Pad Acanthoscurria geniculata

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55
Pad Acanthoscurria geniculata

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Októbra 2008, 21:21

Zdravim,mam geniculatu v 7 zvleku,zvliekla sa mi tento piatok 25.10 a vcera ked sa prechadzala po terarku,tak sa jej smyklo a skotulala sa po dreve na substrat a zostala lezat na chrbte (to drevo ma asi 10cm a je pod uhlom zhruba 45°)...podarilo sa jej prevratit naspat,no odvtedy je stale na tom istom mieste v takej istej dost cudnej polohe. skusal som do nej stuchnut opatrne pinzetou,no nepohla sa vobec...mohlo sa stat ze si nejak moc ublizila a po prevrateni naspat na nohy aj umrela? alebo len stale rozdychava ten pad?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 29. Októbra 2008, 21:26

sak skus snou pohnut alebo fuknut ked nist mas problem ale to neni naky extra pad sice ked bola cerstvo zvlecena tak to mohlo nieco porobit :?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 29. Októbra 2008, 21:43

Mne raz usiel dospely chromatus(ka) -vylomil si vetracku a akurat som ho nasiel na spodnej strane stolika,ako ma zbadal zacal utekat az tak,ze sa neudrzal a spadol dole,z asi metra na kachlicky....odvtedy sa uz 4 krat zvliekol :) ,tak 10 cm nebude az taka velka vyska,takze skor slo o velmi velku smolu... a dych asi vyrazeny mat nebude :) ,to uz bude skor fatal.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 29. Októbra 2008, 21:57

teraz som neni doma takze nemozem skusat nic...v piatok pridem a uvidim ako bude na tom,no ak sa ani do piatku vobec nepohla a nebude reagovat na fukanie alebo stuchanie pinzetou,tak je asi odpoved jasna,ze? :cry: :cry: :cry:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 29. Októbra 2008, 22:25

no dovtedy bude uz aj kvitnut ak to neprezila ale drzim palce nech je v poriadku :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 30. Októbra 2008, 09:22

podla mna to rozchodi, mne raz 9.zvl chromatusa tak trochu privalil taky mensi kamen..tiez sa nehybal ani nic a na druhy den bol ´´vysmiaty´´ :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Októbra 2008, 13:10

Hned prve co by som urobil je poriadne ju obzrel ci nema na abdomene povrchove poskodenie. Jeden z mala pripadov kedy som ochotny manipulovat s vtackarom. Hlavne ked je hned po zvleku moze byt krehky tak pozor na pripadne deformacie. Keby tak bolo je sanca jej nejako jej pomoc. Avsak moze mat aj vnutorne poskodenie stym nic nenarobis.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 30. Októbra 2008, 13:41

zajtra ked pridem domov tak ju poriadne prezriem a uvidi sa...dufam ze sa z toho dostane
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 31. Októbra 2008, 14:48

tak a je to definitivne...umrela...ten pad bol pre nu zjavne smrtelny kedze bola po zvleku :cry: :cry: R.I.P
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 31. Októbra 2008, 20:05

tak to ma mrzi zapalim pre nu cigaretu dnes :cry:

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 1. Novembra 2008, 10:56

ja som ju uz aj patricne vcera zapil...
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 31. Augusta 2009, 20:18

no niečo podobné som videl dnes ja u svojej geniculaty naživo.holka vyliezla prvýkrat,teda co som ju videl na predne sklo terarka,a až po uplny vrch.tak si hovorim dobre holka tak pomaly podme dole.chvilu sa tam motkala,už už isla dole,ale nie otočila sa a začala strkat tie svoje "packy"medzi sklá(nieje to utesnené lebo predné sklo je vysúvacie).a zrazu vidim"spidermana"naživo.holka spadla na pomedzie napajačky.tak som hned skočil a pozrel či je ešte nažive.myslím že tak ako mohol znamenať pád na hranu napajačky jej smrt tak jej to možno zachranilo život pretože abdomenom padla do vody.uvidim či jej to ubližilo rano na svetle,ale zatial vyzerá že bude ok.dufam že sa stoho "poučila".


Napísať odpoveď