Tryri - spoločný chov H. incei

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:
Tryri - spoločný chov H. incei

Príspevok od užívateľa Tryri » 26. Januára 2008, 13:59

Zdravim, tak sem budem pisat nejake prudke postrehy :)

Som totalny amater fotograf, tak mi pls nenadavajte za kvalitu fotiek :)

Takze priprava nadoby, kedze mi tu na fore poradili ze davat ich do velkeho terarka je hlupost (musim suhlasit zial .... celkom sa mi to terarko pacilo :) budem ho musiet odlozit na neskor).

Obrázok

Novy osadnici .... moc sa im nechce

Obrázok

Su tam pekne zabyvani.

Obrázok

Tak a tu je prvy odvazlivec (nie ze by mal mocn a vyber :) )

Obrázok

... a dalsi

Obrázok

Uz mozu zalozit cely gang.

Obrázok

Obrázok

Inac nejake take moje myslienky ... uvidim ako to bude neskor s agresivitou atd. lebo som ich skusal krmit, niektori skocili po cervikovy hned (dokonca si jeden aj vyhrabal zo zeme jedneho, to som fakt cumel :) ) ale ked som hodil cerva do skupinky pavukov, tak ten perd ktoreho som ho hodil ho ignoroval ale ten co bol za nim nie a vyskocil po nom .... lenze v ceste mu stal ten pavuk, cize vlastne skocil po pavukovi, ten sa hned otocil a ako keby chcel na neh ovybehnut, ale po chvilocke si to rozmyslel .... ale tak to este neboli zabyvani. Myslim ze ked sa zabyvaju a kazdy si najde to svoje miestecko ze sa to spravi a taketo vypady budu ubudat.

Ale tak myslim ze budu v pohode, lebo si tam liezli po sebe a nikto sa nejako nenervoval. Celkom srandovny pohlad bol ked som im tam hodil posledneho (bolo toho 20 filmoviek .... fuska :) ) a potom som chvilku pockal .... vsetci iba stali na mieste, vystraseny, ale potom sa tam zacali prechadzat hore dole :) Take mravenisko :) Celkom sranda. Uz sa tesim ked sa zabyvaju a porobia pavuciny.

Krmenie neviem neviem, na burze v brne som kupil take mini mucne cervy (je to nejaky iny druh, meno som si nezapamatal ale zevraj nenarastaju do takej velkosti ako mucnaky, cize su vhodne pre mlade pavuky) ale tento cervik (ako kazdy iny, ze ? ) sa okamzite zakopava, cize to bude asi dost nevhodne. Tak budem musiet zohant nejakych malych cvrckov alebo kamos mi ponukol take vacsie muchy ktore nelietaju ale len skacu, zevraj by to mohlo byt dobre pre ne. Tak som zvedavy.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 26. Januára 2008, 21:25

Cauko, podla mna velmi pekny pokus. Paci sa mi ze si mal ovahu sa na to dat, klobuk dole, ja aj ked uz mam co to odchovane do tohto by som sa este asi nepustil. Urcite si zapisuj vsetko co sa bude diat a nezabudni na fotky!!! Drzim palce a tesim sa na dalsie info ako sa im dari...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 26. Januára 2008, 22:40

naozaj ma tesi ze si sa na to dal :D ..tiez som to planoval ale nevedel som sa k tomu akosi dokopat... budem ocakavat tvoje poznatky, pretoze to moze byt velmi zaujimave.. :idea:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 20:43

Teraz mam jednu dilemu, mam tych 25 kusov 2-3 zvlekovych a potom mam jedneho ktory je asi 5-7 zvlek (neviem presne) a neviem ci ho mam pustit k nim alebo nie .... je tu niekto kto ma skusenosti s chovom ? skusim sem dokopat raqua nech sa na to pozrie :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 20:49

A na arachnoboards boli nejake obrazky od jedneho americkeho paru co ich tiez choval spolocne, a im som pisal ze co a ako sa veci maju, a oni vraveli ze oni dali do terarka cely kokon a odvtedy s terarkom nic nerobili, len ich krmili a vlhcili, inac nevyhadzovali ani zbytky jedal, ani mrtve jedince nic a uz tam maju druhu generaciu pavukov, sa tam spolocne naparili a v pohode.

Som sa ich pytal na plesne atd. a zevraj oni tam mali aj nejake ine zivocichy, rozne tie roztoce, a neviem co vsetko ktore im pomahali udrzovat poriadok vnutri a nikdy nemali problemy s chorobami alebo plesnami .... to by bolo super keby sa takyto ,,ekosystem,, podarilo aj mne tam vytvorit .... len neviem z kade sa tam tie zivocichy naberu :) Ci len tak sa tam objavia alebo ich tam musim nejako umelo nachovat.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Januára 2008, 21:31

Nazdar...

To dokopavanie velmi bolelo ... :)
Ja Ti neviem poradit, ja som vzdy choval spolu len mladata aj to len kym som ich nepredal a vzdy boli z jedneho kokona a boli spolu od malicka. Tak sa to aj vseobecne odporuca, ze by mali byt vsetko surodenci. Viac Ti k tomu neviem povedat.

To co chovaju na cistenie terarka je toto:
http://images.google.sk/images?q=woodli ... s&ct=title
Nechce sa mi hladat ako sa to vola po slovensky, moj kamos ich nazyva Zizavice, ale to nie je spravny nazov. Skusal som chovat nase druhy ako cistice terarka, ale nefungovalo to, americania pouzivaju na to nejake tropicke druhy, ktore som zatial nezohnal.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 30. Januára 2008, 21:48

su to ziziavky, po cesky svinky, male suchozemske korovce, bezne i u nas... zivia sa organickymi zvyskami
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 21:58

A da sa to nejako kupit ? Alebo rozmnozit ? A nemoze sa mi to premnozit a zozrat mi to pavuky ? Ako to funguje ? Mas s tym nejake skuenosti ? Puks ?

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 22:01

Dostal som od nich takuto odpoved :

Hi Peter,

We cannot keep track of which spiders are molting, dead, etc, in the terrarium as there are too many specimens. There are other organisms in the terrarium that help to clear out uneaten food, old molts, and dead tarantulas, such as house spiders, non-parasitic mites, and springtails. It is almost as if we have started a mini ecosystem in the terrarium. In 2 years we have never had to clean out the communal terrarium

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Januára 2008, 22:03

Tryri napísal:A da sa to nejako kupit ? Alebo rozmnozit ? A nemoze sa mi to premnozit a zozrat mi to pavuky ? Ako to funguje ? Mas s tym nejake skuenosti ? Puks ?
Daj si vyhladat Woodlice na arachnoboards .. alebo pill bug, su je tam o tom kopec toho, aspon teda bolo ked som tam este chodil.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 22:17

Hmmm, tak je tam toho dost, ale neviem si to moc realne predstavit, kedze pavuky ich zozeru :) To by som si ich musel niekde chovat a dajme tomu tam raz za tyzden alebo za dva hodit 20 kusov, nech to rychlo vycistia skor ako ich zozeru :D

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 30. Januára 2008, 22:24

sú to žižiavky múrové a všade kde je vlhko a teplo je ich na mraky, stačí bobek a miesto kam zaliesť
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Januára 2008, 22:55

Tryri napísal:Hmmm, tak je tam toho dost, ale neviem si to moc realne predstavit, kedze pavuky ich zozeru :) To by som si ich musel niekde chovat a dajme tomu tam raz za tyzden alebo za dva hodit 20 kusov, nech to rychlo vycistia skor ako ich zozeru :D
Zle citas, tie ktore tam oni chovaju maju asi 2-3 mm takze su prilis male pre pavuka. Aspon teda to co som ja videl.
malo5 napísal:sú to žižiavky múrové a všade kde je vlhko a teplo je ich na mraky, stačí bobek a miesto kam zaliesť
No s tym urcenim by som bol opatrny na Tvojom mieste. Ja som ich takto chovat skusal a neuspesne aj ked sa mi mnozili, tak som ich nemohol nechat len tak napospas, lebo proste o tych zbytkoch v terarku nevyzili. Trena tie tropicke asi.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Januára 2008, 23:39

Ja som teda vycital ze tie ktore oni pouzivali a neboli to tie tropicke, tak tie mali priblizne 1 cm mozno menej, a ze pavuky ich zrali .... teda male pavuky, velke ich nechavali na pokoji.

A je to asi fakt ze len tak v terarku nepreziju ked mas jedneho pavuka, ale za predpokladu ze ich tam bude 20, tak tam bude vznikat ja viacej ,,bordelu,, takze tam by to mohlo fungovat.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 31. Januára 2008, 18:39

house spiders, non-parasitic mites, and springtails.
pre neznalych anglictiny : domove pavuky, neparaziticke roztoce a chvostoskoky. :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 2. Februára 2008, 16:20

Tak som ich vcera krmil :) bolo to zaujimave. Som mal v krabicke asi 20 malych cvrckov, sim ich tam naraz vsetky vysypal .... a potom zacal masaker :D To si iba pozeral ako si kraca nejaky cvrcek, potom na neho skocili dva pavuciky, alebo vyskakovali zo zeme zo svojich pavucinovych dier .... paradne :) Fotky nemam, to by som ani nestihal fotit :)

Inac samozrejme si asi 6 pavukov urobilo hniezdo na hornej strane pri otvore, tak som im ho musel zrusit .... tak potom bolo mozne pozorovat nejake roztrzky, ked sa nejaky bezdomovec snazil natlacit nejakemu pavucikovy do hniezda, tak ho potom z tade vyhanal :) Ale neutocili po sebe, len sa odstrkovali.

A este jedna pikoska :) Ked som presuval pavuciky, tak ste si mohli vsimnut ze tie ich krabicky boli cele zapavucinovane .... no a ked som ich presuval tak som tam asi jedneho v tej pavucine zabudol, lebo vcera som nasiel jedneho pavucika behat po stoliku kde som mal odlozene este tie prazdne skatulky od minuleho tyzdna (este ze som bordelar a este som to nestihol vyhodit :) ) ... a sanca ze mi zdrhol z tej velkej skatule je minimalna, pretoze ked som to otvoril tak som tam mal priatelku a mala za ulohu sledovat kazdeho uprchlika a nahanat ho naspat :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 2. Februára 2008, 16:21

A uz sa mi asi nejaky siesti zvliekli, som nasiel zvlecky :D Teraz len som zvedavy ako to dopadne na buduci tyzden, ci mi to nahodou nezacne plesniviet po zvyskoch tych cvrckov.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Februára 2008, 01:02

A to by si mal este vidiet, ked mas krabicu s 50 malymi Poeckami a vysypes tam 50 much! :lol: :lol:
Obcas skacu a chytaju ich vo vzduchu.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Februára 2008, 08:42

Kokos, to musi byt super :D Mozno niekedy .... :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Februára 2008, 12:43

Raqua napísal:A to by si mal este vidiet, ked mas krabicu s 50 malymi Poeckami a vysypes tam 50 much! :lol: :lol:
Obcas skacu a chytaju ich vo vzduchu.
ak mas este to sony-čko fotak tak to robi celkom slusne video ak sa nemylim, myslim ze by si to tu kazdy rad pozrel :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Februára 2008, 13:40

To video zas az tak slusne nie je, ale teraz uz zvyknem chovat tie pavuky po mensich skupinach a v mensich nadobach, takze uz to nie je ono, ale mozno az raz zas bude nejaky odchov ....
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 9. Februára 2008, 13:25

Tak som ich dneska krmil ... zase som cakal podobne jatka, ale nedockal som sa. Neviem ci sa bali ako som hybal s krabicou alebo co, no proste ... a dufam ze su iba poriadne zahrabany, pretoze som napocital asi 6 pavukov, ale je pravda ze vela z nich je zakopanych v zemi a vstup maju zapradeny pavucinou, tak uvidim vecer kolko tam bude este pobehovat cvrckov, ked budu mat pokoj ich pochytat.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 9. Februára 2008, 14:20

Pozeram sa na tento tvoj dennik uz od kedy si ho zacal robit..a chcem teraz reagovat na to ze si napocital len 6 pavukov..myslim ze na zaciatku si pisal ze si tam dal 30 filmoviek alebo podobne..a len cisto teoreticky sa podla mna bat nemusis ze by sa pozrali navzajom..lebo ak to neurobili hned teraz by to uz spravit nemali..

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 9. Februára 2008, 15:26

Tak presne na toto johny by som sa nespoliehal :) .

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 9. Februára 2008, 16:18

Matelko napísal:Tak presne na toto johny by som sa nespoliehal :) .

preco??..myslis ze by sa mohli pozrat aj po takomto case??..


Napísať odpoveď