Vsetko ine ako pavuk :)

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Februára 2009, 19:43

Epicrates cenchria cenchria tie su velmi pekne. Staral som sa o jeden metrovy kus asi pol roka. Typek predtym sa mu moc nevenoval a had bol strasne kusavy. Neskor som ho velmi rad daroval znamemu :D.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Februára 2009, 19:53

tato moja cenchria ja ako cukor :) uplne pohodove hadatko . . . vcera som s nim pozeral film vecer dve hodiny mi polihoval v dlaniach . . .uz sa tesim ake hodi farby po zvleku

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Februára 2009, 22:12

takze maly pindur sa mi zvliekol, tak postujem fotecky zo zvykania na ruku a vyhrievanie sa na harddisku :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 16. Februára 2009, 23:29

joo,, macbook je super :D
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Februára 2009, 23:37

no jasne chovam ja jeden MacBook Pro 8) ziaden problem zo zvlekmi a papa pravidelne

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
hmm

Príspevok od užívateľa metakuji » 17. Februára 2009, 10:08

no ja osm tie zchovla ais toho dost ..korytnacku pismenkovu. rybycky , ktore sa fakt ze ozaj utopili :D potom skrecka ktory sa tiez utopil v pohary s vodu odkial pil :D potom nejakeho vtacika co som vycorkovla hniezdo..nie nebojte ten sa neutopil..mam psa..taky cudak..no a teraz pavuky..len uz zatial..ale chystam sa na nieco nove len frajerka nadava :D
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 17. Februára 2009, 15:25

no ja osm tie zchovla ais toho dost ..korytnacku pismenkovu. rybycky , ktore sa fakt ze ozaj utopili potom skrecka ktory sa tiez utopil v pohary s vodu odkial pil potom nejakeho vtacika co som vycorkovla hniezdo..nie nebojte ten sa neutopil..mam psa..taky cudak..no a teraz pavuky..len uz zatial..ale chystam sa na nieco nove len frajerka nadava

a to prečo pil škrečok z pohára? A čo sa stalo s vtáčikom a korytnačkou? (ak sa smiem spýtať)

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55

Príspevok od užívateľa metakuji » 17. Februára 2009, 18:41

a to prečo pil škrečok z pohára? A čo sa stalo s vtáčikom a korytnačkou? (ak sa smiem spýtať)[/quote]


no tak vtacek sa mi zda ze mi uletel tak mozno ma prezil ale korytnacka zomrela dost biedne..sme je jnevycisti lasi mesiac a uz bola doslova "zhnita" hmm :o( ale keby si vidle tie utopene ryby tak to by ta dostalo
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.

Užívateľov profilový obrázok
torside
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Decembra 2008, 19:51
Bydlisko: Bytča
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa torside » 17. Februára 2009, 20:49

metakuji napísal:a to prečo pil škrečok z pohára? A čo sa stalo s vtáčikom a korytnačkou? (ak sa smiem spýtať)

no tak vtacek sa mi zda ze mi uletel tak mozno ma prezil ale korytnacka zomrela dost biedne..sme je jnevycisti lasi mesiac a uz bola doslova "zhnita" hmm :o( ale keby si vidle tie utopene ryby tak to by ta dostalo[/quote]

ono stastie ze nemaju pavuky kridla a nepotrebuju k zivotu tolko vody :D

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 18. Februára 2009, 14:41

no tak vtacek sa mi zda ze mi uletel tak mozno ma prezil ale korytnacka zomrela dost biedne..sme je jnevycisti lasi mesiac a uz bola doslova "zhnita" hmm :o( ale keby si vidle tie utopene ryby tak to by ta dostalo
more ty si jaky k...t sa tu chvalis svojimi neuspechmi a svojim krutym zaobchadzanim so zvieratmi :!:
a este ani nevies pisat vety ktore davaju zmysel
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
hm

Príspevok od užívateľa metakuji » 18. Februára 2009, 15:16

mal sm asi tolko co ty teraz ked pises picov... nemienim sa stebou hadat.. tusim mama na teba krici chod uz ..sewas
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 18. Februára 2009, 16:17

Aha...zaujimave. V kazdom pripade som sa len utvrdila v presvedceni, ze ludia, ktori si chcu zaobstarat zvieratko, by mali pred tym povinne podstupit psychologicke testy (vratane EQ).

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 19. Februára 2009, 09:10

Evolution napísal:Aha...zaujimave. V kazdom pripade som sa len utvrdila v presvedceni, ze ludia, ktori si chcu zaobstarat zvieratko, by mali pred tym povinne podstupit psychologicke testy (vratane EQ).
Pripadne po ukonceni a naslednych vysledkoch, by mohli byt jedinci s posunutym charakterom preradeny do samotnej kategorie zviera, ci organizmus. Pri extremoch vsak zvierata jatocne - nieco na styl "Darwinovej ceny" len v umelo vytvorenych podmienkach. :D

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 19. Februára 2009, 15:13

Pripadne po ukonceni a naslednych vysledkoch, by mohli byt jedinci s posunutym charakterom preradeny do samotnej kategorie zviera, ci organizmus. Pri extremoch vsak zvierata jatocne - nieco na styl "Darwinovej ceny" len v umelo vytvorenych podmienkach.
:lol: LOL suhlasim, ale myslím, že pre tie zvieratá by to bola dosť urážka keby sme k nim preradili človeka.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 19. Februára 2009, 17:04

Evolution napísal:
Pripadne po ukonceni a naslednych vysledkoch, by mohli byt jedinci s posunutym charakterom preradeny do samotnej kategorie zviera, ci organizmus. Pri extremoch vsak zvierata jatocne - nieco na styl "Darwinovej ceny" len v umelo vytvorenych podmienkach.
:lol: LOL suhlasim, ale myslím, že pre tie zvieratá by to bola dosť urážka keby sme k nim preradili človeka.
Nemyslim zeby clovek nebol zvieratom, ...

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 19. Februára 2009, 17:18

No clovek sa radi k zivocichom, ale niekedy mam taky pocit ze nas sem vyhodili mimozemstania ako nejaky geneticky odpad :D (aspon sa tak spravame k ostatnym zivocisnym druhom)- ja osobne nie som moc hrda na to, ze som clovek

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA
Re: hm

Príspevok od užívateľa trogar » 19. Februára 2009, 21:08

metakuji napísal:mal sm asi tolko co ty teraz ked pises picov... nemienim sa stebou hadat.. tusim mama na teba krici chod uz ..sewas
ty mas kolko rokov ked si mudry jak salamun,,,ale normalny clovek by sa tym nechvalil, vis jako..... proste mi to hned udrelo do oci.....
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 20. Februára 2009, 11:15

Evolution napísal:No clovek sa radi k zivocichom, ale niekedy mam taky pocit ze nas sem vyhodili mimozemstania ako nejaky geneticky odpad :D (aspon sa tak spravame k ostatnym zivocisnym druhom)- ja osobne nie som moc hrda na to, ze som clovek
Tak hrdy nehrdy to je aj jedno je dolezite co robi clovek s tym co ho mrzi? Najprv menime seba potom ostatnych :))))

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 22. Februára 2009, 14:19

AAA: aké krásne bábätko máš .:)) zaľúbila som sa§!!! ach!
Lasiodora parahybana, Nhandu coloratovilosum, Acanthoscurria insubtilis, Cyclosternum fasciatum, Chromatopelma cyaneopubescens, Brachypelma emilia, Grammostola rosea, Brachypelma smithi, Brachypelma vegans

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Februára 2009, 19:28

jj :D postupne ale isto prechadzam na hadiky . . . X X X . . .
Naposledy upravil/-a AAA v 22. Februára 2009, 21:14, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Februára 2009, 20:01

jj postupne ale isto prechadzam na hadiky . . . uz sa chystam na prveho jedaka. - - a Sophie87 ak uz mas 18 aj takeho hada ti mozem ukazat

na jedovate hady mam svoj nazor - pacia sa mi, ale miera zodpovednosti je privysoka ... . A rozsirovat info , ze budem mat doma jedovateho hada svedci iba o tom ze u teba take daco nema co robit. Myslim si ze takto ohrozis seba ( tvoja vec) ale urcite aj kolektiv a osoby v tvojom okoly ( maximalne nezodpovedny debil !!!)

Ospravedlnujem sa za tvrde slova, ale musis si uvdomit, ze to nie je sranda !!! To nie je Haplopelma spp. a pod. A ani skorpion. Hady uz maju mozog na vyssej urovni, a taktiez je tam velmi odlysne instinktivne spravanie.


Ludia co poznaju chovatelov jedovatych hadov na slovensku a v CR mi isto daju za pravdu, ze taketo nieo sa len tak nerozsiruje. Je to proste trosicku tabuizovane aj medzi zacinajucimi choavetlmi. A skoro nikde nenajdes inzerat ze predam kobru alebo zmiju.

Chov takychto zvierat si vyzaduje niekolko rocne skusenosti. Ja osobne plazy nechovam ( koly priestou a rodicom) ale dost ma zaujimaju uz od detstva. A mam s nimi aj neake slusenosti ( z vystav - dedo je tiez velkym chovatelom) Poviem to takto - viem o zopar ludoch co chovaju jedovate hady - slovaci aj cesi. A kazdy jeden by ti povedal, ze nestaci ani 5 ci 10 rocna prax pokial niesi naozaj pripraveny.


Posledna vec - chov jedovatych hadov spada pod zakon o chove nebezpecnych zvierat. Co znamena ze legalne to doma chovat nemozes. Ani v samostatnej miestnosti a musis to mat zabepecene proti uniku, mozenemu poskodeniu a nasledne uniku atd. Skus si to nastudovat a zistis, ze to budes musiet mat nelegalne. Lebo ku takymto chovatelom co to maju legalne chodia pravidelne kontroly a nie len veterinarne ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Februára 2009, 20:25

nepovedal si mi nic nove, ale aj tak dakujem za snahu . . ja par plazov chovam a choval som, takysto poznam nejedneho chovatela jedakov (jedneho uz od svojich 7-mich rokov, ale to este jedaky nemal) a ako zistis kedy si pripravenyked ako sam tvrdis nestaci k tomu ani 10r.? Podla mna tie jedaky prilis skatulkujes. A ano bolo to s tvojej strany trosku tvrde . . neslo o to sa chvalit ale skor taky joke viacurovnovy . . . chapes ona je zena, povedala ze sa zamilovala do hada a chapes had/penis - -> ukazem hada jedaky mozes mat od 18. cize akoze xxx . . sry no asi nevysiel :) no ale co si pomozes ked je tu jedna z dvoch holiek co nekrici ked vidi pavuka a daco take nadhodi . . no nepomozes si :)
Neboj sa s problematikou jedakou sa uz oboznamujem a poznam vsetky legislativne naroky . . Aby si mal spokojny spanok tak nie som ani uplny diletant a nezodpovedny pubertak . . Ale aj tak dakujem

a dalej co si asi nezaregistroval . . vobec mi to nepride tabuizovane a ani nie je . . sak to by bol az ten skutocny problem keby si barskto tajnostkarsky choval barsjeke jedaky a nic o nich nevravel atd . .
na na inzeratoch nieje problem zohnat hocico . . staci si vyhladat (a to vrajim aj o SK a CZ)
Legalne to chovat mozes uplne bez problemov . .vybavit to je jednoduchsie ako vypis z registra trestov :)
ak by si sa chcel nieco spytat kudne cez ss
. . aj ked ho este nemam ale uz disponujem informaciami dopredu, z toho vidiet moj zodpovedny pristup.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Februára 2009, 20:43

pohoda .....

tabuizovane - trosicku nepresne som sa vyjadril.

Neviem ako to nazvat - ale jednoducho to nie je tema ktorou sa kazdy chvali, alebo ju prebera na sirokej verejnosti a medzi zaciatocnikmi.

Zober si to tak - ak sa to iba jedinky krat dostane do ruky neakemu nezodpovednemu cloveku ten to posunie dalej, kedze neciti zodpovednost voci okoliu a posuva to takym ludom ako je on sam .... a mas tu retazovu reakciu .... zanedlho budu 15 rocny chlapci doma chovat zmije utocne a podobne nenarocne jedaky ....


Mnoho ludi ma nema za tento moj tik radi , ale citim potrebu upozornovat na to siroke okolie , kazdeho jedneho cloveka.

Preco ?

Prave koly tomu, aby sa v buducnosti nezacali ozyvat rodicia : " Ako to ze moj syn ma pristup ku poeckam ? Ved su predsa smrtelne jedovate ...., Kto je za to zodpovedny ? " Alebo niekde v spravach uvidis ako pokla rodiny v Nemocnici a druha v najspodnejom poschodi - v marnici. Lebo ich synacik ( 17 rokov) si doniesol domov jedovateho hada. A zas otazka - Kto je za to zodpovedny.

Od toho nemame daleko - ako ked som pozeral nedavno CSI New York - a bola tam zabita zenska smrtelne jedovatym brazilskym pavukom. - A ako ilustracne kusy tam mali Brachypelmi , a jed odoberala vtackarovy ( najskor azia podla vzhladu) - a potom ze nech sa ludia neboja a neodsudzuju nas .....


Takychto veci je viacero , ale to je na samostatny topic.

PS: A nemyslim si, ze je zlegalizovanie chovu nebezpecnych zvierat jednoduche. Samotne papiere mozno, ale ide o dalsi postup. A ak vies o nejakej novelizacii tak posli SS.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Februára 2009, 20:57

no ja mam dost aj s tych skorpionou posonious co sa volne predavaju na burzach a maximalne nalepena lebka ta upozorni ze to snimi nebude asi az tak koser . . .

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Februára 2009, 21:27

skorpik sa este da ....., pokial sa dostane od zodpovedneho predajcu ( nepreda chlapcovy)

A aj toxin maju viac znesitelny - je tam niekolko nasobne vyssia sanca ( niekolko desiatok krat podla mna) na prezitie ako po zasiahnuti hada.

(kamosa bodol A. amourexi adult samica a nic .... absolutne nic ...)

Hady maju pestrejsi repertoar jedov ako bezstavovce ( skorpiky a vtackare)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď