Moja Brachypelma smithi nevylieza von z úkrytu

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Tarantula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Augusta 2006, 16:00
Moja Brachypelma smithi nevylieza von z úkrytu

Príspevok od užívateľa Tarantula » 25. Augusta 2006, 16:40

Moja Smithka je už odvtedy ako som ju vložila do terária stále zalezená v úkryte a už dlho som ju vôbec nevidela.Má zhruba 2 cm.Nepríjma potravu a nevylieza von.Je možné,že sa zvlieka?Chcela by som svojho pavúčika skontrolovať či ešte vôbec žije.Počula som,že v takomto prípade je možnosť si v noci na ňu posvietiť lampou so žiarovkou namaľovanou červenou farbou.Pavúky vraj červenú farbu nevnímajú.A počula som aj,že príčina toho,že ju nevidím môže byť aj to,že pavúk ma vidí už skorej ako ho vidím ja a zalezie do úkrytu.A podobne reaguje aj na svetlo.Môžte mi to nejako utvrdiť?Poradte mi prosím čo mám robiť.Ďakujem.
I love spiders!!!

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 25. Augusta 2006, 17:08

s tou cervenou ziarovkou mas pravdu, pavuky cervene svetlo nevnimaju. Ale nepises, kedy si ju tam dala, kedy sa naposledy zvliekla a tak dalej...to sa ti neda nejak extra poradit, hlavne nech je tam primerane vlhko (smithi nemusi mat velmi vela) a nech je tam tak 20-28 stupnov, ona sa aklimatizuje a potom vyleze, dont worry :D

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 29. Novembra 2007, 08:02

Toto iste robi aj moja smithina mal som ju v mensej krabicke zvliekla sa do 9 zvleku pockal som den potom som ju dal do terarka, a tam zaliezla do kokosu a odvtedy odtial nevyliezla od nedele ... nechapem

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 29. Novembra 2007, 09:11

to je normalne ze je zalezena, nemusi sa sa cele dni spacirovat po terarku, ja som boehmei nevidel mesiac a pol ked sa pripravovala na zvlek

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 29. Novembra 2007, 15:28

no ok a kedy by som jej asi tak mal dat jest ?? ked sa v sobotu zvliekla ?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Novembra 2007, 15:30


Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Novembra 2007, 21:59

Spokojne terariove zviera je take, ktore cez den nevidis.... (pokial sa bavime o nocnych, cize pavukoch napr.)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 2. Marca 2008, 11:41

Ja mam teraz taky isty problem... mam smithi je po 7. zvleku... dostala som ju pred 2 tyzdnami.. pocas dovolenky mi zaliezla do ukrytu. vchod zatarasila pavucinou a nahrabala na nu substrat... teraz neviem co mam robit.. nechala som to tak.. ved je to zivocich a vie co ma robit nie? a inak potravu som jej davala pred tyzdnom. pocas tyzdna nechcela nic jest... kropit jej kropim.. ak robim nieco zle tak ma upozornite.. Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Marca 2008, 11:53

girl_of_sun napísal:Ja mam teraz taky isty problem... mam smithi je po 7. zvleku... dostala som ju pred 2 tyzdnami.. pocas dovolenky mi zaliezla do ukrytu. vchod zatarasila pavucinou a nahrabala na nu substrat... teraz neviem co mam robit.. nechala som to tak.. ved je to zivocich a vie co ma robit nie? a inak potravu som jej davala pred tyzdnom. pocas tyzdna nechcela nic jest... kropit jej kropim.. ak robim nieco zle tak ma upozornite.. Dakujem

Prepodkladam, ze sa zviekala alebo sa len bude. Pockaj par dni a potom jej skus opatrne nakuknut co robi. Pripadne vyber staru zvlecku ak ju nevynesie dovtedy von z ukrytu.

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 2. Marca 2008, 13:35

asi sa bude zvliekat lebo na zadocku ma taky jak keby priehladny flak..len dufam ze mi neskape

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina
Re: Moja Brachypelma smithi nevylieza von z úkrytu

Príspevok od užívateľa Gabo » 2. Marca 2008, 14:02

Tarantula napísal:Moja Smithka je už odvtedy ako som ju vložila do terária stále zalezená v úkryte a už dlho som ju vôbec nevidela.Má zhruba 2 cm.Nepríjma potravu a nevylieza von.Je možné,že sa zvlieka?Chcela by som svojho pavúčika skontrolovať či ešte vôbec žije.Počula som,že v takomto prípade je možnosť si v noci na ňu posvietiť lampou so žiarovkou namaľovanou červenou farbou.Pavúky vraj červenú farbu nevnímajú.A počula som aj,že príčina toho,že ju nevidím môže byť aj to,že pavúk ma vidí už skorej ako ho vidím ja a zalezie do úkrytu.A podobne reaguje aj na svetlo.Môžte mi to nejako utvrdiť?Poradte mi prosím čo mám robiť.Ďakujem.

Ked sa onu velmi bojis tak ju vyplas s ukritu a uvidis ci zije alebo nie.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 20:17

mam malu otazku ako sa da spoznat kedy sa asi bude pavuk zvliekat este ked mu nevydno flaky s koze a tak inac moja b. boehmei je tiez uz pekne dlho pod korou a zije semtam, ju kuknem a nadvihnem jej tio ale asi sa tiez ide zvliekat

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2008, 21:37

belarus napísal:mam malu otazku ako sa da spoznat kedy sa asi bude pavuk zvliekat este ked mu nevydno flaky s koze a tak inac moja b. boehmei je tiez uz pekne dlho pod korou a zije semtam, ju kuknem a nadvihnem jej tio ale asi sa tiez ide zvliekat
Ak som ta spravne pochopil tento problem je hlavne u plne vyfarbenych mladat. Skus sledovat pripadnu lysinku, ktora scerna, zvasceny abdomen, neprimanie potravy. Hlavne ak mi cokolvek indikuje zvlek alebo som si nie isty podavam len usmrtenu potravu.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 22:33

Sceptic napísal:
belarus napísal:mam malu otazku ako sa da spoznat kedy sa asi bude pavuk zvliekat este ked mu nevydno flaky s koze a tak inac moja b. boehmei je tiez uz pekne dlho pod korou a zije semtam, ju kuknem a nadvihnem jej tio ale asi sa tiez ide zvliekat
Ak som ta spravne pochopil tento problem je hlavne u plne vyfarbenych mladat. Skus sledovat pripadnu lysinku, ktora scerna, zvasceny abdomen, neprimanie potravy. Hlavne ak mi cokolvek indikuje zvlek alebo som si nie isty podavam len usmrtenu potravu.
jj ale neviem ci je to tym ale zda sa mi ze ma dlhsie chlpky ako keby sa isiel zvliekat a oddelovala sa mu koza

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2008, 22:58

belarus napísal:jj ale neviem ci je to tym ale zda sa mi ze ma dlhsie chlpky ako keby sa isiel zvliekat a oddelovala sa mu koza
Urcite nema dlhsie chlpky, preco by mala mat. Vsetko sa pavukovy robi pod starou kozou, nemas sancu nic vidiet jedine tak pozorovat scernanie.

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 11. Mája 2008, 21:27

epicureanum detto;]] ako si po premiestneni vykopali jamku, tak sa tam aj zahrabali, a pokojne si odfukovali;]] osdkedy ich mam este nejdeli, a pred par dnami som ich konecne zbadal (o pol 1 v noci mali von hlavohrud) ;]] asi zacinaju byt hladne, tak budu krmene..po mesiaci si dokonca urobili aj "dvere" na povrch.;]
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 22. Decembra 2008, 18:54

ja mam podobný problém mám prvého pavúka roseu a pred nedávnom mala mať 9. zvlek no zaliezla mi do úkrytu zaterasila ho pavučinou a už mesiac a pol nevyšla von a najhoršie je že ani nepije zatiaľ žije ale nemože sa jej niečo stať??prosím poraďte

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 22. Decembra 2008, 19:28

On měsíc a něco neni pro takovou roseu vubec nic, udržuj aspoň maliko vlhkej substrát a kdyby se víc jak 6měsíců neobjevovala, mrkni do diry co dělá :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 17. Januára 2009, 18:39

mne to tieš robia B. smithy a G. rosea ibaze oni sú zhruba v 2 až 3 zvleku nežerú už asi mesiac aj niečo no brucha este nemaju nejaké malické cize sa neznepokojujem, smitka sa mi zakopala a hniezdo mé pri priehľadnej stene takze ju vidim a zije. Dalej protestuje aj jeden N. color. ties je zahrabyny ale vsetko je to moja chyba mal som v tích filmovkách a nádobkách poriadne utlacit substrát v tych co to maju urobené sú jeho súrodenci ok a jeden sa aj zvliekol a dalsi to asi coskoro spravy.


Napísať odpoveď