Oravský spidermani

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Oravský spidermani

Príspevok od užívateľa the_zako » 2. Januára 2010, 14:54

Zdravim. Som tu novy, viac menej pasivny pouzivatel (zatial som vzdy nasiel co som hladal). Zaujima ma ci su tu aj nejaky chovatelia vtackarov z oravy. Zatial som sa nikde nestretol s niekym takym z tohto bohom zabudnuteho kraja. Chcel by som sa trocha viac povenovat chovu a rad by som si osobne pozrel ako to je zariadene vo vacsom chove. Vsak, pokial sa budeme poznat tak to je len na osoh. :-)

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 16. Mája 2010, 16:21

nazdar tiež som začal z chovom .zatial mam len 9 kúskov ale už sa chystám rozšíriť.dúfam že sa mi v Košiciach niečo podarí kúpiť

DavecorE
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 13. Februára 2010, 13:46
Bydlisko: Oravský región :D

Príspevok od užívateľa DavecorE » 16. Mája 2010, 17:21

zdravím zdravím....dobre vedieť že nám to aj na Orave rastie :)
...keep bleed out a future...

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 16. Mája 2010, 17:35

a to viem ešte o dalších štyroch.

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 17. Mája 2010, 16:31

treba sa dať do kopi a napísať kto čo chová aby sa vedelo z čím sa môže rátať do budúcna ,a hlavne komunikovať medzi sebou.nech nám to rastie a nech je z toho radosť.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 17. Mája 2010, 16:40

sak kukaj do dennikov, budes mat aspon nejaky prehlad :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 17. Mája 2010, 16:45

nie všetci si tu robiadenník ja ho mám v EXCELI tabulku tam mam každé jedno krmenie ,zvlek a aj foto pri nejakej fajnej poze .

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Mája 2010, 18:35

ivan napísal:nie všetci si tu robiadenník ja ho mám v EXCELI tabulku tam mam každé jedno krmenie ,zvlek a aj foto pri nejakej fajnej poze .
mat zaznamy len v kompe sa ti moze vypomstit
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Mája 2010, 23:00

najlepsie to je zaznamenavat priamo na krabicky
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 22. Mája 2010, 18:29

Oravci píšte nech vieme kolko nás je na tom severe

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 22. Mája 2010, 18:48

ja som občas zo severu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 1. Júna 2010, 15:34

Odporucte kamosom tuto stranku aby sa na orave pavuckarstvo viac rozbehlo. Kedze ludia nemaju informacie, dvoch-troch pavukov ktorych maju z chovproduktov, nevedia o tom nic, tak tu nieco ako odchov alebo vzacnejsie druhy nehrozi...resp. len minimalne. Aspon o tom neviem, bol by som rad keby mi to niekto vyvratil :-) . Z toho co som sa docital z internetu mam pocit ze keby som zil v Bratislave, Kosiciach, Nitre nemam problem zohnat cokolvek "na mojej ulici".

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Júna 2010, 17:50

myslis ze ked zaklopes v blave na nejaky byt najdes tam odchov peterklaasi? myslis ze ked sa prejdes ulicami kosic kazdy druhy ti ponukne 1zv balfouriho? a v nitre na stanici ti ponuknu p. metallicu?

je sice pravda ze chovatelstvo/pavuckarstvo sa viacej drzi oblasti kde sa konaju burzy alebo byva vacsi chovatel tam sa ludia infikuju vo vacsej miere

no vsetko zo vsetkym suvisi burzy su tam kde je moznost co najvacsej navstevnosti ci uz zo strany domacich (vacsie mesto) alebo navstevnikov (dobra infrastruktura) tiez vela zavisi od kupyschopnosti obyvatelstva... este raz vsetko zo vsetkym suvisi.

dalej pavuckarstvo je pre mnoho teraristov startovaci odbor a casto sa stava ze presedlaju na nieco akcnejsie (hady, jastericky...)

celkovo aj s odchovmi je to tak, ze nie kazdy ich robi ci uz z uvedomenia ze trh je presyteny, ci ze nedostatku casu, prostriedkov... takze ak si niekto nakupi aj 20 urcených samic kludne aj vzacnejsich druhov nemusi ich pripustit k rozmnozovaniu staci sa o ne starat.

dalej obrovsku rolu tu hra ako si pisal nevedomost, neinformovanost dokonca dezinformacie z roznych filmov o jedovatosti. na to sme tu my aby sme tieto veci vyvracali popripadne nainfikovali dalsich. uspech je uz len to ked ludia prestanu pouzivat slovo tarantula a povazovat ju za smrtelne jedovatu.
na druhej strane je to ze ked si nejaky blby harant kupi p. murinusa ktory ho sekne a prelezi dva dni v horuckach je cela tvoja osveta a snaha v ... a opat je tu myt ze pavuky su nebezpecne a musis vynalozit este viac energie a argumentov aby si opat situaciu zvratil.

najidealnejsia varianta je ked vacsi alebo skusenejsi chovatel produkuje a infikuje chovatelsku mlad nie v kvantite ale kvalite. a na to treba cas cas a cas. a casom to ide exponencionalne
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 1. Júna 2010, 23:24

To s tou dostupnostou som to samozrejme napisal trocha prehnane. V ostatnom s tebou uplne suhlasim.

Pat
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Januára 2011, 14:07
Re: Oravský spidermani

Príspevok od užívateľa Pat » 1. Februára 2011, 09:30

ja som z Oravy...


Napísať odpoveď