Vsetko ine ako pavuk :)

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Februára 2009, 21:33

jj ale bohuzial o to ide ze zalezi len od chovatela komu to preda . . keby boli vsetci zodpovedny . . akoze na burzach este ok ale to zasielanie busom cez net . . . Ano hady maju ovela kompexnejsie jedy . . ved staci si pozriet nejake pekne ilustracne fotografie pokusani, tie gangreny, nekrozy, amputacie, nehovrim o poskodeni vnutornych organov . . . to by par ludi mohlo presvedcit, na druhu stranu zo zodpovednym pristupom mas celkom dobru zivotnost.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Februára 2009, 21:40

Napr. - informoval som sa ako to je s odoberanim jedu a dozvedel, som sa, ze v takom malom mnozstve to nerobi skoro nik. Robi sa to iba na poziadanie ale to je ina sfera chovatelov ( skor vedcovia a doktori )

Zbytocny stres pre zviera. A prave jedovate hady su najlepsim prikladom zvierata s ktoreho mame potesenie a iba zrakovy pozitok, ziadne branie na ruku a ine skreckovske zabavky.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 23. Februára 2009, 10:24

AAA: :P mmmmm..... prišla by som sa niekedy k tebe pozrieť :P
Lasiodora parahybana, Nhandu coloratovilosum, Acanthoscurria insubtilis, Cyclosternum fasciatum, Chromatopelma cyaneopubescens, Brachypelma emilia, Grammostola rosea, Brachypelma smithi, Brachypelma vegans

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 23. Februára 2009, 16:54

kludne budem rad :) napis ss ak dostanes xut

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 25. Februára 2009, 21:48

adi napísal:skorpik sa este da ....., pokial sa dostane od zodpovedneho predajcu ( nepreda chlapcovy)

A aj toxin maju viac znesitelny - je tam niekolko nasobne vyssia sanca ( niekolko desiatok krat podla mna) na prezitie ako po zasiahnuti hada.

(kamosa bodol A. amourexi adult samica a nic .... absolutne nic ...)

Hady maju pestrejsi repertoar jedov ako bezstavovce ( skorpiky a vtackare)
počuj napíš niečo vaic o tom amoreuxi lebo na to som fakt veľmi ale veľmi zvedavý :roll: :D
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 22:07

myslim ze to je niekde v casti u skorpionov ....., tam som pisal viac o tom incidente ... teda to co som sa dozvedel od neho ....ale v skratke ....


Strkal ruku aby mu vycistil, alebo nakrmil ( ako vzdy - rukov) a z nicoho nic ho bodol. Kamos sa zlakol a sadol si na postel a zapalil si cigaretku, kamosovy co bol pri nom povedal, ze ak sa nieco bude diat nech vola sanitku. Vravel, ze sa mu iba rozbusilo srdce. A nemal ziaden opuch ani nic podobne - ziadna velka reakcia.

Dnes sa na tom zabavame, ze jeho uz neskoli nic, ze ma imunitu voci jedom , ale vsetci vieme, ze mal naozaj obrovske stastie. Priciny preco nedostal reakciu su nezname - presnejsie je tazko potvrdit neaku z nich ....
Ale zahadou je ze skorpik predtym nejedol ( vraj) takze by mal mat jed, ten vsak asi nepouzil ,....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 25. Apríla 2009, 11:30

Obrázok
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 27. Apríla 2009, 12:59

jejo, aky zlaty :)
Kokoro wa hanatan koko wo vosu – Nauč sa kontrolovať svoje vnútro a až potom ho urob slobodným. - Gichin Funakoshi

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 27. Apríla 2009, 18:23

Zdani pekneho mas havka, raz som mal takeho isteho, som si pekne zaspominal :-) Ale fakt je pekny ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 27. Apríla 2009, 22:13

vdaka. :) poulicna zmes to je ale zlaty je.
a tu je moj druhy hafanko :
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 29. Apríla 2009, 12:55

Zdani... nádherný..... :))
Lasiodora parahybana, Nhandu coloratovilosum, Acanthoscurria insubtilis, Cyclosternum fasciatum, Chromatopelma cyaneopubescens, Brachypelma emilia, Grammostola rosea, Brachypelma smithi, Brachypelma vegans

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 29. Apríla 2009, 22:45

Pripajam sa ku sophie87 fakt pekny psik ;-) To sfarbenie, pekna ostrost farieb, proste je vidiet ze je v najlepsom stave, krasny psik ;-)

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 6. Mája 2009, 20:18

a tu je moj hafko :) ale chudacik mal zavrete ocka :(
Obrázok
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 6. Mája 2009, 21:58

a tu su moji drobcekovia :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 7. Mája 2009, 10:30

hezky :)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 7. Mája 2009, 11:44

Eliza super!!!! :)) len tak ďalej :P
Lasiodora parahybana, Nhandu coloratovilosum, Acanthoscurria insubtilis, Cyclosternum fasciatum, Chromatopelma cyaneopubescens, Brachypelma emilia, Grammostola rosea, Brachypelma smithi, Brachypelma vegans

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 9. Mája 2009, 16:30

Obrázok


A tu je moj Hugo rok dva mesiace... :shock:

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 10. Mája 2009, 22:07

Krasny peso, ale ta flaša od aviváže v pozadí :lol: :lol: :lol:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 11. Mája 2009, 14:52

patmos napísal:Krasny peso, ale ta flaša od aviváže v pozadí :lol: :lol: :lol:
ty puk :D nemozes ju mu vziat lebo kenec ...ta zozerie ...dost mu prirastla k srdcu

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
pieskomil..

Príspevok od užívateľa metakuji » 14. Mája 2009, 19:28

do mojho chovu pribudol novy maznacik :D je to samcek Pieskomila .. taka mala " myška " :) neni to sice vtackar ale nahaluzi dost toho :D
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 15. Mája 2009, 19:00

chovate niekto leguany?
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 15. Mája 2009, 20:11

bariad napísal:chovate niekto leguany?
ja konkretne nie ale moj stryko choval niekolko rokov
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 15. Mája 2009, 20:20

arda napísal:
bariad napísal:chovate niekto leguany?
ja konkretne nie ale moj stryko choval niekolko rokov
a ako rychlo to vyrastie? ked si kupim maleho. lebo ked to bude mat 2m, tak neviem kde to dam :-)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 15. Mája 2009, 20:40

bariad napísal:
arda napísal:
bariad napísal:chovate niekto leguany?
ja konkretne nie ale moj stryko choval niekolko rokov
a ako rychlo to vyrastie? ked si kupim maleho. lebo ked to bude mat 2m, tak neviem kde to dam :-)
tak do tych dvoch rokov mal samicku aj samca kazdy rastol rozne ale nie skor ako rok dva a rastie aj potom teraz co predal tak ma asi 5 rokov a taku dlzku na 2 metre mohol dosiahnut asi tak pred rokom + -
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 15. Mája 2009, 22:13

aspon bude sranda :-) len ci sa bude mat rad s civavou :D
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator


Napísať odpoveď