť..asi s tým mali svoje plány :-D
Phillo napísal:cesta do ikey a zpátky by mi za ty ušetřené kačky nestály..jsem nervák... :lol:
mne to nakúpil kamoš v Krakowe..mal to po ceste :-D
Phillo napísal:jinak samly budu brát pro blondýny
adultky mám v 45, 65 a aj v 130 litrových :-) ...45-ťka postačuje, ale v 130-tke sa vyblázniš s dekoráciou a porobíš fajn úkryty :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:32

Blondi :) napísal:
Phillo napísal:jinak samly budu brát pro blondýny
adultky mám v 45, 65 a aj v 130 litrových :-) ...45-ťka postačuje, ale v 130-tke sa vyblázniš s dekoráciou a porobíš fajn úkryty :-D
Přesně to mám v plánu, pořádně se na tom vyřádit...akorát toho substrátu to sežere jak deset terárek... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 09:35

Phillo napísal:
Blondi :) napísal:
Phillo napísal:jinak samly budu brát pro blondýny
adultky mám v 45, 65 a aj v 130 litrových :-) ...45-ťka postačuje, ale v 130-tke sa vyblázniš s dekoráciou a porobíš fajn úkryty :-D
Přesně to mám v plánu, pořádně se na tom vyřádit...akorát toho substrátu to sežere jak deset terárek... :lol:

no...ja som na 4 blondíny minul tri vrecia substrátu :-P..jedno vrece=70litrov :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 09:45

to je masakr...:D no uvidíme...já mám dvě, a chystat takové bydlení budu samozřejmě jen samici, tak snad bude jedna.. :lol:
btw. hainanum mi nechce žrát, a to má dost malý abdomen, nevíš co s tím? nechám jí zabydlet v novém a zkusím hole, ale není moc v kondici, tak snad vezme co nejdříve...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 10:18

Phillo napísal:to je masakr...:D no uvidíme...já mám dvě, a chystat takové bydlení budu samozřejmě jen samici, tak snad bude jedna.. :lol:
ja som si kúpil 4 jednozvlekové blondi..že snáď bude nejaká samička, ktorú si nechám a zvyšok dám preč...nakoniec mi z toho vyšli 4 samice a všetky som si nechal :-D
Phillo napísal:btw. hainanum mi nechce žrát, a to má dost malý abdomen, nevíš co s tím? nechám jí zabydlet v novém a zkusím hole, ale není moc v kondici, tak snad vezme co nejdříve...
skúšaj rôzne druhy krmiva...mne teraz dosť dlho nežrala samica P.auratus...už mala dosť malý abdomen..nechcela hoľa, nechcela dubie ani tartary..nič...neprijmala potravu cez 2 mesiace, a to mala burtálne malý abdomen...nakoniec sa včera vrhla po cvrčkoch :-P ..rozhodne by som nechal chvíľku hainanumku napokoji..nech sa zabývy..sprav jej nejaký úkryt :-)...potom by som skúšal hoľa/šváby..hocičo :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 10:53

no dal sem jí dost zeminy, doufal sem že se zakope, má to už trošku vykopané, dává si dost pauzy, dříč to není...dneska jí zkusím dát ještě hole a saranče, popř. cvrčka a uvidím, když tak jí dam klid tak tejden a pak znova

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 11:54

Aktualizace chovu:

Grammostola rosea 0,1
Brachypelma smithi 0,1?
Brachypelma auratum 0,1?
Brachypelma albiceps 0,1?
Brachypelma baumgarteni 0,0,1
Brachypelma klaasi 0,0,1
Brachypelma boehmei 0,0,1
Brachypelma emilia 0,0,1
Acanthoscurria geniculata 0,1?
Avicularia versicolor 0,0,1
Avicularia metallica 0,0,2
Theraphosa blondi 0,0,2
Poecilotheria metallica 0,0,3
Poecilotheria formosa 1,1
Poecilotheria ornata 0,1
Poecilotheria smithi 0,0,1
Poecilotheria miranda 0,0,1
Poecilotheria tigrinawesseli 0,0,1
Psalmopeus irminia 0,0,6
Psalmopeus pulcher 0,1
Pamphobeteus antinous 0,1
Pamphobeteus platyomma 0,1
Haplopelma lividium 0,1?
Haplopelma hainanum 0,1
Monocentropus balfouri 0,0,3
Xenesthis immanis 0,1
Pelinobius muticus 0,0,1
Chromatopelma cyaneopubescens 0,0,1
Ephebopus cyanognathus 0,0,1
Chilobrachys fimbriatus 0,0,1
Orphnaecus spec BLUE - Panay 0,0,1

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Idu » 12. Decembra 2012, 17:36

Po tom stahovani to vyzera super. Klobuk dolu :wink: Hod sem prosim ta foto P ornata a P antinous, ak sa da?
Blondi :) napísal:ja som si kúpil 4 jednozvlekové blondi..že snáď bude nejaká samička, ktorú si nechám a zvyšok dám preč...nakoniec mi z toho vyšli 4 samice a všetky som si nechal :-D
Tak to si dopadol super... ja som si kupil dve blondiny v 2zv, tiez s tym ze jedna bude urcite samica a obaja samci :?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 17:39

Idu napísal:Po tom stahovani to vyzera super. Klobuk dolu :wink: Hod sem prosim ta foto P ornata a P antinous, ak sa da?
Blondi :) napísal:ja som si kúpil 4 jednozvlekové blondi..že snáď bude nejaká samička, ktorú si nechám a zvyšok dám preč...nakoniec mi z toho vyšli 4 samice a všetky som si nechal :-D
Tak to si dopadol super... ja som si kupil dve blondiny v 2zv, tiez s tym ze jedna bude urcite samica a obaja samci :?

tak isto som si kúpil aj T.stirmi :-) ..4x 2.zv. :-) a všetko boli samice :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 17:57

Blondi :) napísal:
Idu napísal:Po tom stahovani to vyzera super. Klobuk dolu :wink: Hod sem prosim ta foto P ornata a P antinous, ak sa da?
Blondi :) napísal:ja som si kúpil 4 jednozvlekové blondi..že snáď bude nejaká samička, ktorú si nechám a zvyšok dám preč...nakoniec mi z toho vyšli 4 samice a všetky som si nechal :-D
Tak to si dopadol super... ja som si kupil dve blondiny v 2zv, tiez s tym ze jedna bude urcite samica a obaja samci :?

tak isto som si kúpil aj T.stirmi :-) ..4x 2.zv. :-) a všetko boli samice :-D

Kurde jak se sere tak se sere... :lol:

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 17:58

Idu napísal:Po tom stahovani to vyzera super. Klobuk dolu :wink: Hod sem prosim ta foto P ornata a P antinous, ak sa da?
Blondi :) napísal:ja som si kúpil 4 jednozvlekové blondi..že snáď bude nejaká samička, ktorú si nechám a zvyšok dám preč...nakoniec mi z toho vyšli 4 samice a všetky som si nechal :-D
Tak to si dopadol super... ja som si kupil dve blondiny v 2zv, tiez s tym ze jedna bude urcite samica a obaja samci :?

hodím, během zítřka snad něco vyfotím.. :wink:

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 18:23

antinous, starší foto co sem našel v kompu, jak to půjde udělám nové

Obrázok

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 19:14

Tak hainanum dostala hole, a dvě hodiny nad ním tančí...žádný náznak toho, že by měla v plánu ho sníst, jen si ho pedipalpama hrne pod sebe a stojí nad ním, jak máma co si hlídá mladé...dám jí ještě hodinu, pak ho dostane had a ona dostane saranče...a pak hovno

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 20:20

Phillo napísal:Tak hainanum dostala hole, a dvě hodiny nad ním tančí...žádný náznak toho, že by měla v plánu ho sníst, jen si ho pedipalpama hrne pod sebe a stojí nad ním, jak máma co si hlídá mladé...dám jí ještě hodinu, pak ho dostane had a ona dostane saranče...a pak hovno

ak ho už raz má ona, hadovi to nedávaj v žiadnom prípade..iba ak si ho chceš odkrádlovať....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 20:24

jasne, pak sem si tu blbost uvědomil...ale stejně, hole furt žije, jen si ho podebírá pod sebe, jinak nic...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Decembra 2012, 20:36

Phillo napísal:jasne, pak sem si tu blbost uvědomil...ale stejně, hole furt žije, jen si ho podebírá pod sebe, jinak nic...
nechaj jej ho do cez noc :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Phillo
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22. Septembra 2012, 21:59
Re: Phillo

Príspevok od užívateľa Phillo » 12. Decembra 2012, 20:45

jojo, nechám, jen mě štve...stejně si hrála s tou zeminou jak jsem psal předtím...jen si s tím pohazuje a nic...jak kočka kotě, no uvidím, snad se ráno vzbudím a bude tam jen kulička


Napísať odpoveď