co myslite vas nazor?

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice
co myslite vas nazor?

Príspevok od užívateľa atttack » 23. Augusta 2010, 00:37

Dnes ked som len tak doma sedel vsimol som si ze mame doma jednu takus starsiu skrinku...v podstate je to klasicke drevo s dvierkami...rozmery asi 90x30x50 d š v....co myslite dalo by sa z toho vykuzlit terarium pre hady ci nejakeho obojzivelnika?:)
Keby sa steny utesnili a dierky po dvierkach nejak zapchali myslim ze by sa to dalo len sa v predu prida nejake sklo zasuvky a hore nejake vetracky
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 23. Augusta 2010, 00:52

Dôležité je jak to drevo bude reagovať na nejaké vlhčenie a podobne (ak to je čistá drevotrieska tak sice nie hneď ale po čase vykvitne do krásy) ďalej uváž čo sa týka svetla (aj keď máme žiarovky) upratovanie odpadu po takom hadovi + jeho reakcia v drevenej skrinke ... použiť sa to určite dá ale závisí od kvality, typu a opracovania dreva ... a aby si s tym nemal zbytočné problemy len ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Augusta 2010, 00:59

ak je to drevo olemované, vpoho...ak je to osb doska, môže byť, tie znášajú 80% vlhkosť...ja mám tak riešené tera a nesťažujem sa..svetlo???podľa toho, aký tvor tam bude bývať...regius/PMB... pohoda, tým svetlo netreba, skôr teplo...gekončíky (najčastejšie nočné-Eublepharis macularius) svetlo tiež nepotrebujú...a..aj tak, keď budeš tera vyhrievať, "najčastejšie" sa používaju žiarovky, takže čo tu riešim :D, o svetlo je postarané..iba občas vyberieš tvora (ak to bude nejaký denný jašter) "slniť".....to je môj názor
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 23. Augusta 2010, 02:55

ale asi nic z toho....teraz ked som si to obzrel poriadne mame to pri stene....drevo je uplne super je olemovane je ciste je pekne....ale vzadu je to riesene nie drevom ale nieco ako co ja viem k comu to prirovnat sadrokarton nieco take...je to ohybne...ako z vonkajsiej strany to vyzera ako nieco drevopapierove je to dost tvrde...a z vnutornej to je tiez olemovane je natom nieco take ako na tej doske len to nieje drevo....vyzera to sice z vnutra dost odolne voci vode ale neviem
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 23. Augusta 2010, 08:31

Určite nie, som drevár a viem čo dokáže spraviť vlhkosť s drevnými materiálmi. Nehovoriac o tom ako bude tvor reagovať na olejové výpary + lepená spoje a iné chemické úpravy dreva.
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 23. Augusta 2010, 13:34

okej dakujem:)...a z akych dosiek sa da spravit normalne terarium?
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Augusta 2010, 14:59

vzadu sú v skrinkách zväčša lamináty :D ....ja som mal tiež takú....urobil som pozadie (polystyrén+ murárske lepidlo) a je to vpoho....je to už nejakú tú chvíľu a je to dobre...kamoš má z dreva tera už asi 10 rokov a nič sa s tým nedeje :)....na tera sa dosť používajú OSB dosky :) ja ich mám, a som spokojný :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Augusta 2010, 15:02

Gergej napísal:Určite nie, som drevár a viem čo dokáže spraviť vlhkosť s drevnými materiálmi. Nehovoriac o tom ako bude tvor reagovať na olejové výpary + lepená spoje a iné chemické úpravy dreva.
dá sa použiť chemikália, ktorá sa používa na hračky :)..myslím, že hračky pre deti by mali byť zdraviu nezávadné :D.....nerátam made in china :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 23. Augusta 2010, 16:12

Moze byt ze medzi lemom a drevom je nejake zavadne lepidlo kto vie asi radsej nebudem riskovat....ja som cital ze sa pouzivaju nejake OKM dosky alebo nieco take neviem presne :oops:
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 23. Augusta 2010, 19:44

natri to epoxidom, ale minimalne dve vrstvy aj tie budu dost tenke, potom to umy jarou a mas to v pohode ...
- na hracky sa pokial viem pouziva selak, ten nieje moc stavany na nejake horsie vlhkostne podmienky, no neviem

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Augusta 2010, 19:55

ja mám moje drevené tera spojené samorezkami :D ....a....pozadie lepené silikónom :P , vyvetrať a je to ok
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 23. Augusta 2010, 20:06

epoxid by sa mal umyt aby sa odstranili zvysky latok ktore by mohli dalej reagovat z vodou alebo inymi hlavne organickimi latkami a mohli by byt zdraviu skodlive :/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Augusta 2010, 20:20

Milan.svk napísal:epoxid by sa mal umyt aby sa odstranili zvysky latok ktore by mohli dalej reagovat z vodou alebo inymi hlavne organickimi latkami a mohli by byt zdraviu skodlive :/
epoxid je zivica kt. po vytvrdnuti neprijma, nereaguje s vodou vobec ... akurat sa da rozpustit tak neakym silnym riedidlom a mozno kyselinou ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 23. Augusta 2010, 20:27

ale po tej reakcii na povrchu ostanu dake sracky, inak je hygienicky nezavadny, napriklad polyester ked pri tvrdnuti je vbystaveny kysliku aj vzdusnemu tak povrch ostane lepkavy lebo cast latok reaguje rychlejsie s kyslikom ako s ostatnymi latkami

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 23. Augusta 2010, 21:55

takze keby som teoreticky nakupil dosky v hornbachu...nejake pekne ciste....treba ich tiez natriet epoxidom?...to sa da zohnat asi klasicky v baumaxe alebo nieco take horbnach asi odhadujem :) a ostatok by nemal byt problem zlozit
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 24. Augusta 2010, 18:36

hmm hej minimalne na to odpudenie vody to absolutne postaci, ak tam nebudes mat netesnosti tak to moze byt aj akvarko :D

epoxid kupis vo farboch lakoch, myslim ze hornbachu alebo tak nie. a ani vo farbach ho obcas nemaju ... pytaj si 1300stovku,

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 24. Augusta 2010, 20:42

da sa to v pohode prerobiť ja to mam v práci v kancli (chameleona a aj agamu)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 24. Augusta 2010, 22:58

no este by sa dali mozno utesnit rohy silikonom a nejakym gumovym lemom....no rozmyslam ci ma to nevyjde lacnejsie ak kupim terarko 90x30x50 za 54 eur priblizne nejak tak to pisal ten pan
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius


Napísať odpoveď