Vsetko ine ako pavuk :)

tu môžete diskutovať o veciach mimo chovateľstva

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 15:16

tak okrem pavukov chovam hafana :)
Obrázok

:) ...
Obrázok
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 15:46

tak ten pes je fakt nádherný...mojím snom je mať amerického stafordširského teriéra :)
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 15:58

dik... :) chcel som nejake bojove plemeno a tento mi proste padol do oka :) ale je stranse tvrdohlavi :?
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 16:01

to som sa chcel práve spýtať, že ako to je s jeho výchovou, že či si mal nejaké velké problémy... a keď bol šteňa, tak si dovolil hocikomu aby ho hladkal alebo si ho izoloval od ostatných ludí?

ja sa zasa občas starám o tohto krásavca - Appaloosa

Obrázok

Obrázok
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 16:12

je to tak vela zalezi aj od povahy psa... niektory psi su ku kazdemu dobry niektory si dovolia k telu pripustit iba pana ...
a dost zalezi ako sa k nemu spravas ked je mali treba ho dost usmernovat tlct,tlct nenechavat mu vsetko prejst lebo on dobre vie ze ked mu vsetko prejde bude neposlusny tvrdohlavy a ked nieco spravi zbijes ho tak sa dokaze riadne urazit potom uz k tebe nepride uplny ignor :)
A s agresivitou... moj ma zvklastnu povahu od niekoho sa necha hladkat necha aby si sa s nim hral a na niekoho steka a ide ho roztrhat :D
to fakt neviem ako to rozlisuje... a ked zbada psa tak uplne strati pojem o sebe a trha trha trha... az kym nezabije... uz par psov trhal a viem co to je rozdelovat ho kusne a nepusti ... treba ho pridust a ked nema 02 tak vtedy pusti... ked som s nim sam tak je to stranse zlati pes ked si sadme na travu a nevsimam si ho stale sa snazi uputat pozornost stucha do teba brecha skace na teba az kym ho nepohladkas a je stranse zlate ked nieco sleduje :) a ked nevie ze ho slehujem taky mali spion :D
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 16:13

Tvoj konik ? :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 16:24

presne na to som bol zvedavý, že či keď je iba s tebou, tak je verný,milý a hravý :-) s tým pridusením až kým nepustí, to sú veru neni moc príjemné okamihy ani pre teba a asi ani pre neho, no bohužial nutné..preto je asi najlepšie brať ho von len s náhubkom,nie? a myslíš si, že by sa dal vychovať až do takej miery, že aj keby vidí iného psa, tak poslúchne na povel a príde? velmi sa mi páčia tieto psy hlavne kvôli ich povahe :wink:

koňa nie je môj ale frajerkin, teraz je mimo Slovenska tak sa jej o neho starám častejšie ale prirástol mi k srdcu za ten rok :-) je neuveriteľne inteligentný a charizmatický :)
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 16:31

Tak nahubok som mu nikdy nedaval on by si to nenechal len tak na ustach :)
ked ho beriem von tak len na voditku ... ked idem s nim do lesa tak ho sem tam pustim nech si pobeha :) ale nikdy nejde daleko ako keby sa bal ze sa strati :) taky mali sralo :D... a myslim ze tieto psi to maju v povahe myslim agresivitu da sa ho naucit posluchat ale ako povely : sadni,lahni,zostan,prines... ale on ma povahu zleho psa... ked zbada ineho psa hned sa snazi k nemu dostat... vtedy ta nepocuva proste zostane v amoku... btw: ten konik je pekny :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Augusta 2010, 16:43

Krasny bulik . . moj najoblubenejsi pes

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 16:44

tak ale keby má od mala náhubok, tak by si na neho zvykol určite, všetko je len o zvyku podľa mna...no bojovať proti agresivite tohto plemena je veru strata času, ale načo by si potom človek kupoval také plemeno, keby chce potlačiť jeho prirodzenosť :-) každopádne dúfam, že raz si budem môcť dovoliť kúpiť amerického staforda :wink: ozaj, je treba aj nejaké iné papierovačky ohladom týchto plemien? alebo sú nejaké povinné špeciálne kurzy?

tak kôň je veru nádherný, a hlavne je s ním dosť sranda, keď behám po záhrade a on behá všade za mnou, naschvál sa vyvála v blate aby som ho musel očistiť a potom na mna škodoradostne pozerá, alebo zlahka uhryzne do zadku keď som mu chrbtom :lol:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 16:53

Tak ked si niekto ide kupovat taketo plemeno tak si je vedomi ze ten pes nieje do rodiny z detmi... pozname deti :) ... budu psa tahat za usi,stuchat do neho a tak rupnu mu nervi a kusne ... :) aj ked ten pes je stranse zlaty on si nevie uvedomit svoju silu... ked sa s nim hram a nechtiac ma udrie a udria dost bolestivo :D tak isto je mu to luto a potom sa k tebe tak sprava... aby si mu odpustil :) podareny je cely :D Papierne netreba ... kazdi si kupuje tohoto psa na vlastnu zodpovednost... ujde ti.. dohrize niekoho?
Zodpovednost nesies ty :) Psa ti utratia a ty pojdes sediet :wink:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 17:04

toho som si vedomý :D ale počul som, že tieto psy sa používaju pri postihnutých deťoch, pretože majú velmi vysoký prah bolesti a deti ich môžu udierať (s tým,že pre nich to znamená hladkanie) a pes to vôbec necíti, teda nie vôbec, ale nebolí ho to, takže nekusne.
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Augusta 2010, 17:14

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 17:24

tak hej a predstav si ze sa dieta nejake 6 rocne tuli k tomu psovi a ten pes udrie hlavou dietatu do hlavy :D neboj viem co pisem :D viem aku ma tvrdu kecku :)

btw: AAA pekne fotky co to je za jastericku?? :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 17:30

tak stále lepšie ako keď sa rozbehnutý bernský salašnícky zastaví na 2 ročnom dievčatku, alebo sa oň oprie celým telom :lol: to by ale znamenalo, že chovať akéhokoľvek vačšieho psa pri deťoch neprichádza do úvahy, a pritom stačí byť len o trochu viacej opatrnejší... deti moc v láske nemám, takže si neviem predstaviť, že by mi dieťa malo brániť v kúpe staforda :lol: ale pravdepodobne časom zmením názor :roll:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 29. Augusta 2010, 17:35

tak bud ho zmenis ty alebo budes prinuteny zmenit ho svojou polovickou :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 17:44

tak moja polovička má rovnaký názor na deti ako ja, len s tým rozdielom, že má 2,5 ročnú neter a zakaždým, keď sa o ňu musí starať sa len utvrdzuje ešte viacej v tom názore...

ešte jedna otázka na AAA: chystám sa spraviť si niekedy paludárium, a zaujímalo by ma, že či je možné v ňom chovat aj gekony, ako máš napriklád ty Gekko gecko alebo Eublepharis macularius
Naposledy upravil/-a oxYgen v 30. Augusta 2010, 13:24, upravené celkom 1 krát.
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Augusta 2010, 17:45

dikes . . ta jasterica je Gekko gecko ( gekon obrovsky)

co sa tyka deti a psov mozem potvrdit ze ide hlavne o konkretneho psa. . Mal som tosu ktora bola uplne pozorna voci detom a nikdy nic nespravila, skutocne sa vedel spravat, naopak voci psom bol skutocne razantny a tvrdy.
Na fotke je na navsteve s mojim malim bratrancom.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Augusta 2010, 17:52

Paludarium je vecsinou s vlhkejsou klimou, aspon myslim. Takze gekony ktorym vyhovuju taketo podmienky (gekko gecko) by v nom chovat sli. Gekoncik nocny potrebuje skor suchsie prostredie.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 17:53

takže vzhľadom na to,že potrebuje suchšie prostredie tak asi ani nejde týchto dvoch gekonov chovať spolu?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 29. Augusta 2010, 17:56

to urcite nie, maximalne ak by si velkemu gekovy chcel spestrit jedalnicek s nejakym nocnym gekoncikom ;) Su to drsnaci, v poslednej dobe ho krmim hlavne holicatkami potkanou a obcas to je celkom masaker.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 18:03

to, že sú to drsňáci je vidieť aj na tejto fotke :lol:
Obrázok
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Augusta 2010, 18:18

do akej veľkosti vyrasta Gekko gecko?....už dlhšiu dobu nad tymto zvieratkom uvažujem :roll:

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Augusta 2010, 18:23

Jacob napísal:do akej veľkosti vyrasta Gekko gecko?....už dlhšiu dobu nad tymto zvieratkom uvažujem :roll:
http://www.minizoozilina.sk/gekon%20obrovsky.htm
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Augusta 2010, 18:27

dikec za link.....no je to celkom pekne veľky dračik až 35 cm to je celkom aj dosť :lol: :lol: :lol:


Napísať odpoveď