Atttack

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 21. Júna 2008, 20:46

uz je to v pohode zbvliekla sa a zere celkom dobre.)......Lasiodora je zrava agresivna....je uz v 8 zvleku ale ma asi 6 cm aj s nohami zda sa mi malaaa
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 5. Júla 2008, 18:08

Pavuky rastu...zeru:)nic im nechyba...zachyvlku budem musiet Parahybku vytiahnut zo salatovky uz jej bude mala....:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 10. Augusta 2008, 14:25

Po dlhsej dobee.....nove info....obidve pavuky sa zvliekli v pohode.....ale Smithi 7mi zvlek jej chrnanku som nasiel roztrusenu po celej salatovke ani som si nevsimol ze sa zvliekla pocas noci lebo kazda noha niekde inde.......aa Parahybka sa zvliekla tiez do 9 ty krat....vymenil som jej uz priestor za vacssi....ale vcera ked som ju chcel nakrmi spravala sa cudne pobehovala hore dole hudbu som vypol....bola ako splasena neviem co jej bolo ale uz je dufam v pohode:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 19. Novembra 2008, 23:57

Znova pisem po dlhej dobe:)skoro 4 mesiace.....Pavuciky sa maju super.....Lasiodora ma uz za sebou 10 zvlekov...akurat dnes som ju premiestnil do salatky asi 20 X 20 cm....paci sa jejtam udomacnuje sa...:)ma uz rok aj par mesiacov len neviem ci sedi velkost na takeho pavuka resp sa mi zda po roku maly ale moze byt ze ja prehanam:)....aa Smithy ma 8 zlv tiez je prcek ete ale uz chyta tu nadhernu farbu papa pravidelne....ale nekrmim ich pravidlene tak ako pride tak im dam ako v prirode:)niekedy nepapaju 3-5 dni niekedy kazdy jeden:)dufam ze to nieje chyba:).....to je zatial vsetko:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 14. Februára 2009, 17:52

Nepisal som tu dlho nakolko nenastali ziadne zmeny....akurat dnes soom menil prostredie smithimu....a dnes som si ho prvy krat zobral na ruku opatrne:)prekonal som strach a bolo to nieco super...aj ked ma len 8zv teda 3-4 cm...bol to fajn pocit....no ale spat k problemu....trapi ma ze vobec nezere....nezral asi 2 mesiace uz ani nepametam kedy sa dotkol potravy....daval som mu stale cerviky...lebo na cvrcky ete nema....trapi ma preco nepapa vymenil som mu aj celu podstielku novu raselinu....neviem prist na to kde je problem....uz sa mi aj zda taky cudny nehybe sa moc....no neviem:(.......a lasiodora sa ma super ta je zrava stale:)....ak mi niekto pomoze ja len dakujem:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Februára 2009, 18:09

daj mu cvrcka .... uz zvladne a mozno ho mucnaky nudia ... a mozno nie je hladny ....

dolezita je voda ...., aby tam mal aspon vyzrazane kvapky vody ( problem pri suchsom biotope) alebo mu tam daj mysku s vodou ....lebo ak nezerie a nema skade pit to moze byt problem ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 15. Februára 2009, 13:29

no dnes som mu tam dal maly vrchnak od flase...ma tam vodu porosil som mu to.....vcera som mu hodil malinkeho cvrcka ale nevnimal ho....dnes som mu skusil dat cervika...tiez nic....tak som ho tam nechal kus polomrtveho.....ale vidim ze ma problem aj liezt po stene salatovky...cely je taky omameny....no uvidime dufam ze sa zvlecie a da sa to do poriadku pretoze vsimol som si ze stmavol
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 22. Februára 2009, 11:43

Dnes tu pridam fotky svojich pavukov a ich terarii resp salatoviek:)...
Tu je moj maly Smithi ktory mi teraz robil starosti momentalne sa zvliekol do 9teho co ma velmi potesilo:)tu su fotky pred zvlekom po 2mesacnej hladovke ktora dufam skocni uz:

http://img7.imageshack.us/my.php?image=dsc02727.jpg
http://img7.imageshack.us/my.php?image=dsc02740k.jpg

A tu je moja Parahybana ktora mi robi radost.Zerie pravidelne...10zvl ma za sebou zda sa mi trosku mensia na stvoj vek ale mala by sa tiez zvliekat najblizzsiu dobu:)

http://img7.imageshack.us/my.php?image=dsc02730.jpg
http://img410.imageshack.us/my.php?image=dsc02731.jpg

Dnes mi dojdu tri grammostoly rosey male tak musim aj im nieco vymysliet a skorpiona odfotim neskor ten je este maly:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 25. Februára 2009, 15:29

uz mam aj Grammostoly:)..takze chov sa mi kusok zvacssil...Smithi je po zvleku stale nezrala uvidime do tyzdna ci sa nazerie:)Pridal som im lampu s 25 W ziarovkou nech maju cez den kusok teplejsie vyhrieva to skorpiona a smithi na 28 stupnov tak nejak...len rozmyslam ze dam len 15W uvidime no:).Zatial vsetko:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 3. Marca 2009, 01:14

Dnes konecne moja Smithi ukoncila svoju hladovku po priblizne troch mesiacoch:)Som velmi stastny ze to tak je.Pomohla jej asi lampa ktoru som zaviedol asi pred 2 tyzdnami a vyhrieva to na 28 stupnov.

S ujom som sa dohodol spravil mi kable a dve obijmky s cervenymi ziarovkami ktore zavediem do skrinky a budem celu policku vyhrievat par hodin denne na trosku vyssiu teplotu.Bude to tak lepsie a bude lepsie aj pavukom a skorpionom:)pomalicky zacinam rozmyslat aj nad prvym terariom pre lasiodoru ktora je v 10tom zvleku a uz cakam na 11ty len som to este nedoriesil a tak isto chcem zistit aj pohlavie smithi aj parahybky len v tom ete nemam skusenosti:)
Mimochodom ked som dostal Parahybanu a Smithiho boli to moje prve pavuky tak som im dal aj meno:)volaju sa Dolce a Gabana:D....a skorpioni su Milan a Marian:D....pre grammostoly ete nemam a neuvazujem ani:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 26. Marca 2009, 00:48

Dnes sa mi zvliekla po 4 mesiacoch a 16 tich dnoch Lasiodora Parahybana do 11teho zvleku...je nadherna a som spokojny setko prebehlo hladko:)....odfotim aj zvlecku lebo rad by som zistil ci je to samica ci samec nakolko som tomu doteraz nevenoval moc pozornosti:)

Ale zla sprava je ze umrela mi mala Grammostola Rosea...:(neviem preco neviem vobec.. kupil som ich tri a dve znich si hned spravili noru a tak ale ona jedna len taka cudna bola...a nasiel som ju uz nozkami spodom:(neviem v com bola chyba ale tie zvysne dve sa mi tiez zdaju cudne...vymenim im dnes substrat a skusim nieco spravit dufam ze sa to zlepsi to je zatial vsetko:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Marca 2009, 19:11

mlade rosey maju rady suchsi substrat - vlhko ale nie mokro .... mal by byt rosicku sypkejsi , ale vlhky.

Moje ak maju velmi mokro snazia sa dostat z krabicky von.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 27. Marca 2009, 00:19

no ano lenze ja som spravil fatalnu chybu ktoru som dnes velmi olutoval:(....ja som ich nechal na tom substrate v akom mi boli dovezene...nevsimol som si ze je stvrdnuty lebo mali tam nory take mensie.A ja ked som ich rosil tak stale hore a dole voda nesla.A dnes otvorim a pozrel som medzi okrajmi a substratom uz bola medzera a proste ten substrat bol uplne tvrdy a suchy...koli mne mi odisli dve male rosey jedna bola uplne hotova uz len ledva sa hybala tak som jej radsej pomohol prec...som na seba strasne nastvany ze som im nevymenil ten substrat ze som to nechal tak:(ale aspon som sa poucil a budem vediet ako nabuduce...jedna mi ostala onu som sa dnes uz postaral ma vsetko nove....
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 11. Júna 2009, 00:43

Takze po par mesiacoh znova pisem report...Pavuky sa maju skvele...obidva papaju pekne....akurat ta grammostola samozrejme neje nic este sa mi ani nezvliekla akurat bazi dost po vode co ma trosku prekvapuje kedze je to horsky druh ako som cital a rosenie nemam prehanat...stale ked jej narosim tak sa vrhne na vodu a to rosim kazdy druhy den tak nevim:)....skorpiony tak isto maju sa fajn....Milan sa zvliekol par dni dozadu takze som spokojny:)....chcel by som velmi kupit ete jedneho pavuka nejakeho....a hada nenarocneho napr uzovku cervenu....rozmyslam otom uz dlho ale neviem sa odhodlat:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 26. Septembra 2009, 15:21

Kupil som si noveho pavuicka Acanthoscuria geniculata...2 zvl...dufam ze cho v bude bezproblemovy zatial setko ide aj s ostatnymi....akruat sa mi zda ze moja Brachypelma Smithi je kusok mala nato aka je stara...ma za sebou 11 zvlekov a je asi 8 cm v rozpati....neviem ci to neije velmi malo na takeho pavuka...
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 21. Augusta 2010, 18:28

Kusok sa nudim cize spravim si tu nejaky zaznam:)

Pavuky sa maju fajn akurat som zohnal nove ´´terarko´´ pre smithi. V uvodzovkach preto lebo je to v podstate akvarium a hore mam plexisklo ktore je predierkovane a mam to pripevenene s gumou. Je to ovela lacnejsie ma to tak aj ujo je to v pohodicke je to pre Smithi kedze umely box jej uz zacina byt maly akurat stmavla cize da si zvlek asi:)

Lasiodora je v terarku uz viac ako pol roka...mala jednu hladovku ale uz je to zanou len sledujem dost jej ubudlo na agresivite odkedy je adult. Neivem cim to je mozno to tak ma byt ale nieje uz taka zrava ani agresivna ako kedysi. Ma tam aj ukryt ale ten nevyuziva nejako povacssine je na skle. Nedavno sa mi zdalo ze obidva pavuky aj smithi aj parahybka su nejake nervozne stale boli hore a vysrtkovali nohy tak ma napadlo kedze mam terarka dnu v skrini za sklom ci tam cirkuluje dobre vzduch ci nemaju dusno atd...no uvidime vybral som jedno von a jedno som nechal dnu:)

Geniculata je mala rastie pekne snou problemy niesu...

Medzicasom mi pribudol aj murinus ten je ale rychly:)...rastie pekne papa dovoli si aj na vacssie koristi. No a kedze som robil poriadky predvcerom menil som vsetkym podklady a tak inac dost namahave to bolo:D.....
No a vsimol som si asi den potom ze murinusovy chyba predma noha ale nie kracava ta pomocna mala neviem jej nazov presne. Neviem kedy ju stihol stratit. su dve moznosti ked som ho premiestnoval a kusok mi spadla doska na ktorej bol ale tam som ho ani nepricvikol ani nic takze to pochybujem viac sa mi zda ze ked som bol na stanovacke 4 dni hodil som im zrat a murinus dostal cvrcka no neviem vratil som sa po 4 dnoch pavucina splasnuta murinus hore a cvrcek dole...asi sa zlakol ze prilis velky alebo bol suboj a odpadla mu ta noha neviem no ale zije je v poriadku uvidime ako dorastie...

Co sa tyka pohlavia...niesom expert takze jedine by som mohol povedat na parahybanu a smithi ze su samice...su dost stare (budu mat tri roky...12-13 zvlek obidva)...no tak neviem ako je to s urcovanim ale nema ani jeden pavuk tibialne haky cize usudzujem ze by to mohli byt samice...:)...

A dalsia vec co uz som tu prispieval chcem si zadovazit hada. Momentalne riesim hlavne terarium z coho ake ci kupit ci spravit uvidime teda...ale uz to bude realne tesim sa velmi je to nieco nove premna ako chovatela:) som zvedavy naozaj....

To je vsetko vykecal som sa fajn dalsi prispevok ked budem mat neico nove:)
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 21. Augusta 2010, 18:37

ešte nemusia mať tibiálne háky :)..niekde tu sa písalo o 18.zv. samcovi B.smithi, ktorý ešte nebol adult :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 21. Augusta 2010, 18:45

no ved prave preto som napisal ze pravdepodobne usudzujem no neviem naozaj:)ale ta lasiodora by mohla byt pekna velka je:)...bol by som len rad:P
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 24. Augusta 2010, 23:00

parahybka vobec nevyuziva ukryt a pritom je celkom velky...neviem ci si navykla zit bez ukrytu kedze vyrastla bez neho...mozno ze je naozaj maly aj ked myslim ze s tam cela pekne zmesti
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 25. Augusta 2010, 16:03

je tam kde jej je najlepsie ... z mojich 3. par. sa iba jedna ukryva
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 28. Augusta 2010, 20:07

no jj pri dalsej vymene to vyberem uz na trvalo
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 9. Novembra 2010, 09:58

no takze bo Kosickej burze mi do chovu pribudli dva nove pavuciky....su to Vagans ktoru som uz davno mal ale som ju daroval bratrancovi tak ju mam znova:)....a druhy spider je Stromatopelma calceatum....dufam ze v ich chove budem uspesny:)...
Pribudol mi aj Skorpion Euscorpius...takze som zvedavy....mal som dva Longimanusy ale tie bohuzial zdochli:(...tak dufam ze to pojde ako ma...
Este jeden had a budem spokojny na par mesiacov:D
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius


Napísať odpoveď