Puks

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB
Puks

Príspevok od užívateľa Puks » 27. Októbra 2007, 15:30

ahoj
nemal som ani v plane robit si nejaky dennik, skor som bol zvedavy na chovy ostatnych, ale kedze ocakam svoj prvy odchov, budem rad, ak mi poradite.

na zaciatok nieco o mne - som zo SV, mam 19 rokov a studujem biologiu v BB. zaluby - teraristika, paleontologia, sportove automobily, metalova hudba, pivo :lol: ..

taaak a teraz k mojmu chovu - nemam toho vela, chov ani momentalne kvoli studiu nerozsirujem, mam doma 10 pavukov - 2 x rosea, cambridgei, regalis, parahybana, striatipes, murinus RCF, hercules, weijenberghi, geniculata
mam aj dvoch skorpikov - h. xanthopus a e. italicus, gekony (lugubris, delalandii, macularius), pakobylky, svaby, korytnacku TSE a zabku x. leavis

a teraz k problematike - samica gramostola rosea mi urobila prvy kokon, s laskou sa on stara uz asi 3 tyzdne. kedy mozem ocakavat liahnutie?? ponechat kokon samici alebo odobrat??
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Októbra 2007, 16:36

ak ma samica pokoj a nebojis sa ze ti kokon znici , tak ho tam nechaj .-.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 28. Októbra 2007, 22:00

ahoj adi, dokonaly pokoj nema, to len tazko zabezpecim u nas doma :D
mal som uz od zaciatku v plane nechat to na samicu, verim, ze to zvladne
ako sa mam zachovat pri liahnuti?? **** to bude ako porod :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Októbra 2007, 22:48

s tymto skusenost nemam , ale aj ja cakam na kokon , ale mal by si kokon odobrat po case , ked uz budu pavuciky aspon L2 , opatrne ho otvor a vloz do krabice (vecsej) a hod tam vlhku servitku a nastrihane mucnaky - pozor na plesne a podobnu haved.
ked sa zacnu zvliekat do 1zv. tak mozes delit do filmoviek.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 30. Októbra 2007, 17:25

caw
kokon som odobral, nastrihol, ale zatial ziadne larvy, len vajicka svetlozltej farby. ako vyzeraju oplodnene a neoplodnene vajicka??
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 1. Novembra 2007, 23:38

kokon zatial vyzera ok, je na servitke, ktoru denne jemne vlhcim, dvakrat denne ho obraciam, aby sa vajicka na jednej strane neutlacili.
prosim o nejaku upresnujucu radu ako sa on starat.
a taktiez by som chcel vediet ako dlho sa budu vajicka vyvijat a kedy mozem ocakavat liahnutie. dakujem :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Decembra 2007, 01:09

kurna, vsetko sa to posralo, ani neviem ako... napriek snahe o uspesnu inkubaciu, vajicka totalne stagnuju a niektore uz su uplne v haji. nieco na tom tazkom odchove u rosey bude :( pravidelne som vlhcil, obracal, teplota izbova - nemala byt o nieco vyssia?? co uz sklamanie, ale nejake skusenosti som aspon ziskal. inac samica bola pri odoberani uplne kludna, vobec neprotestovala, co ma dost prekvapilo. inak v chove az na par zvlekov nic nove... nemozem teraz kupovat dalsie pavuky, bracho by zosalel.. :twisted:
btw - takmer cerstvy samec P. cambridgei v ponuke - ma niekto zaujem? bol by som nerad, ak by zostal do smrti panicom :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 12. Januára 2008, 18:09

mala aktualizacia... e. weijeberghi 6zv. - toto ma fakt prekvapilo, rastie rychlejsie ako ked bol mladsi :D p. regalis 9. zv - som si uz isty ze je to samica :D l. striatipes 9zv. - konecne zmohutnela, pohlavie zatial neurcene.

inak NIKTO z vas nema adult samicu p. cambridgei????? moj samec je uz nadrzany chudak :lol: :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 24. Januára 2008, 23:38

cawte pavuckari
dnes sa stalo cosi neuveritelne, sice sa to netyka pavukov, ale DNES sa KONECNE prvykrat zvliekla moja mnohonozka a je hned dvakrat vacsia :D rastie strasne pomaly, mam ju vyse roka a zatial jediny zvlek. tesim sa o 2-3 roky, ked bude mat 20 cm. :twisted: to bude nadhera.
je to pekny a zaujimavy tvor, akurat nie je taka akcna ako pavuky :lol:
mate to doma niekto?? ak nie, odporucam, ale kupte si radsej adult - cakat kym to vyrastie je horsie ako u g. rosey :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 24. Januára 2008, 23:38

cawte pavuckari
dnes sa stalo cosi neuveritelne, sice sa to netyka pavukov, ale DNES sa KONECNE prvykrat zvliekla moja mnohonozka a je hned dvakrat vacsia :D rastie strasne pomaly, mam ju vyse roka a zatial jediny zvlek. tesim sa o 2-3 roky, ked bude mat 20 cm. :twisted: to bude nadhera.
je to pekny a zaujimavy tvor, akurat nie je taka akcna ako pavuky :lol:
mate to doma niekto?? ak nie, odporucam, aspon budete mat konecne nieco herbivorne v chove, ale kupte si radsej adult - cakat kym to vyrastie je horsie ako u g. rosey :lol:
chovu zdar!
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 27. Februára 2008, 15:16

serus marek,ja som si nedavno kupil mnohonozku neviem jeky druh. chovam ju v plastovej krabici s listami dubu a na boku je mokry lignocel vo filmaku pre vlhkost.daj dajake typy na chov. uz sa mi raz zvliekla som ani nevedel ze tak pomali rastie.

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 27. Februára 2008, 16:59

to co sa chova su stonozky nie ?a nie mnohonozky ci jak to je?
stonozka - jedovata, ploche telo, 1clanok=1par koncatin
mnohonozka - 1clanok=2pary, nejedovata, bylinozrava myslim

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2008, 06:44

ty mozes chovat aj levy ....., ide o nazov ..., a apropo ... ak myslis Scolopendru sp. tak to je stonoha ...., nie stonozka .... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 28. Februára 2008, 17:09

h.daniel´s napísal:serus marek,ja som si nedavno kupil mnohonozku neviem jeky druh. chovam ju v plastovej krabici s listami dubu a na boku je mokry lignocel vo filmaku pre vlhkost.daj dajake typy na chov. uz sa mi raz zvliekla som ani nevedel ze tak pomali rastie.
caw dano, udrziavaj vyssiu vlhkost castym rosenim (pozor na plesne), pri vyssej teplote (25-28C) bude rast rychlejsie. krm zeleninou, ovocim, bylinami. taktiez potrebuje vapnik na tvorbu panciera, takze daj jej tam napr. postruhanu sepiovu kost. :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 29. Februára 2008, 12:50

dik.vies to aj urcit?

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 1. Marca 2008, 11:51

Gabo napísal:dik.vies to aj urcit?
ee s tym ti nepomozem. sam neviem aky mam druh..
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Marca 2008, 13:05

Puks napísal:cawte pavuckari
dnes sa stalo cosi neuveritelne, sice sa to netyka pavukov, ale DNES sa KONECNE prvykrat zvliekla moja mnohonozka a je hned dvakrat vacsia :D rastie strasne pomaly, mam ju vyse roka a zatial jediny zvlek. tesim sa o 2-3 roky, ked bude mat 20 cm. :twisted: to bude nadhera.
je to pekny a zaujimavy tvor, akurat nie je taka akcna ako pavuky :lol:
mate to doma niekto?? ak nie, odporucam, aspon budete mat konecne nieco herbivorne v chove, ale kupte si radsej adult - cakat kym to vyrastie je horsie ako u g. rosey :lol:
chovu zdar!
posli fotku, aj moja priatelka Adka ma jednu :) Vidime ju raz mesacne aj to ju musime vyhrabavat :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 16. Mája 2008, 10:39

update :)
weijenberghi asi uz 9 zv., zmohutnel, ma uz peknu farbu, konecne vyzera ako vtackar. nedavno som premiestnil geniculatu a regalisku do terarii, plastove boxy im uz boli male. samozrejme pri poecilotherii som si brachom uzil adrenalinove chvile pri premiestnovani. celkovo vsak bola pomerne pokojna, ako vzdy. coskoro prerabam akvarium na dvojterarko pre murinusa RCF a herculesa. bude to zaujimavy kontrast - v jednom az po strop hneda raselina s chodbickami, v druhom same pavucinky :D

svaby sa pekne mnozia, niektore F1 uz idu do adultu a gekon l. lugubris mi nakladol prve vajicko
vsetkym chovu zdar!
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 23. Júla 2008, 02:20

weijeberghi cca 10 zvlek... u tohto druhu som si vsimol, ze v skorych zlekoch su prirastky vo velkosti velmi male, v neskorsich zvlekoch uz konecne aj vidiet, ze pavucik podrastol.. no este aspon rok si pockam, kym bude adult (dufam, ze samicka) :)
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".


Napísať odpoveď