Biele musky

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina
Biele musky

Príspevok od užívateľa Gabo » 14. Augusta 2008, 16:55

Caute premnozili sa mi nejake biele musky a neviem z coho to je lebo dal som nejakym pavukom novy substrata tam to ho bolo najviac ale vela tych musiek bolo aj v mucnich cervoch rozmnozili sa mi asi potom jak som im hodil jablko a ono asi zacalo kysnut neviem jak sa mam toho zbavit lebo teraz to mam vsade a mam toho aj plnu skrinu a aj u kazdeho pavuka. Nemate nejake rady jak by som sa toho zbavil???

DAKUJEM!!!

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 17. Januára 2009, 19:00

supstrat si mal najprv vyvarit v ponoske ale to najdes na hlavnej stranke. :D A muskam sa nedari v suchsom substrate preto velmi neros. Len mi neide do hlavy ze ake biele musky? :wink: Inak na tomto fore najdes aj taku temu kde to chalani rozpisali a o vsetkych muskach podrobne a tie z ovocia ti v substrate bes ovocia zit nebudú. Studuj tuto stránku poriadne! :?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Januára 2009, 19:34

Tie biele musky .... to su take hovadinky kt. ziju zo zbytkov potravy. Na skodu nie su a posobia ako hygienici. Ale ak sa premnozia tak to nevyzera dobre.

Presny nazov neviem ako sa volaju. Ani som ho nikde nezistil. Ale cistia terarko.

Ale v chove mucnych cervou su na obtiaz. Zeru to co by nemali. Ale pavukovy by nemali vadit.

Alebo tam napustaj 50 1zv. P. cambredgei .... a mas vychytane ... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 23. Januára 2009, 14:08

ale to nesi muskz som sa yle vijadril sory to s take palilinke chrobaciki uplne male biele.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Januára 2009, 17:42

jj ... ja viem co si myslel .....


pocul som ze to vraj zvykli predavat aj v Rakusku na burze .... ze vraj to cisti terarko ....

ale to viem len z pocutia ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 1. Decembra 2010, 19:34

adi napísal:jj ... ja viem co si myslel .....


pocul som ze to vraj zvykli predavat aj v Rakusku na burze .... ze vraj to cisti terarko ....

ale to viem len z pocutia ....
no mne sa tieto male chcrobaciky objavuju na vlhkom mieste v terarku ale aj v krabickach, neviem co to je a bojim sa ci to neskodi pavukom alebo skorpikom su to male chrobaciky biele maximalne 0,5 mm. a ao bi som sa toho zbavil.Potom dalej sa mi vo velkych terariach kde mam pavuky ktore potrebuju vyssiu vlhkost tam mam zase male musky a tiez neviem co to je . daujem za rady ako sa toho zbavit a ci to neskodi pavukom
trpezlivost je prvorada

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 1. Decembra 2010, 19:43

musky maju kridla ... ak su to chvostoskoky tak tiez pavukovy neskodia ... ale tie ani nelietaju
- ak su to roztoce na 90% by liezli aj po pavukoch

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 1. Decembra 2010, 20:11

Milan.svk napísal:musky maju kridla ... ak su to chvostoskoky tak tiez pavukovy neskodia ... ale tie ani nelietaju
- ak su to roztoce na 90% by liezli aj po pavukoch
no tie musky lietaju a tie chrobacikymale biele co mam tie nelietaju iba chodia a okolo maju same male bile bodky :( neviem co to je , ale asi to vidim na kompletne vycistenie vsetkych krabiciek a terarii .A este nieco tie biele chrobaciky nelezu po skorpikoch iba vsade kde je porosene su tie male b6d2y a oni sa tam tiez zdrzuju
trpezlivost je prvorada

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 1. Decembra 2010, 21:05

tie male su isto chvostoskoky - tych nevem ako sa zbavis.
- tie musky su smutnice si myslim ... ja ich mam doma tiez par, ked vidim tak ich zabijem :D, staci ak vyschne substrat a musky pokapu tiez, vymena je dobra ale len docasna, hlavne sa zbav imag musiek najlepsie vysavacom inak sa zase rozmnozia, a pokial mas pavuky na niecom ako lignocel, piesok ci raselina tak im to poriadne cisty od zvyskov potravy a nebudu sa tak mnozit lebo nebudu mat dost potravy

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 1. Decembra 2010, 21:58

hopko21587: nechovas nahodou mucne cervy pri pavukoch? Ak hej tak tie male biele chrobaciky (chvostskoky) pochadzaju odtial. Aj ja ich mam v terariach. Mne a pavukom zatial nevadia nieje ich tam vela.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 1. Decembra 2010, 22:02

otikdb napísal:hopko21587: nechovas nahodou mucne cervy pri pavukoch? Ak hej tak tie male biele chrobaciky (chvostskoky) pochadzaju odtial. Aj ja ich mam v terariach. Mne a pavukom zatial nevadia nieje ich tam vela.
no ja mam v jedej skriny vsetko aj pavuky aj cvrcky aj mucne cervy .A ako sa ich zbavim , tym ze prelozim mucniaky do inej miestonsti? ci ako
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 1. Decembra 2010, 22:09

Fuuuuha. Lahsiu otazku nemas? Ja som sa ich este neskusal zbavit. Ale potravu mam inde ako pavukov a ked idem krmit tak povyberam potravu a dam ju na 24 hod. do karanteny (len tak do krabicky). Odkedy toto robim tak tych bielych potvor tam mam stale rovnake mnozstvo. Ani vela ani malo.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Decembra 2010, 22:41

ak to lezie po skle je to toto (oxYgenov problem) http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... c&start=75 a docitas sa aj co ta caka

ak to po skle nelezie je to toto http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... y&start=25
a to mozes byt kludny tie ma skoro kazdy a su neskodne
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď