Rozprasovac vody, davkovac vlhkosti

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
Rozprasovac vody, davkovac vlhkosti

Príspevok od užívateľa feri » 10. Marca 2009, 08:01

KEDZE SA BLIžI VELKE PREKVAPENIE A TO VTOM ZE Z KOKONA VYJDU MLADE PAVUCIKY CHCEM VAS TYMTO POZIADAT,žE AKO MAXIMALNE DLHO MôZEM NECHAT MALE PARAHYBANY PRISEBE V SUPER VETRATELNOM A S MERAčOM A DAVKOVACOM VLHKOSTI MALIMI CVRCKAMI DO 2,5mm SOM DOST ZASOBENY A ESTE AJ PRIBUDNU TAK PISTE PROSIM VAS K VECI

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Marca 2009, 11:52

Toto ma zaujima ....

1. Davkovac vlhksoti - hod sem co to je ... :wink:

2. spolu s cvrckami .... hmm .... pokial nezacnu mrtvolky plesniet a s nimi aj zvysok drobcov ...

3. Aby som nezabudol na supervetratelne ..... to ako prievan ? Alebo super diery .....


Uz ti vysli vonku ?

PS: Kamosko, sa neuponahlaj .... viem ze je to velke vzrusenie prvy kokon , ale viac pokazis ako dobre urobis ked to budes prehanat ....
Nechaj prirodu nech pracuje.

A inak - ak sa ti podari kokon cely mozes cakat tak niekolko stovak drobcov .... mozno aj nieco cez 1000 ..., a neverim , ze mas doma tolko filmoviek ..... tak sup ho do akvaristiky a pytaj si krabicky ..... take co nepouzivaju napr. rybky v nich nosia a pod. A asi budes ukladat 5 do 1 krabicky .... a najsilnejsi prezije .... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Marca 2009, 21:05

Jestli přidáš cvrčky k L2-kám, dobře to nedopadne :)...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 11. Marca 2009, 18:11

Rozprašovač vody

Rozprašovač vody Habba Mist automaticky zajišťuje potřebný vlhkostní režim v teráriu

První mobilní programovatelná rozprašovací jednotka pro terária, ptačí klece, zimní zahrady atd. Tento zvlhčovač funguje na tužkové baterie nebo připojením do sítě přes přiložený 6V adaptér. Automaticky dodává potřebnou vlhkost do vašeho terária, poskytuje pitnou vodu pro chovaná zvířata a může podpořit rozmnožování u druhů jejichž domovinou jsou deštné pralesy. Udržuje hodnotu vlhkosti okolo 50 %. Obsahuje hlavní jednotku, rotační rozprašovač a zásobník vody, přídavný rozprašovací ventil s hadič kou a klipem, 6-ti voltový AC adaptér, nastavitelný kovový držák 2 ks a přísavku 4ks.
Horní knoflík na přední části přístroje umožňuje nastavit jak často budete chtít rozprašovat. Tímto knoflíkem nastavíte dobu po jakou chcete, aby byl přístroj v provozu. Nastavte podle potřeby na 15, 30, 45 nebo 60 vteřin. Habba Mist? může rozprašovat vodu i podle potřeby, stačí ho jen vypnout do polohy off, počkat 5 vteřin a znovu ho zapnout. Intenzitu a velikost kapek můžete nastavit tak, že pootočíte rozstřikovačem proti směru hodinových ručiček. Abyste dobře rozpoznali, zda je Vaše zvířata mají správné prostředí, investujte též do vhodného vlhkoměru. A zde je základní vodítko hodnoty vlhkosti pro jednotlivé druhy:


stranka http://www.robimaus.cz/rozprasovac-vody ... t-827.html


Mini ventilátor do terárií s jedním větráčkem
http://www.robimaus.cz/rozprasovac-vody ... t-827.html

http://www.robimaus.cz/mlhovace-rozpras ... ntilatory/

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 11. Marca 2009, 18:28

a nni lacnejsie a jednoduksie raz za par dni streknut normalnim rozprasovacom ?? :D
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Marca 2009, 18:38

Tak toto je sila !

Myslim si ze je to maximalne dobra vec , ale iba na to , ak chces kupit 2 zbytocnosti v hodnote necelych 2500 Sk :-D

Zbytocne predrazena blbost.
Na 1 pavuka sa to neoplati.
Pre parahybanu , alebo ineho , hocijakeho pavuka je to zbytocne - ani balfourimu by som to nedal.

Ventilator bude mozno dobry na to, aby dostali pavuky zapal stredneho ucha z prievanu. Inak je to do terarka uplne na nic a myslim, ze by to mohlo vytvorit prievan. A ako tam je riesena mriezka .... ved pavuk sa dostane skoro vsade - ci ho chceme nakrajat ?


Feri .... ak uz chces byt taky aktivny tak nerob nic. Alebo ti poradim ako si zarobit na balfouriho.

Vyrob si vyhrievanu skrinu/vytrinu, kde umiestnis na bok ventilatory - ale myslim ze stacia uplne pomale otacky ( 30 za min napr. ) koly prievanu ... ale neviem ako tam vyuzijes ten zvlhcovac .... kt. strieka vody a skor by som povedal ze to iba zmoci vajicka, kokon , nynfi .... co nemusi byt dobre ....

Hej ... a skrynu predaj a kup si pavuka dalsieho ..... a nekupuj take zbytocnosti .... si rozmienaj kazde koruny na pavuky a uvidis, kolko si uz mohol mat ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 11. Marca 2009, 20:09

nuz asi mate pravdu este nad tym popremyslam ale je to vcelku zaujimave nemyslite ??

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Marca 2009, 11:32

super - ak by som to dal len adult zvieratam a to len samiciam a aby som usetril tak len do sklenenych terarii tak by ma to stalo len okolo 283800 ceskych korun. Myslite ze by mi mohli dat este nejaku zlavu?
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Marca 2009, 11:39

Cisla hovoria za vsetko .....

Feri ... a zaujimave to je iba pre predajcu, ked natrafi na takeho "..." co si to kupi .... lebo je to naozaj zbytocnost ....

Videl som x terarii s hadmi .... a ani jedno to nemalo .... preco asi ... ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď