ake ?? osvetlenie blesk fotak

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
ake ?? osvetlenie blesk fotak

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Marca 2008, 13:04

snažim sa fotit pavuky odkedy ich chovam,cca polroka.ale moje fotky vyzeraju ako vyzeraju.neviem preco niesu take farebne.cim to može byť fotim pod lampou na čitanie a z celkom šitným fotákom :) sony DSC-W50.
moje fotky :

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Marca 2008, 13:05

rozlišenie som zmenil lebo kebyže nechám povodne tak mi to uploaduje do zajtra

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Marca 2008, 13:09

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Marca 2008, 13:17

pokus sa fotit tak aby bol pavúk v strede fotky a aby bol z takého uhla aby pôsobil fakt dojmom. Tvoj problem je že to hoci kde cvakneš a potom z toho je že pavúkovi chybaju končatiny na fotke, alebo skus pavuka pred fotenim kus ,,upraviť,, aby mal končatiny pri sebe, alebo ako ty chceš. pri niektorých to nejde, a neradim to skusať pri norovych a stromovych...hovorim o kludnejsich pri ktorych to moze fungovať. Ešte sa musis učiť, ale tak na fotkach je vidieť to čo treba.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Marca 2008, 13:22

no ale tie moje farby vyzeraju otrasne.neviem prečo.no to je pravda že ho cvaknem hocikedy...no a stým nastavovaním pavuka ,v pohode si viem nastaviť taku baumgarteni 9zvlek.ale ked sa len dotknem P.pederseni 2zvlek.ta začne behať jak splašená.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 9. Marca 2008, 14:04

skus fotit s bleskom len si nastav intenzitu. Alebo skus si pavuka osvetlit bielim svetlom a nie zltym ;)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 9. Marca 2008, 14:07

Tak ze problem je v tom ze fotky neriesis cez soft. Myslis si ze moje fotky su stale tak pekne farebne? Ak ano tak ta sklamem. Nafotim fotku, potom si vyberem najostrejsiu z tych co som nafotil. Upravim velkost, kontrast, jas a retusujem neziaduce objekty na fotke, pripadne umelo doostrujem ci rozostrujem veci na kompozicii.Tvoje fotky nie su zle a to co pisal Razor vobec nebolo myslene na to na co si sa konkretne pytal ty... Pavuka je dobre fotit na priamom svetle. Svetlo je zakladom dobrej a este lepsej fotky. Ale toto vsetko som uz riesil v topicu

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=432

skus si to cele precitat, urcite tam najdes uzitocne informacie. Odporucam sa naucit upravovat fotky v Adobe Photoshop CS2-3.
Nie je to az tak tazke, staci preluskat nejake "tutorials" alebo len tak sam skusat. Mna nikto neucil , moja iniciativa bola silnejsia ako moja lenivost :)

GOOD LUCK

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 10. Marca 2008, 00:22

tak ze po RP od HnnbL som uviedol jeden priklad ako sa da z fotky vycarovat pekna fotka. Staci mat soft a trosku sa v nom hrat. Na upravu fotiek sluzi len a len jedine Adobe photoshop a nic ine ani ziadna ina alternativa tento soft nenahradi !!! Skusal som vselico a to uz mam nieco za sebov. Zivim sa tym uz roky. Robil som profesionalne korektury fotiek ktore sluzili ako prezentacia pre modelky a rozne fotomontaze ci ine retusovanie... Ale toto tu nie je o mne a neberte to ako ziadne sa chvalenie, aj ja sa mam stale co ucit a to neplati len pri grafike alebo chove pavukov. Mam rad fotku a mineim sa jej venovat minimalne na poloprofesionalnej urovni. Castokrat je to aj o peniazoch ale samozrejme nie len o nic. Chce to cas, dobre podmienky a inspiraciu ci kreativitu. Dole v lavo mozte vidiet fotku ktora nie je nijak upravena ani inac zmenena. Proste "cvak" , neskor bola hodena do Photoshopu a pridaval sa jas, kontrast, retusovalo sa mierne pozadie aby pavuk viac zaujal. Pavucina bola umelo vytiahnuta do popredia ci ze sa pridaval jas specialne na bielu. Konecna uprava bolo 25% doostrenie ktore dalo fotke teda linkam konturu a vytvorilo dojem vybavicky ktoru zatial nemam. / Napr stativ, dobre makroblesky a samozrejme dobre makroskol. Tak uznajte ci staci len fotku odfotit. V dnesnej dobe existuju moznosti a vy ich nevyuzivate ??? Preco nie :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 10. Marca 2008, 08:07

Ahoj Pixel. Tvoje fotky sa mi páčia už dlhú dobu, no netušil som, že ich až do takej miery upravuješ. No konečný výsledok je fakt nanajvýš dobrý...

Nerozmýšľal si nad tým, spraviť tu málý Pixelov krúžok grafiky a trochu nás zasvätiť do tajov úprav fotografií vo Photoshope??? Alebo spracovať kvalitný článok na stránku, čo by určite privítalo mnoho ľudí (to nehovoriac o Adminoch). Dufam, že to neukončíš vetou: ja som si to naštudoval sám, tak sa snažte a možte sa to naučiť tak za dva týždne intenzívneho skúšania :roll:, obľúbená veta tohto fóra :?

Ak nie, tak sa nič nedeje...
Budem skúšať ďalej, veď raz sa to naučím :wink: ...
Naposledy upravil/-a FeRo1251 v 10. Marca 2008, 10:55, upravené celkom 1 krát.
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 10. Marca 2008, 10:32

vdaka Pixi :) presne toto som chcel videť :))

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 10. Marca 2008, 14:24

HnnbL napísal:vdaka Pixi :) presne toto som chcel videť :))
ked budes mat nejake otazky nepis mi PM ale kludne takto verejne sem na forum ,ak mozem pomozem.

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 10. Marca 2008, 15:56

keď vám je málo a chcete to riešiť aj viacej do hĺbky tak odporúčam

Kód: Vybrať všetko

http://www.dobre-svetlo.cz/index.htm
+ na nete určite nájdete pár praktických rád čo sa týka fotenia a možno nebudete až tak potrebovať ten PS :) samozrejme aspoň autobalance v ňom je akurát keď máte peknú foto :) .

rudolph
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30. Januára 2008, 22:10
Bydlisko: okr. PP
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rudolph » 10. Marca 2008, 21:24

PiXeL Zaslal: Po marec 10, 2008 12:22 am Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

tak ze po RP od HnnbL som uviedol jeden priklad ako sa da z fotky vycarovat pekna fotka. Staci mat soft a trosku sa v nom hrat. Na upravu fotiek sluzi len a len jedine Adobe photoshop a nic ine ani ziadna ina alternativa tento soft nenahradi !!! Skusal som vselico a to uz mam nieco za sebov. Zivim sa tym uz roky. Robil som profesionalne korektury fotiek ktore sluzili ako prezentacia pre modelky a rozne fotomontaze ci ine retusovanie... Ale toto tu nie je o mne a neberte to ako ziadne sa chvalenie, aj ja sa mam stale co ucit a to neplati len pri grafike alebo chove pavukov. Mam rad fotku a mineim sa jej venovat minimalne na poloprofesionalnej urovni. Castokrat je to aj o peniazoch ale samozrejme nie len o nic. Chce to cas, dobre podmienky a inspiraciu ci kreativitu. Dole v lavo mozte vidiet fotku ktora nie je nijak upravena ani inac zmenena. Proste "cvak" , neskor bola hodena do Photoshopu a pridaval sa jas, kontrast, retusovalo sa mierne pozadie aby pavuk viac zaujal. Pavucina bola umelo vytiahnuta do popredia ci ze sa pridaval jas specialne na bielu. Konecna uprava bolo 25% doostrenie ktore dalo fotke teda linkam konturu a vytvorilo dojem vybavicky ktoru zatial nemam. / Napr stativ, dobre makroblesky a samozrejme dobre makroskol. Tak uznajte ci staci len fotku odfotit. V dnesnej dobe existuju moznosti a vy ich nevyuzivate ??? Preco nie

Cau Pixel ako dlho trva takato nejaka uprava fotky?

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 10. Marca 2008, 21:33

ta uúprava trva asi 10 min aj s podpisom ak vies robit fv tom programe ja pouzivam photo shop ale fotky davam bez upravy tu je fotro a to som fotil potme s bleskom


http://put.sk/img/1005P1060350.JPG

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Marca 2008, 00:47

Samotna uprava je individualna. Kazdy snimok alebo fotografia si vyzaduje inu upravu a je na tebe co vsetko ti na fotke vadi alebo chces zmenit inac / lepsie /. Priblizne mozes pocitat od 3 minut az po 30 minut. Ked pouzivas masku, cesty a filtre tak sa s tym mozes " piplat" kludne aj spominanych 30 minut. V praxi je to 10-15 minut. Niekedy sa podari pekna fotka a netreba takmer nic a inokedy nemas z coho vyberat a tak sa snazis vytiahnut z daneho zaberu maximum.


Napísať odpoveď