Kokon Lasiodora parahybana

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
Kokon Lasiodora parahybana

Príspevok od užívateľa feri » 9. Februára 2009, 09:20

aa
Naposledy upravil/-a feri v 29. Marca 2009, 13:22, upravené celkom 5 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Februára 2009, 10:17

naco nova tema ?


Gratulujem ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 9. Februára 2009, 10:40

nekaz radosť chalaniskovi mne keď spravila samica prvy kokon tak som pomali aj ušami mával :roll: !!! GRATULUJEM !!! prajem nech sa podaria malé :wink:

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 9. Februára 2009, 19:08

fantazie,gratuluji,tento rod patří k mojím nejoblíbenějším,Hlavně se neboj nechat mláďata samici co nejdéle,alespon se nemusíš starat o jednotlivé krmení.Jak budu mít více času,udělám článek o biotopu rodu Lasidora.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 9. Februára 2009, 22:11

smiguel napísal:fantazie,gratuluji,tento rod patří k mojím nejoblíbenějším,Hlavně se neboj nechat mláďata samici co nejdéle,alespon se nemusíš starat o jednotlivé krmení.Jak budu mít více času,udělám článek o biotopu rodu Lasidora.
ok dakujem je to uzastny pocit po tolkom usilytakato odmena skutocne som stastny terez si musim poprecitavat rôzne fora ako nechat samicku v klude s kokonom hrozne som happy

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 10. Februára 2009, 11:01

gratulujeeem feri, je to super!! potom daj vediet :P

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 10. Februára 2009, 15:36

TAKZE TERAZ POZOR hlavne na teplotu a vlhkost ,kedy odoberate kokon ja planujem cca za 40 dni co vy nato aku teplotu nechat taku ako doteraz cca28 alebo znizit viem je to otravne ze to tu pisem bo takych je tu po milu- ,dost

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 10. Februára 2009, 19:50

feri napísal:TAKZE TERAZ POZOR hlavne na teplotu a vlhkost ,kedy odoberate kokon ja planujem cca za 40 dni co vy nato aku teplotu nechat taku ako doteraz cca28 alebo znizit viem je to otravne ze to tu pisem bo takych je tu po milu- ,dost
a este AKO a AKU dodrzat vlhkost

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Februára 2009, 11:28

Feri dohodneme sa, ze toto bude tvoja tema o odchove L. parahybana a nebudes zvysok inych tem spamovat :) .

Kokon nechaj samici ona sa o neho sama najlepsie postara. Ked bude cas sama ho otvori. Male pavuky jej daju signal. Udrzuj len teplotu min. 24 stupnov a vzdusnu vlhkost aspon 60 percent. Ako sa to robi - nato nie je navod proste s citom. Ked sa ti kokon nepodari teraz budes mat nabuduce. Vyvoj vajicok zalezi od teploty. Neda sa ti presne povedat, ze o mesiac to zober ak budes mat dlhodobo poddimenzovanu teplotu. Ak aj napriek tomu kokon odoberies - vajicka, N1 je tazsie umelo inkubovat. Naj riesenie zasity kokon vratit samici, ktora ho moze pripadne zozrat.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 16. Februára 2009, 13:15

Sceptic napísal:Feri dohodneme sa, ze toto bude tvoja tema o odchove L. parahybana a nebudes zvysok inych tem spamovat :) .

Kokon nechaj samici ona sa o neho sama najlepsie postara. Ked bude cas sama ho otvori. Male pavuky jej daju signal. Udrzuj len teplotu min. 24 stupnov a vzdusnu vlhkost aspon 60 percent. Ako sa to robi - nato nie je navod proste s citom. Ked sa ti kokon nepodari teraz budes mat nabuduce. Vyvoj vajicok zalezi od teploty. Neda sa ti presne povedat, ze o mesiac to zober ak budes mat dlhodobo poddimenzovanu teplotu. Ak aj napriek tomu kokon odoberies - vajicka, N1 je tazsie umelo inkubovat. Naj riesenie zasity kokon vratit samici, ktora ho moze pripadne zozrat.
rozkas šéfe .ako vravíš spravím ako prikážeš ,ale nie díky za radu máš to umna

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 25. Februára 2009, 11:31

a mam otazku musia sa vajicka v kokone kontrolovat ???

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 12:53

myslim , ze staci skontrolovat iba raz, a to ak odoberas kokon.

Ide o to, ze ak ho skontrolujes a budes chciet vratit samici, je tam sanca ze ho zozerie.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 25. Februára 2009, 13:39

ja som ho kontroloval po 2 tyzdnoch a vajicka ktore boli na spodku kokonu tak niektore uz boli prilepene jedna o druhu a tak som to poviberal a utrel potom som tam dal kus pap servitky aby sa to nahodou tie zdrave vajicka neinfikovali a este po 2 tyzdnoch ziadne vysledky len same vajicka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Februára 2009, 13:53

feri napísal:ja som ho kontroloval po 2 tyzdnoch a vajicka ktore boli na spodku kokonu tak niektore uz boli prilepene jedna o druhu a tak som to poviberal a utrel potom som tam dal kus pap servitky aby sa to nahodou tie zdrave vajicka neinfikovali a este po 2 tyzdnoch ziadne vysledky len same vajicka
:shock:

Zbytocne ti radit aj tak si spravis po svojom.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 25. Februára 2009, 13:55

ale nie ja si dam poradit ale spravil som to vcera a dnes som to tu napisal a spravil som dufam dobre ako dlho bude trvat kym sa viliahnu???ide o lasiodoru parahybanu diky

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 14:20

posledna rada ....

TRPEZLIVOST - ide o zivocisnu risu , priroda raste pomaly ale dlhoveko, bozie mlyny melu pomaly ale isto ....

ako inak ti to vysvetlit .....

sceptic ma pravdu ....


bud trpezlivy a citaj aj ine clanky a nespoliehaj sa na to, ze ti poradia tu na fore .... spolahni sa na vlastny usudok. Alebo to robis aby si mal zadne dvierka ? - ze: " sak oni mi zle poradili" ....

bud trpezlivy a pohni aj vlastou hlavou .....


ziaden odchov nie je nikdy 100% ny .... vsetko je s velkou davkou stastia a dobrej nahody ....

tot asi vse ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Februára 2009, 14:37

Nie som v odchovoch zbehly ale otvarat ho po 2 tyzdnoch, utierat a nejakym sposobom tam vyuzit servitku je zvlastne.

Nemyslim si, ze je vhodne kazdu chvilu odoberat kokon. Pri nizsej teplote moze vyvoj vajiciek trvat aj 2 mesiace. Samici mas dat hlavne svaty pokoj.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 25. Februára 2009, 18:01

feri napísal:ale nie ja si dam poradit ale spravil som to vcera a dnes som to tu napisal a spravil som dufam dobre ako dlho bude trvat kym sa viliahnu???ide o lasiodoru parahybanu diky
na 90% ich mozes uz teraz vyhodit, a zabudni na odchov. Je velmi malo pravdepodobne ze sa ti podari z vajicok odchovat male parahybany a este navyse ak si kokon odobral po 2 tyzdnoch............. Kokony zemnym druhom odoberam asi po ! 2 mesiacoch ! ked som si isty ze su v nich uz aspon N2. Je mozne ze by sa z niektorych vajicok nevyliahli mladata ale urcite by ich bolo viac ako ked si svojou netrpezlivostou znicil cely kokon. Parahybany mavaju dost mladat (ja som mal v jednom kokone 1200 mladat) a svoje kokony sa staraju zodpovedne, tak nechapem preco bolo potrebne odobrat jej kokon tak skoro......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 25. Februára 2009, 18:15

terno napísal:
feri napísal:ale nie ja si dam poradit ale spravil som to vcera a dnes som to tu napisal a spravil som dufam dobre ako dlho bude trvat kym sa viliahnu???ide o lasiodoru parahybanu diky
na 90% ich mozes uz teraz vyhodit, a zabudni na odchov. Je velmi malo pravdepodobne ze sa ti podari z vajicok odchovat male parahybany a este navyse ak si kokon odobral po 2 tyzdnoch............. Kokony zemnym druhom odoberam asi po ! 2 mesiacoch ! ked som si isty ze su v nich uz aspon N2. Je mozne ze by sa z niektorych vajicok nevyliahli mladata ale urcite by ich bolo viac ako ked si svojou netrpezlivostou znicil cely kokon. Parahybany mavaju dost mladat (ja som mal v jednom kokone 1200 mladat) a svoje kokony sa staraju zodpovedne, tak nechapem preco bolo potrebne odobrat jej kokon tak skoro......
vdaka za tvoj nazor myslim si ze vdaka tomu som obmedzil napadnutiu plesniam kedze som stamadial vybral taketo vajicka ktore boli nimi napadnute

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 25. Februára 2009, 18:33

A DUFAM ZE SA TO NESTANE ,A VLASTNE PRECO BY SA AJ MALO VED SA PISE NA FORACH ZE JE DOBRE SKONTROLOVAT KOKON ABY SME ODSTRANILY NEPODARKY ZHNITE CI VYSUSENE VAJICKA NO MYSLIM MOZNO MAS PRAVDU MOZNO NIE VIAC HLAV VIAC SKUSENOSTI

Obrázok
Naposledy upravil/-a feri v 25. Februára 2009, 19:05, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Februára 2009, 19:03

feri napísal:A DUFAM ZE SA TO NESTANE ,A VLASTNE PRECO BY SA AJ MALO VED SA PISE NA FORACH ZE JE DOBRE SKONTROLOVAT KOKON ABY SME ODSTRANILY NEPODARKY ZHNITE CI VYSUSENE VAJICKA TAK CO TU MUDRUJES!!!!JE TO JE TO LEN TVOJ NAZOR MOZNO MAS PRAVDU MOZNO NIE VIAC HLAV VIAC SKUSENOSTI
Nezaskodilo by ti voci Ternovi trochu zaciatocnickej pokory. Odporucam ti teda prispievat na fora, kde ti pisu tebe vyhovujuce rady.

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 25. Februára 2009, 19:39

Prílišná začiatočnícka horlivosť može byť na škodu.To v tvojom prípade platí dvojnásobne.
Názor Terna by som rešpektoval,pretože "nejaky" :lol: ten odchov už mal.
Po 2 týždňoch kontrolovať stav vajíčok?,dokonca ich vysušovať?-blbosť ,ale človek sa učí na vlastných chybách. :P

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 26. Februára 2009, 00:16

poecilotheria subfusca 2 tyzdne larvy 1 takze tak... viem je to stromak ale boli...zemne nechavam mesiac a 2 tyzdne a vzdy tam daco je bud 1 notky alebo 2 ky... zalezi od teploty...vajcia sa kontroluju ale podla mna je to blbost..samica ti kokon nemusi prijat a rusis klimu co je v kokone..ja to nerobim...bud alebo...uz mam ake take oko po vyse 100 odchovoch a aj na kokone zvonku vidis ci je okej alebo nie aj podla hustoty...ps u zemnych su dost velke straty ale tak je tam vzdy vela vajec takze tak..staci mala neopatrnost samice praskne vajco a uz to ide...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Februára 2009, 07:54

bavime sa o zemnych druhoch co je troska rozdiel. Poecilotheriam odoberam kokon po 3-4 tyzdnoch ked su v nom uz N1. Tie sa sa v pohode zvliekaju - straty prakticky nulove - alebo len minimalne. Zemnym druhom nechavam kokon 6-8 tyzdnom (zalezi od druhu a teploty) - snazim sa im ho odobrat az ked su v nom N2, nakolko nemam prilis dobre skusenosti pri zemnych druhom s N1, pretoze mi ich kopec ostava vo zvleckach - dost vysoke straty.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Februára 2009, 08:02

feri napísal: vdaka za tvoj nazor myslim si ze vdaka tomu som obmedzil napadnutiu plesniam kedze som stamadial vybral taketo vajicka ktore boli nimi napadnute
....racej 10-15 straty kvoli plesniam ako 100%straty kvoli chovatelovej chybe.....

mne osobne je jedno co bude s tvojim kokonom - len pochybujem ze si niekde cital ze mas po 2 tyzdnoch odoberat parahybanam kokon a manualne ho cistit. Len malokedy sa stane ze ti "zdravy" kokon znicia plesne i napriek tomu ze su v nom aj neoplodnene "scernane" vajicka.
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď