Krmenie pakobylkami

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:
Krmenie pakobylkami

Príspevok od užívateľa patmos » 25. Septembra 2009, 13:14

Čo si myslite o kŕmení pavúkov pakobylkami?

Dostalo sa ku mne pár (asi 30) mladých pakobyliek (Medauroidea extradentata) - samozrejme že tieto zvieratká sú zaujímavé aj na samotný chov ale keďže sa rozmnožujú partenogeneticky a v celkom vysokých počtoch - mohli by byť vhodné aj na skrmovanie, čo myslíte?

Aby som si neprisudzoval autorstvo nápadu - raz mi čosi o tejto možnosti spomínal Cvabo ;-)

Key: pakobylky, kobylky
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Septembra 2009, 13:55

ja som toto navrhol jednemu predavajucemu na burze v nitre dobre ze zo mna nezacal vyhanat diabla ako si to mozem dovolit len povedat ze krmit takimi podla neho kraaaasnimi stvoreniami.
ale podla mna je to len vec nazoru. osobne som nejakim listovkam, modlivkam alebo v tvojom pripade pakobylkam neprisiel na chut chovat max tiez ako krmivo.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Septembra 2009, 14:31

vinikajuce krmivo .... hlavne tie "masitejsie" .... samice po nakladeni vajicok umieraju ... takze skrmovanie je urcite lepsie ako neustale preparovat alebo len tak vyhadzovat.

zivot priemernej pakobilky je od larvy po dalsiu reprodukciu asi 1 rok .... takze je to OK .... - spotrebny material ..,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď