Tryri - spoločný chov H. incei

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Februára 2008, 16:47

tam ani nejde o čas, lebo prevláda potravový inštinkt, zaleží čo sa stane, keď sa 2 stretnú
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 9. Februára 2008, 19:46

ano..vsak jasne...ale nemozes mi tvrdit ze by sa z 30-tich pavukov v malej krabicke nestretli za prvych par minut ani dva..ale moze byt ze trochu vyhladli a zacali sa spolu trosku hrat na papanie kamaratov..

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Februára 2008, 20:33

ale pavúky si na seba nezvykajú, to koľko ich ostane, záleží na tom, ako sú nažraté
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 9. Februára 2008, 22:48

Pokiaľ je potravy dostatok a je výživná ( proste, že nebude do istej miery treba nahrádzať nejaké latky ako napr u cvrčkov keď sa požierajú ) a keď už nedostatok tak myslím, že tam je určite nejaká miera dokedy sa ešte nenapadnú...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 9. Februára 2008, 23:46

O tom dost pochybujem, lebo som nenasiel ziadne ,,zbytky,, pavukov ... neviem, nikdy som nevidel ako vyzera zozraty pavuk, ale myslim ze aspon nohy z neho ostanu, a su tu len zvlecky ...

Pochybujem ze sa pozrali, pretoze agresivitu alebo vzajomne pozieranie u H. incei este myslim nebolo spozorovane, a nazrate boli, kazdy dostal minimalne jedneho cvrcka priblizne rovnakej velkosti ako bol pavuk, co je myslim dostacujuce.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Februára 2008, 07:37

no...ja si myslim ze ak by sa boli pozabilaji tak ze by si ich tam nasiel celych..pretoze na pavukovy sa neda zozrat prakticky nic:z noh ten druhy nic nema,na brusku ma obranne chlpky a tie by dole krkom nesli jednoducho a hlavohrud je tvrda,ktoru asi neprehryznu..ale ja fakt neviem..je mozne ze su len niekde pod zemou..sak tam skus pohrabat nejakou spajdlou..

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Februára 2008, 11:39

NEbudem im tam hrabat, ak su mrtvy, tak s tym nic neurobim, ak su zahrabany, tak ich nebudem rusit :D

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 10. Februára 2008, 12:07

Johny.700 napísal:no...ja si myslim ze ak by sa boli pozabilaji tak ze by si ich tam nasiel celych..pretoze na pavukovy sa neda zozrat prakticky nic:z noh ten druhy nic nema,na brusku ma obranne chlpky a tie by dole krkom nesli jednoducho a hlavohrud je tvrda,ktoru asi neprehryznu..ale ja fakt neviem..je mozne ze su len niekde pod zemou..sak tam skus pohrabat nejakou spajdlou..

by si sa čudoval, ako málo zostalo z niektorých malých vagansov /1zv./ ktoré som nechal spolu asi na 3 dni, onič viac ako z cvrčkov
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Februára 2008, 12:14

Johny.700 napísal:no...ja si myslim ze ak by sa boli pozabilaji tak ze by si ich tam nasiel celych..pretoze na pavukovy sa neda zozrat prakticky nic:z noh ten druhy nic nema,na brusku ma obranne chlpky a tie by dole krkom nesli jednoducho a hlavohrud je tvrda,ktoru asi neprehryznu..ale ja fakt neviem..je mozne ze su len niekde pod zemou..sak tam skus pohrabat nejakou spajdlou..
Píšeš také veci o ktorých nemáš ani šajnu. To si odkiaľ nabral že pavúk sa nedá zožrať? A ako možeš napísať takú hovadinu, že obranné chlpky nejdu dole krkom? Predátora nezaujímajú obranné chlpky, ale to čo ma pavuk v sebe, vnútornosti..., ktoré mimochodom rozloží svojím jedom a vysaje pavúkove orgány v kašovitej forme. Existujú určité druhy pavúkov, ktoré sa špecializujú len na lov iných pavúkov. Pri vtáčkaroch ked sa 2 jedince stretnú jeden to určite nerežije. A ešte k tej hlavohrudi čo my nazývame carapax, akože by sa nedal prebodnúť cudzými chelicerami, dá sa.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Februára 2008, 12:49

Razor napísal:
Johny.700 napísal:no...ja si myslim ze ak by sa boli pozabilaji tak ze by si ich tam nasiel celych..pretoze na pavukovy sa neda zozrat prakticky nic:z noh ten druhy nic nema,na brusku ma obranne chlpky a tie by dole krkom nesli jednoducho a hlavohrud je tvrda,ktoru asi neprehryznu..ale ja fakt neviem..je mozne ze su len niekde pod zemou..sak tam skus pohrabat nejakou spajdlou..
Píšeš také veci o ktorých nemáš ani šajnu. To si odkiaľ nabral že pavúk sa nedá zožrať? A ako možeš napísať takú hovadinu, že obranné chlpky nejdu dole krkom? Predátora nezaujímajú obranné chlpky, ale to čo ma pavuk v sebe, vnútornosti..., ktoré mimochodom rozloží svojím jedom a vysaje pavúkove orgány v kašovitej forme. Existujú určité druhy pavúkov, ktoré sa špecializujú len na lov iných pavúkov. Pri vtáčkaroch ked sa 2 jedince stretnú jeden to určite nerežije. A ešte k tej hlavohrudi čo my nazývame carapax, akože by sa nedal prebodnúť cudzými chelicerami, dá sa.

tak teraz si ma pekne zhovadil.. :D :D :D ..vobec som to nemyslel tak ako si to tam opisal ale necham to radsej tak aby sme tuto temu nezvrhli zasa na nieco ine ako je(co sa tu obcas stava)..nevravim ze v niektorych veciach nemas pravdu,sak vidno ze sa mozno vyznas lepsie ako ja,pre mna to nieje hamba priznat..ja by som sa s tebou zasa vedel hadat o veciach o ktorych nemas ty ani potuchy..to co som napisal ja v prispevku bolo to co som si myslel ked som do rozmyslania zapojil trochu zdraveho rozumu..

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 10. Februára 2008, 12:55

nic v zlom Johny.700 ale niekedy by si sa mal riadit pravidlom: Radsej nepisat nic ako pisat somariny ;)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Februára 2008, 12:58

Zdani napísal:nic v zlom Johny.700 ale niekedy by si sa mal riadit pravidlom: Radsej nepisat nic ako pisat somariny ;)
jasne...ale teraz si nemysli ze sem chcem silou mocou nieco pisat..kusok toho uz viem na to aby som si vyvodil spravny zaver..nevravim ze tento bol jeden z nich ale urcite na tom nieco prady bolo..

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 10. Februára 2008, 12:59

Zdani napísal:nic v zlom Johny.700 ale niekedy by si sa mal riadit pravidlom: Radsej nepisat nic ako pisat somariny ;)
tým by sa tu mali riadti viacerí :D radšej nebudem menovať :lol:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Februára 2008, 13:14

arsen8 napísal:
Zdani napísal:nic v zlom Johny.700 ale niekedy by si sa mal riadit pravidlom: Radsej nepisat nic ako pisat somariny ;)
tým by sa tu mali riadti viacerí :D radšej nebudem menovať :lol:
johny.700 nič v zlom, akože v pohode, len ja do takych topicov ako rybarčenie nepišel lebo sa nevyznám, viem že chceš pomôcť vidim to na tebe, ale radšej pomalšie.
arsen8: teba nejdem komentovať viem že si myslel mňa....ano jeden poriadny príspevok som ta tu nevidel napísať, vždy len špáraš a prilievaš benzín do ohňa. Nerob to !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 10. Februára 2008, 14:27

sprat k H. incei, nesekajte sa tu ako maly.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 10. Februára 2008, 16:46

Ahoj

Ako som to spominal, incei je subsocialny druh, takze nemaly by sa napadat, ale ked medzi jedincami vzniknu velkostne rozdiely, lebo mozno niektore predbehnu slabsie aj o 2 zvleky tak vacsie mozu napadat mensie jedince.

A samicka preto zozere samca, lebo je to nesmierne velka davka bielkovin na vytvorenie kokonu :)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 10. Februára 2008, 18:37

Razor napísal:
arsen8 napísal:
Zdani napísal:nic v zlom Johny.700 ale niekedy by si sa mal riadit pravidlom: Radsej nepisat nic ako pisat somariny ;)
tým by sa tu mali riadti viacerí :D radšej nebudem menovať :lol:
johny.700 nič v zlom, akože v pohode, len ja do takych topicov ako rybarčenie nepišel lebo sa nevyznám, viem že chceš pomôcť vidim to na tebe, ale radšej pomalšie.
arsen8: teba nejdem komentovať viem že si myslel mňa....ano jeden poriadny príspevok som ta tu nevidel napísať, vždy len špáraš a prilievaš benzín do ohňa. Nerob to !
nemyslel som len teba :) len toľko,tryri hoď niejkaé aktuálne foto :wink: :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Februára 2008, 18:55

brachy napísal:Ahoj

Ako som to spominal, incei je subsocialny druh, takze nemaly by sa napadat, ale ked medzi jedincami vzniknu velkostne rozdiely, lebo mozno niektore predbehnu slabsie aj o 2 zvleky tak vacsie mozu napadat mensie jedince.

A samicka preto zozere samca, lebo je to nesmierne velka davka bielkovin na vytvorenie kokonu :)
Este ze si to povedal .... vedel som ez sa chcem nieco spytat ale nevedel som co. To ze samicka zabija samca je vseobecne znamy fakt, ale nevedel som ten pravy dovod :) Diky.

O tom velkostnom rozdiele som pocul, ja som mal jeden kus asi 6 zv. a zbytok 2-3 tak som rozmyslal ci ich dat dokopy, ale nakoniec som sa rozhodol ze radsej nie .... mozno ked ten 6.zv bude samicka a prezije kym oni dospeju tak ich dam dokopy, ale dovtedy asi nie.

Aktualne fota nie su, nebolo poriadne co fotit, ale ked pridem domov tak porobim nieco.

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 1. Júna 2008, 11:57

stale nic nove?
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Júna 2008, 08:23

Ale hej, lenze teraz som na lasiodore po asi 3 mesiacoch :D Uz som aj rozmyslal ze ked dojdem domov tak sem hodim nejake nove fotky, sice to neni nic uchvatne, ale aj tak ... :)

Netusim kolko ich je :) V jednu dobu mam pocit ze ich tam je 5, a potom o tyzden ich vidim 15 :) Proste podla toho ako su hladny tak tolko ich vidim, moc sa nepretrcaju po vonku :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Februára 2009, 22:26

Ako to pokracuje .... ved uz daj neake fotto ....

Aj ja uvazujem o takomto niecom .... ale pockam si na vysledky od inych .. aby som mal co najmensie straty :lol:

Som barz nadrzany na spolocny chov. Ale incei zacina byt otrepany.

Vedel by mi niekto poradit napr. ako by to mohlo byt u : Tapinauchenius, Poecilotheria, Plamopeus

Mam v plane ich tam nechat na furt .... a nech si ziju ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 6. Februára 2009, 08:45

skus spolocny chov Monocentropus balfouri 8)

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 6. Februára 2009, 09:54

extrem86 napísal:skus spolocny chov Monocentropus balfouri 8)
Nevím zda to myslíš ironicky nebo ne, ale u M.balfouri bylo opravdu pozorováno, že jde o sociální druh a znám lidi, které mají ve společném chovu několik adultních samic a mláďata již několik generací. Sice pokud nemáš vlastní odchov, je to docela nákladné.

Matka se dvěma dcerami spolu žijí asi 1,5 roku. (fotky jsou starší, takže už spolu žijí déle) M.balfouri
Obrázok
Obrázok
copyright David Šťastný

Video od Talkenlate04 s komunálním chovem Poecilotherii

Kód: Vybrať všetko

http://www.youtube.com/watch?v=6JFG5EpPp24&feature=related
Naposledy upravil/-a cruelty v 6. Februára 2009, 10:26, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 6. Februára 2009, 10:11

ne ne myslel som to naprosto vazne ten samjlik v briloch je preto lebo je to ako si povedal nakladne :roll:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Februára 2009, 10:40

Pre Davida az tak nakladne nie :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď