Zverokruh.

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Zverokruh.

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Februára 2008, 11:49

Zaujima ma tato tema a tak sa pridajte ak sa vam zda ze definicie jednotlivych ludi im seknu skoro na 100%. Zaskatulkujte sa mozno zistime nieco podobne ako pri hudbe. :D :D :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 12:43

ahoj, som byk a drak, tie zvieratka mi celkom vyhovuju, ale celkovo si myslim, ze astrologia je iba nezmyselna pseudoveda. moj nazor, nech si kazdy veri, comu chce, ja verim len vedecky dokazanym faktom :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Februára 2008, 12:53

Viem mnoho ludi tomu neveri, ani ja tym nezijem len ma zara ak citam charakteristiky a davam si ich do suladu s ludmi co poznam. Ja som tiez racionalista, snazim sa vsetko racionalizovat ale tomuto verim akurat vdaka svojim pozorovaniam cize som tak trochu aj empiricky zalozeny. Inak som panna- ascendent skorpion a v cinskom byvol. :D
Naposledy upravil/-a SKUUUUUBI v 7. Februára 2008, 16:10, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Februára 2008, 13:03

blíženec a v čínskom drak, sú to dosť pravdivé veci a povahovo mi najviac sedí baran, rak, vodnár a panna.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 7. Februára 2008, 13:06

Tak ja som škorpion a had. a tie charakteristiky celkom sedia. ale zasa ni vsetky :D
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 13:07

davam si ich do suladu s ludmi co poznam
ja i bracho sme obaja byci a sme TOTALNE ine povahy, ja som takmer cisty sangvinik, bracho skor flegma az melancholik.
sú to dosť pravdivé veci
podla mna asi take pravdive ako vily alebo skriatkovia :lol: a nehnevajte sa, beriem vase nazory, ale ja som vzdy skeptik
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Februára 2008, 13:11

cawte..ja som rak a v cinskom potkan..rak mi vyhovuje ale ako potkan sa necitim takze neviem co mam o tom pisat...xex

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Februára 2008, 13:12

blizenec a potkan ... ale znameniam ja neprikladam ziaden vyznam.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Februára 2008, 13:18

býk opica :D

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 7. Februára 2008, 13:21

býk a had, ale niak nepociťujem rozriel medzi znameniami keď je niekto škorpión alebo vodnár, je to len dobrý job pre vešticu Teodoru na telefóne
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Februára 2008, 13:45

Puks napísal:
davam si ich do suladu s ludmi co poznam
ja i bracho sme obaja byci a sme TOTALNE ine povahy, ja som takmer cisty sangvinik, bracho skor flegma az melancholik.
sú to dosť pravdivé veci
podla mna asi take pravdive ako vily alebo skriatkovia :lol: a nehnevajte sa, beriem vase nazory, ale ja som vzdy skeptik
No: 1. si myslim ze rodiely aj medzi rovnakymi znameniami su a je to preto napr. ze napr. ak sa narodi clovek v Rakovi o siedmej rano tak ma inu povhu ako Rak narodeny v ten isty den o siedmej vecer. Je to spôsobene 12 domamy znamenia, lepsie povedane 1 domom a to je konstalacie planet v Rakovi v dany cas- tiez Ascendent. Skuste si porovnat s bratom ascendenty podla casu narodenia. Mozes byt byk v ascendente panny, a brat v ascendente skorpiona napr.
No. po2. si to realnejsie ako skriatkovia, zober si len co spravi mesiac s oceanom priliv a odliv a co spravi postavenie planet pri tvojom narodeni??? :)

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 7. Februára 2008, 13:51

váha kôň

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 7. Februára 2008, 14:14

Baran a sviňa...

Ten baran sedí a sviňa zatiaľ niesom :lol: :lol: :lol:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 7. Februára 2008, 16:00

skorpion, drak a ascendent-lev :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Februára 2008, 20:02

SKUUUUUBI napísal:
Puks napísal:
davam si ich do suladu s ludmi co poznam
ja i bracho sme obaja byci a sme TOTALNE ine povahy, ja som takmer cisty sangvinik, bracho skor flegma az melancholik.
sú to dosť pravdivé veci
podla mna asi take pravdive ako vily alebo skriatkovia :lol: a nehnevajte sa, beriem vase nazory, ale ja som vzdy skeptik
No: 1. si myslim ze rodiely aj medzi rovnakymi znameniami su a je to preto napr. ze napr. ak sa narodi clovek v Rakovi o siedmej rano tak ma inu povhu ako Rak narodeny v ten isty den o siedmej vecer. Je to spôsobene 12 domamy znamenia, lepsie povedane 1 domom a to je konstalacie planet v Rakovi v dany cas- tiez Ascendent. Skuste si porovnat s bratom ascendenty podla casu narodenia. Mozes byt byk v ascendente panny, a brat v ascendente skorpiona napr.
No. po2. si to realnejsie ako skriatkovia, zober si len co spravi mesiac s oceanom priliv a odliv a co spravi postavenie planet pri tvojom narodeni??? :)
Veru tak,to by potom existovalo len 12 typov ludí.Inač pri celkovom opise znamení,teda tá hlavné podstata každého znamenia, mi to na ĺudí sedí na 99,9%,to väčšinou aj všetci "tvorcovia" popisujú rovnako,narozdiel od denných al týždenných horoskopov,ktoré akurát nahádžu do kompu a ten im dačo vyflusne.
P.S.ja som kvázy barano-býk, (na Lenina :D ) a v čínskom mačka (zajac).
P.P.S.Tu pridávam totálne najpravdivejši horoskop :lol: ,môžte sa zaradiť ŤUK

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 21:49

No: 1. si myslim ze rodiely aj medzi rovnakymi znameniami su a je to preto napr. ze napr. ak sa narodi clovek v Rakovi o siedmej rano tak ma inu povhu ako Rak narodeny v ten isty den o siedmej vecer. Je to spôsobene 12 domamy znamenia, lepsie povedane 1 domom a to je konstalacie planet v Rakovi v dany cas- tiez Ascendent. Skuste si porovnat s bratom ascendenty podla casu narodenia. Mozes byt byk v ascendente panny, a brat v ascendente skorpiona napr.
co ma postavenie planety spolocne s takym bezvyznamnym tvorom ako som ja??? clovek je len zivocich, tak ako nase pavuciky. maju aj ony znamenia? :shock:
fakt sorry, ale u mna pochopenia pre toto nenajdes :)
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Februára 2008, 22:11

Puks napísal:
No: 1. si myslim ze rodiely aj medzi rovnakymi znameniami su a je to preto napr. ze napr. ak sa narodi clovek v Rakovi o siedmej rano tak ma inu povhu ako Rak narodeny v ten isty den o siedmej vecer. Je to spôsobene 12 domamy znamenia, lepsie povedane 1 domom a to je konstalacie planet v Rakovi v dany cas- tiez Ascendent. Skuste si porovnat s bratom ascendenty podla casu narodenia. Mozes byt byk v ascendente panny, a brat v ascendente skorpiona napr.
co ma postavenie planety spolocne s takym bezvyznamnym tvorom ako som ja??? clovek je len zivocich, tak ako nase pavuciky. maju aj ony znamenia? :shock:
fakt sorry, ale u mna pochopenia pre toto nenajdes :)
Vidím,že si si LaVeya skutočne zobral k srdcu :) každopádne aj jeho "učenie" je podla mńa skôr len subjektívny postoj,asi ako keď už neviem aký pápež v stredoveku predpísal celibát,lebo to bolo pre neho dobré.Horoskopy sú skôr len o rozptýlení,možno to funguje preto,že hneď ako sa ludia naučia čítať sa im to dostáva do rúk a podvedomie začne pracovať a možno na tom skutočne dačo bude :)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 23:04

ale nie, nie som zas az taky fanda LaVeya, beriem to ako filozofiu, nie ako nabozenstvo, mnohe jeho myslienky (ako aj filozofia F. Nietzcheho) ma oslovili... precital som si aj bibliu (aj katolicku aj satanisticku), zo zaciatku celkom fajn, potom tie blaboly o ritualoch a mystike som vynechal, nemaju podla mna zmysel...
ja som zaryty ateista (bol som vychovavany v dogmach katolickej rodiny, ako dieta som ministroval, modlil sa kazdy vecer a rano, spieval v kostole...), ked som mal 15, prisla apostaza :D akosi ked som uz mohol dostatocne uvazovat o viere a nielen ako mlada napodobnovat rodicov, tak som dospel k tomu, ze akakolvek viera je blud, prezitok starych predstav o svete, ked si ludia nedokazali vysvetlit prirodne javy a tak si vymysleli bohov...odporucam :arrow: http://geocities.com/bezboha/
inac som zase OT :lol: tak si dalej kludne diskutujte o astrologii :wink: uz vas nebudem rusit svojimi vylevmi
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 8. Februára 2008, 09:37

Puks napísal:ale nie, nie som zas az taky fanda LaVeya, beriem to ako filozofiu, nie ako nabozenstvo, mnohe jeho myslienky (ako aj filozofia F. Nietzcheho) ma oslovili... precital som si aj bibliu (aj katolicku aj satanisticku), zo zaciatku celkom fajn, potom tie blaboly o ritualoch a mystike som vynechal, nemaju podla mna zmysel...
ja som zaryty ateista (bol som vychovavany v dogmach katolickej rodiny, ako dieta som ministroval, modlil sa kazdy vecer a rano, spieval v kostole...), ked som mal 15, prisla apostaza :D akosi ked som uz mohol dostatocne uvazovat o viere a nielen ako mlada napodobnovat rodicov, tak som dospel k tomu, ze akakolvek viera je blud, prezitok starych predstav o svete, ked si ludia nedokazali vysvetlit prirodne javy a tak si vymysleli bohov...odporucam :arrow: http://geocities.com/bezboha/
inac som zase OT :lol: tak si dalej kludne diskutujte o astrologii :wink: uz vas nebudem rusit svojimi vylevmi
Nie su to vylevy je to nazor mladeho cloveka, takych v sucasnosti malo je, priam by som povedal ze prevlada jeden u mladych hip-hop, u starych konzumnenstvo. Je to skvele ze maju mlady svoje nazory a pozeraju na svet inac. Len na margo tvojej viery - viera sa neda racionalizovat inak straca status transcendentálna!!! Viera je zalozena na existencii zazmyslovej sustancie v nasich podmienkach takzvany idealisticky monizmus a vo vseobecnosti najstarsia skepsa ludstva, lebo ľahko je stavať základy na niečom čoho existencia sa neda dokazat ani vyvratit ba dokonca ani jedno z toho, prosto VERIT.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 8. Februára 2008, 09:40

Vidím,že si si LaVeya skutočne zobral k srdcu :) každopádne aj jeho "učenie" je podla mńa skôr len subjektívny postoj,asi ako keď už neviem aký pápež v stredoveku predpísal celibát,lebo to bolo pre neho dobré.Horoskopy sú skôr len o rozptýlení,možno to funguje preto,že hneď ako sa ludia naučia čítať sa im to dostáva do rúk a podvedomie začne pracovať a možno na tom skutočne dačo bude :)[/quote] :!: Skutočna nemudrost nespociva v citovani starych mudrcov, je v konani a mysleni kazdeho individua, odborne objektivizovanie "JA".

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 8. Februára 2008, 16:19

Ja som Lev, svoje čínske znamenie netuším.
( jo inak väčšine ľudí tie hlavné črty sedia :) )

A k otázkam veriť neveriť to je už na samotnom človeku čo pripustí a čo nie.
K otázke viery by som povedal len toľko, že ju neodporúčam podceňovať nech je hocijaká :) .

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 8. Februára 2008, 17:59

spravne skuubi vieru nemozno racionalizovat (i ked sa o to pokusali, trebars T. Akvinsky), lebo na nej nic racionalne nie je.. uvazovanim clovek vieru moze jedine stratit (moj pripad), nikto este rozumom na nejaku vieru nekonvertoval.. clovek veri len zvacsa z dvoch dovodov 1. bol vo viere vychovavany a teda zachovava tradicie 2. hladanie zmyslu zivota, "osvietenia", duchovneho naplnenia... <= caste konvertovanie, obratenie alebo pridanie sa k nejakej sekte. mne nejake "duchovno" urcite netreba, som materialista a zivot, aky zijem mi vyhovuje. sakra, tato diskusia je uz takmer na novu temu :D
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 8. Februára 2008, 21:12

Viera ale nie je len nejaké to kresťanstvo atď. teda keď ju berieme ako širší pojem.

Prakticky dalo by sa povedať, že veríš v materializmus ako píšeš :P takže myslím, že každý verí v niečo s čím súhlasí, stotožnuje sa pripúšťa.

Btw aký je váš nnázor na liečiteľstvo, mágiu atď máte skúsenosti?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 8. Februára 2008, 21:41

Na liečitelstvo mám asi taký názor,že je to celé podvod,ktorý vykonávajú sadisti,ktorí asi nevedia nič ine a ide im skor o to dotyčnému ešte viac uškodiť (na druhu stranu,takých je zopár aj s titulom MUDr.) a zcucnúť ťa z penazí.Proste šarlatáni,ktorí zneužívajú slabšie povahy :) Ak medzi nimi existuje nejaká výnimka (vééééééélmi pochybujem), tak tej sa ospravedlńujem.Pár rokov dozadu som to sám zo zvedavosti vyskúšal a už nikdy viac.Ak niekto o tom uvažujete,tak vrelo odporúčam vykašlať sa na to...

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 9. Februára 2008, 01:38

No ono je to tak, že tý ktorý vedia pomôcť si za to väčšinov prachy nepýtajú a niesú verejnosti známy.

Ale vidím, že sa vyznáš :-P každý má nejaký názor.


Napísať odpoveď