Earthlings

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 24. Februára 2008, 11:11

Tak tak neprestanú lebo nemusia.
Odopieral by si si luxus?
Myslím si, že nie :)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 24. Februára 2008, 11:51

Tryri napísal:Dokaze, ale tolko ludi sa nikdy nenajde, ako sa nenajde polka ludi ktory prestanu jest cokoladu alebo pit cocacolu ... preco ? Je to chutne, ma to aj ziviny, nemusis sa napchavat vitaminmi, atd. Musel by prist vazne dolezity dovod preco to prestat jest. Zaobchadzanie zo zvieratami je smutne, ale to ako dovod nestaci.
:D :D :D vitaminy???? chutne??? no neviem boli robene testy colou a napr. zubom ktory rozlozila za noc posobenia. Slovensko je klenot co sa tyka min. vod v Europe to si myslim ze je prospesne pre organizmus a nie cola. A dovod je napr. ten ze je zbytocne jest sladkosti a pit sladene napoje. Od praveku je clovek zvyknuty jest sladke lebo podvedome org. prijimal energiu a kalorie sladke ovocie, med atd. Ale dnesny clovek nema sancu tuto energiu spotrebovat. Preto je to zbytocne, takze okrem toho ze si to vychutnavaju ludia im to akurat skodi. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 24. Februára 2008, 12:05

Kto chce vedieť čosi o "zdravej" americkej výžive ako sú hamburgeri a cola, tak odporúčam pozrieť film Super-size me ;-) ale to už je o inom...

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 24. Februára 2008, 12:09

Ja to nerobim ani tak kvoli sebe (mozno tak kvoli svedomiu), ja si tym, ze nejem maso este viac pritazujem, lebo trpim anemiou, ale je mi to tak jedno...ved uzivam zelezo :)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 24. Februára 2008, 12:40

Evolution napísal:Ja to nerobim ani tak kvoli sebe (mozno tak kvoli svedomiu), ja si tym, ze nejem maso este viac pritazujem, lebo trpim anemiou, ale je mi to tak jedno...ved uzivam zelezo :)
Hmmm, tomu sa povie obeta. :o

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Februára 2008, 13:02

SKUUUUUBI napísal:
Tryri napísal:Dokaze, ale tolko ludi sa nikdy nenajde, ako sa nenajde polka ludi ktory prestanu jest cokoladu alebo pit cocacolu ... preco ? Je to chutne, ma to aj ziviny, nemusis sa napchavat vitaminmi, atd. Musel by prist vazne dolezity dovod preco to prestat jest. Zaobchadzanie zo zvieratami je smutne, ale to ako dovod nestaci.
:D :D :D vitaminy???? chutne??? no neviem boli robene testy colou a napr. zubom ktory rozlozila za noc posobenia. Slovensko je klenot co sa tyka min. vod v Europe to si myslim ze je prospesne pre organizmus a nie cola. A dovod je napr. ten ze je zbytocne jest sladkosti a pit sladene napoje. Od praveku je clovek zvyknuty jest sladke lebo podvedome org. prijimal energiu a kalorie sladke ovocie, med atd. Ale dnesny clovek nema sancu tuto energiu spotrebovat. Preto je to zbytocne, takze okrem toho ze si to vychutnavaju ludia im to akurat skodi. :idea:
To je opäť diskutabilné,lebo všetkého moc škodí,neodporúča sa piť ani vela minerálok,kvoli tomu,že obsahujú príliš minerálov a iných vecí,nasledkom čoho moc kalcifikujú cievy atď.Samozrejme to je ale 10 na n-tu krat zdravšie ako cola a podobne jedy :wink:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 24. Februára 2008, 13:30

SKUUUUUBI napísal:
Tryri napísal:Dokaze, ale tolko ludi sa nikdy nenajde, ako sa nenajde polka ludi ktory prestanu jest cokoladu alebo pit cocacolu ... preco ? Je to chutne, ma to aj ziviny, nemusis sa napchavat vitaminmi, atd. Musel by prist vazne dolezity dovod preco to prestat jest. Zaobchadzanie zo zvieratami je smutne, ale to ako dovod nestaci.
:D :D :D vitaminy???? chutne??? no neviem boli robene testy colou a napr. zubom ktory rozlozila za noc posobenia. Slovensko je klenot co sa tyka min. vod v Europe to si myslim ze je prospesne pre organizmus a nie cola. A dovod je napr. ten ze je zbytocne jest sladkosti a pit sladene napoje. Od praveku je clovek zvyknuty jest sladke lebo podvedome org. prijimal energiu a kalorie sladke ovocie, med atd. Ale dnesny clovek nema sancu tuto energiu spotrebovat. Preto je to zbytocne, takze okrem toho ze si to vychutnavaju ludia im to akurat skodi. :idea:
Ja som to chutne a ziviny myslel na maso, sorry, napisal som to inac ako som to myslel :) Samozrejme ze kola nema vitaminy .... kolu nepijem :) Pijem rovnaky jed, kofolu :) Ale nie, tiez neophrdnem mineralkami, ale potom kazdy zacne do mna hustit ze nemam pit tolko mineralky lebo je tam nejaky sodik a neviem co, tak potom clovek envie ani co moze a co nemoze, lebo kadze je skodlive.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 24. Februára 2008, 13:34

Chruno napísal:Kto chce vedieť čosi o "zdravej" americkej výžive ako sú hamburgeri a cola, tak odporúčam pozrieť film Super-size me ;-) ale to už je o inom...
Nikto nepoveda ze hamburgeri a kola su zdrave.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 24. Februára 2008, 14:55

Joj ale sak neide o to co by sme mali a nemali len ze jeme kopec veci ktore su zbytocne. A nevravte ze to ostatny lebo masa sa meni hlavne tym ze sa menia jedince ktoru su v nej. Aj ked je jednoduchsie si to vykladat prave naopak. :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 24. Februára 2008, 18:52

SKUUUUUBI napísal:Joj ale sak neide o to co by sme mali a nemali len ze jeme kopec veci ktore su zbytocne. A nevravte ze to ostatny lebo masa sa meni hlavne tym ze sa menia jedince ktoru su v nej. Aj ked je jednoduchsie si to vykladat prave naopak. :D
Jasne ze su zbytocne ... ale teraz ked nie som lovec a nepotrebujem energiu navyse tak hadam neprestanem jest sladku cokoladu ked mi tak chuti :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 25. Februára 2008, 12:28

ja som ochotny ist do praveku lovit mamuty :lol: prida sa niekto? :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 25. Februára 2008, 15:11

Pato napísal:citujem mojho oca :"preco by sa ludia mali krotit a nejest mäso, všetky zvierata sa zeru navzajom a my ich nemozme jest? Nech zakazu jest pavukom cvrckov." :-P daco na tom pravdy je, ja tie zvierata lutujem ani si ten film nepozriem, nerad sa na take pozeram, ale meso neprestanem jest.
Ano a viete ze niektore zvierata vytvaraju blizkopribuzenske skupiny za ucelom rozmnozovania, tak ..... :) Nie je nahodou jednym z hlavnych znakov, alebo vlastnostou cloveka myslenie???

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 25. Februára 2008, 16:14

No, by si sa cudoval kolko ludi takuto moznost nevyuzivaju :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 2. Novembra 2008, 18:49

tento film by som si nedokazal pozriet... nemam rad ked zvierata trpia. a tiez by som nikdy nedal pavukovi mys... to je ako keby ste davali krokodilovi psov zrat...
dalsia vec, tym ze sa niekto stane nasilu bylinozravcom, nic nezmeni, to musia ti navrchu...
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 2. Novembra 2008, 21:48

bariad napísal:tento film by som si nedokazal pozriet... nemam rad ked zvierata trpia. a tiez by som nikdy nedal pavukovi mys... to je ako keby ste davali krokodilovi psov zrat...
dalsia vec, tym ze sa niekto stane nasilu bylinozravcom, nic nezmeni, to musia ti navrchu...
mzslis ze v prirode krokodili nezeru psy a pavuky mysi???
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 2. Novembra 2008, 22:08

terno napísal:
bariad napísal:tento film by som si nedokazal pozriet... nemam rad ked zvierata trpia. a tiez by som nikdy nedal pavukovi mys... to je ako keby ste davali krokodilovi psov zrat...
dalsia vec, tym ze sa niekto stane nasilu bylinozravcom, nic nezmeni, to musia ti navrchu...
mzslis ze v prirode krokodili nezeru psy a pavuky mysi???
krokodil by zozral aj decko... a budes ho krmit detmi? a pavuky zeru aj dalsie pavuky, budes krmit pavukov pavukmi?
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Novembra 2008, 14:20

krokodili nechovam a aj keby som ich choval a krmil ich deckami tak to nie je krmenie ale vrazda. Trosku si mylis pojmi. Pavuky chovam a krmil som ich uz aj pavukmi. Nevidim rozdiel v tom ci ich krmim cvrckami svabmi alebo mysami. Tvoje pavuky si naucil na sojove kocky ked si taky ludomil..... :?: :!:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 3. Novembra 2008, 14:22

terno napísal:krokodili nechovam a aj keby som ich choval a krmil ich deckami tak to nie je krmenie ale vrazda. Trosku si mylis pojmi. Pavuky chovam a krmil som ich uz aj pavukmi. Nevidim rozdiel v tom ci ich krmim cvrckami svabmi alebo mysami. Tvoje pavuky si naucil na sojove kocky ked si taky ludomil..... :?: :!:
kto povedal ze som ludomil? :)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 4. Novembra 2008, 17:19

dufam ze mi toto nikto nezrusi pozrite si videa tieto !!! fakt brutal zaobchadzanie pozrite si videa v downoload z farmy !!!


www.otevrioci.cz .... je to na zaplakanie .. co sa kvoli ludom robi na zvieratach... !!!

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 5. Novembra 2008, 17:13

lipo napísal:dufam ze mi toto nikto nezrusi pozrite si videa tieto !!! fakt brutal zaobchadzanie pozrite si videa v downoload z farmy !!!


www.otevrioci.cz .... je to na zaplakanie .. co sa kvoli ludom robi na zvieratach... !!!
Naco to konstatovanie???

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 5. Novembra 2008, 18:29

no tak ja neviem ja som raz taky

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 6. Novembra 2008, 17:12

Myslel som ze to nepomaha, bud to prehliadnes ako vacsina co ma rada klobasky alebo priloz ruku k dielu a pomoz. Vacsina ludi po skusenosti a teda aj ja voli tu prvu cestu je jednoduchsia a vo vseobecnosti su europania ohladuplnejsi k zvieratam ako amici.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 8. Novembra 2008, 16:06

lipo napísal:dufam ze mi toto nikto nezrusi pozrite si videa tieto !!! fakt brutal zaobchadzanie pozrite si videa v downoload z farmy !!!
www.otevrioci.cz .... je to na zaplakanie .. co sa kvoli ludom robi na zvieratach... !!!
Pozrel som si a nic... bohuzial to je prirodzeny potravinovy retazec, s tym nic nespravis. Ja tiez nedavam pavukom mrkvu ale zive cvrcky a holicata ...

PS> keby som choval krokodila, kludne mu toho psa dam, asi bude chutnejsi ako sliepka :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 22. Apríla 2010, 22:03

jeden by z toho von oknom vyskocil ... :shock:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Apríla 2010, 12:24

najskor moj koment z csfd http://www.csfd.cz/film/118264-earthlings/
citácia:
Jednostranne zameraný dokument, ktorý má za účel v prvom rade šokovať. Takéto typy dokumentov nemám rád pretože nedávajú nejakú možnosť nápravy. Podobne ladený dokument sa dá natočiť na každú ľudskú činnosť. U mňa za 3*.


ako som uz napisal podobny dokument sa da natocit z kazdej ludskej cinnosti priklad usity pre toto forum:
zaber na nejakeho kriziaka ktory stava siet komentar: "najgenialnejsi vytvor prirody stavebni inzinieri sa od nich ucia a podla nich planuju mosty." vsetci maju zrazu radi pavuky. prestrih na cinanku, ktora pavuky vypeka na oleji a je ich. (vsetci neznasaju cinanov)
dalsi zaber na pavuka ktory chytil komara komentar: " pavuky maju na svedomi najvacsiu redukciu komarov ktore prenasaju rozne choroby." dalsi prestrih na cierne ocka skrecka tesne pred hodenim do terarka napr. blondi (sok maly skrecok nema proti velkej blondi sancu) ludia neznasaju teraristov, lebo odopieraju pavukom chytat komare a krmia ich skreckami zo zlatimi ockami...

jednou s najvacsich akcii na dedinach bola a je zabijacka bol som na x zabijackach od vichodu cez oravu, liptov az po zahorie a videl som horsie veci ako v tom filme. ale ked sa to robi vo velkom a je to natocene, je to zrazu zle.

taktiez som polovnik, vystudoval som lesnicku skolu ale myslim si ze som vacsi ochranca prirody ako ti radobi trapkovia co sa privezuju o traktory, protestuju pred hydinarnou ci oblievaju zeny v kozuchoch krvou. aj v tomto dokumente bolo ukazane polovnictvo a rybarstvo len ako lov a strielanie. nik vsak neukaze kolko je okolo toho roboty. kazdy vidi len vrchol ladovca: strelbu a zabijanie.

pokusy na zvieratach? na akej urovni mediciny by sme sa nachadzali bez nich? nieje nahoda ze v beznej reci sa vyuziva slovne spojenie -pokusne zviera-. no ked vam to niekto ukaze co sa vlastne za timto slovnym spojenim skryva je to pre vas sok. avsak kolko ludi sa uz takto zachranilo. (alebo vivat mengele? rozmyslajte)

o chovoch, zoo a cirkusoch? kazdy kto chce vycvicit psa alebo zviera vie ze sadnut si snim a podebatovat nema zmysel. najucinnejsi sposob vycviku je stylom trest-odmena. ked sa vam pes vykadi pred dvere tiez ho nepochvalite ale tresnete ho novinami. trest vsak samozrejme musi byt adekvatny telesnej dispozicii zvierata, takze sa netreba cudovat, ze su slony cvicene zeleznymi tickami.
o importoch som sa tu uz niekde vyjadril a to ze proti nom som aj ja, a nepodporujem ich, len v nevyhnutnych pripadoch zavlecenia druhu do chovov.

o mode sa vyjadrovat nejdem k tomu by sa mohli vyjadrit kocky.

timto prispevkom nechcem obhajovat vsetky tie zabery ktore ukazuju zaobchadzanie zo zvieratmi. chcem len podtotknut ze sa na to da pozerat aj inaksie. taketo dokumenty sa robia pre ludi, ktori cely zivot sedia na gauci pred telkou, aby sa vnich prebudil nejaky supermanovsky komplex. ja svojimi peniazmi podporim ludi co chrania zvieratka a tim zachranim svet.

neviem ako vy ale ja sa klobasky a kuracieho stehna nevzdam. Wink
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď