Male pavuky a starostlivost - Cyriocosmus

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Male pavuky a starostlivost - Cyriocosmus

Príspevok od užívateľa Horácio » 14. Marca 2010, 12:04

Doma mám dva 1.zvl. Cyriocosmusy. Keď ich chcem nakŕmiť rozstrihnem malého cvrčka. A tu vidím problém.
Tie "Cyriocosmus-y" sú totižto také maličké,že aj ten malý cvrček /a to rozstrihnutý/je oproti nemu tak dvojnásobný.
A keď idem pozrieť na druhý deň do filmovky či už niečo konzumovali,mám silný pocit že ten pavúčik ani nemá šancu sa do takej opachy zahriznúť.
Môžete mi prosím poradiť,ako to teda vlastne je?Ako mám vedieť,že pavúčiky jedli a byť kľudný na duši,že im už nič nechýba. Ďakujem :(

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 14. Marca 2010, 12:13

Co tak nastrihat mucne alebo kostne cervy? ja s nimi bez problemov krmim male cyriocosmusi... alebo ak mas len cvrcky tak im skus dat nohu alebo kusok nohy...

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 14. Marca 2010, 12:42

No ja svojmu Cyriocosmusovy dávam odkrojenu hlavu aj s prvými dvoma pármi nôh a v pohode sa do toho pusti stým že sa zakusne do časti kde je prekrojený ten mučnak (raz tam bol zakusnutý a cely bol vo vzduchu ) :)
....... vela zdaru v chove cyriocosmusov 8)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 14. Marca 2010, 13:05

Mě žerou malý živý šváby, to všechno stříhání me nebaví :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 14. Marca 2010, 15:19

U mna vpohode zabijú dva krat vacsieho cvrcka bez najmenšich problemov... teraz su cca v 7 zvleku a s dospelým nemajú problem :)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Malinké "Cyriocosmusy"

Príspevok od užívateľa Horácio » 14. Marca 2010, 17:29

Tak aby som si to ujasnil.Ten malilinký pavúčik,ktorý je ledva viditelný voľným okom,že toto dokáže?A ako často ich křmite?Aby ste mi rozumeli.Teraz ma nezaujímajú priemery a odkazy na život a chov týchto pavúkov opisovaný v knihách.Zaujímajú ma Vaše osobné skúsenosti a dojmi.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Malinké "Cyriocosmusy"

Príspevok od užívateľa Sturm » 14. Marca 2010, 17:35

KaruzoRB napísal:Tak aby som si to ujasnil.Ten malilinký pavúčik,ktorý je ledva viditelný voľným okom,že toto dokáže?A ako často ich křmite?Aby ste mi rozumeli.Teraz ma nezaujímajú priemery a odkazy na život a chov týchto pavúkov opisovaný v knihách.Zaujímajú ma Vaše osobné skúsenosti a dojmi.
no hej moj toto roby od prveého zvleku :) a krmím ho každé 3-4 dni , nehovorím že to stále zie ale keď chce tak ma čo žrať stále :D

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 14. Marca 2010, 18:21

Ked sa ku mne dostali tak som sa dočital že ich treba krmiť usmrtenou potravou....a ako som vyššie pisal....1 a 2 hy zvlek som krajal mucnakov...od 3 tieho som im daval primerane velkych mucnakov zivych...a od 5 zv cvrcky aj raz take velke ako boli same....teraz ich mam v 7 zv. a dokazu zabit dospeleho cvrka...maju spravene brutal chodbičky a cez lignocel a svoju pavučinu sa donho zakusnu a potom si ich stale stiahnu do chodbičiek....je sranda pozorovať to. :)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Cyriocosmus-y

Príspevok od užívateľa Horácio » 14. Marca 2010, 18:32

Ako mám ešte ďalších dvoch.Jeden je v 5.-tom a druhý v 6.-tom zvl.S nimi ako problémy nemám.Ale stále su aj tak maličké.Ako dospelé asi nie sú určite moc veľké.Videl som adult samicu na obrázku,ale s toho si obrázok o veľkosti urobiť nemôžem.

Ako je to pravda,že Hysterocrata herculesa a Citharisciush cravshaia,že môžem chovať aj ako zemného vtáčkara?Ako,čítal som to v "Kovaříkovej" publikácii.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Marca 2010, 22:13

cyriocosmusy su velky"bojovnici". Su sice drobny, ale bez najmensich problemov lovia aj potravu 2 x vetsiu ako su oni sami......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cyriocosmus-y

Príspevok od užívateľa Nery » 14. Marca 2010, 22:38

KaruzoRB napísal: Ako je to pravda,že Hysterocrata herculesa a Citharisciush cravshaia,že môžem chovať aj ako zemného vtáčkara?Ako,čítal som to v "Kovaříkovej" publikácii.
Dáš málo substrátu, nemá možnost udělat noru...hned je z něj zemní nikoli norovej babouk :lol: ale on si většinou poradí a dělá aspoň pavučonou spevněné,substrátem zaházené chodby...věčně terárko přeorává,mě se to třeba líbí.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 14. Marca 2010, 22:38

ako som uz napisal ja si neviem vynachvalit chvostoskoky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 16. Marca 2010, 07:00

ja kŕmim 1.zv. elegansi čerstvovyliahnutými cvrčkami a žerú to v pohode

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 16. Marca 2010, 08:32

Já osobně krmívám malýma moučnýma červama. Sice je to horší hledat malé moučné červy ve strouhance mezi vetšíma červama a broukama. Ale tímto způsobem krmím v současné době asi 50ks cyriocosmusů různých druhů. Pokud by někdo neměl k dispozici moučné červy, tak je taky v pohodě je krmit octomilkama, sice jsou docela rychlé, ale taky se to dá :)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 22. Marca 2010, 22:33

Tu je foto mojej elegans :)

Obrázok

Tá zie asi všetko :)
Tento môj krpec keď kráča ku potrave silno sa bije do hrude a vykrikuje aj ja som tarantula :)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Malinké "Cyriocosmusy"

Príspevok od užívateľa Horácio » 22. Marca 2010, 23:01

Myslím,že mám prvý úspech.V dvoch filmovkách by mali byť prvozvlekové elegansy. Na obrázku 1 je pavúčik taký,aký bol.Teda prvý zvlek.

Obrázok

Ale už vo filmovke č.2 mám dojem,že je pavúčik po zvleku.V tejto filmovke je teda pavúčik po druhom zvleku.Už mu vidím jasnú kresbu na karapaxe.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 07:47

Troska viac vody neuskodi ... A neviem ako ty , ale ja miesam lignoocel s raselinou ... lepsie to drzi vlhkost , z raseliny sa privelmi dobre odparuje , teda samotna raselina neviaze dobre kvapky vody
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 23. Marca 2010, 08:40

adi napísal:Troska viac vody neuskodi ... A neviem ako ty , ale ja miesam lignoocel s raselinou ... lepsie to drzi vlhkost , z raseliny sa privelmi dobre odparuje , teda samotna raselina neviaze dobre kvapky vody
Ja používam čistý lignocel. Ligno v tých filmovkách je od vtedy,čo som si pavúčiky priviezol domov. To sa musíš obrátiť na "Spidermana". Od neho ich mám. A ináč,v akom pomere miešaš ligno s rašelinou?Lignocel ku rašeline. A potom používaš takúto zmes takto pre všetky pavúky? Ďakujem
Naposledy upravil/-a Horácio v 23. Marca 2010, 08:51, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 08:49

KaruzoRB napísal:
adi napísal:Troska viac vody neuskodi ... A neviem ako ty , ale ja miesam lignoocel s raselinou ... lepsie to drzi vlhkost , z raseliny sa privelmi dobre odparuje , teda samotna raselina neviaze dobre kvapky vody
No ja používam čistý lignocel.A potom,lignocel v týchto filmovkách je tam od vtedy,čo som si tých nezbedníkov priviezol domov.Treba sa obrátiť na "Spidermana". A ako miešaš ligno s rašelinou.A to používaš potom takto pre všetky pavúky? Ďakujem
Netahaj sem predajcu ..., ty si mas vymenit substrat ... kazdy pouziva nieco ine ...

Ano miesam to v pomere ( neviem aky pomer :-)) a to pouzivam pre vsetky ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 23. Marca 2010, 09:00

Netahaj sem predajcu ..., ty si mas vymenit substrat ... kazdy pouziva nieco ine ...
No prepáč,ale to počujem (čítam),prvý krát,že po kúpe pavúka (takto malého)si treba vymeniť substrát.Nie je mu lepšie v tom,v čom rástol od začiatku?(Toto sa vzťahuje v prípade,že nemusím pavúka dávať do väčšieho terária).
Mojím úmyslom nebolo sem nikoho ťahať.Keď Vám to ale vadí,nebudem spomínať už nikoho.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 09:07

Nejde o to ci sem tahas tretie osoby ....

nie je nikde napisane, ziadne pravidlo, ze si MUSIS vymenit substrat. Ale nie kazdy pouziva taky isty podklad. A nie kazdy sa rovnako stara a nie kazdy ma rovnaky sposob chovu a starostlivosti. Od toho sa odvyja to co pouzivas .... to by som tu pisal asi litanie aby som ti to vysvetlil.

Je to na tebe ... ale pokial dostanem pavuka ja, a mam tam raselinu, cistu, tak si to vymenim za svoje. Mam iny druh starostlivosti. Rosim (zalievam) asi tak raz mesacne, niekedy aj menej casto ... s krmenim to je podobne ... atd atd atd ...

Tak pre to ... ,

A to nevravim , ked sa mi dostane do ruk pavuk od neakeho zaciatocnika, pripadne vacsieho laika ..., Vtedy pavucik nemusi mat prave najlepsie podmienky. Tak mu ich zmenim. A zatial som nemal problem.

A mozno to je koly tomu, ze nemam rad cistu raselinu ..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Marca 2010, 11:13

Sturm napísal:Tu je foto mojej elegans :)
Tento môj krpec keď kráča ku potrave silno sa bije do hrude a vykrikuje aj ja som tarantula :)
neviem ako ostatny ale ja osobne neznasam to slovo na T v slovenskej vete, toboz nie na tomto fore. keby si tu vetu napisal po anglicky nepovedal by som ani stvrt slova.
asi tak ku mojej obsesii voci tomu slovu.
(nesudte ma potreboval som sa vyjadrit :evil: )
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 11:14

Pripajam sa ...

a anglicky to tiez nie je spravne ... si myslim ...

myslim, ze spravne je aj tak iba BIRDSPIDER ... ci ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Marca 2010, 11:23

po anglicky to spravne je oni to maju nejak rozdelene birdspiders su myslim ze z ameriky (alebo stomove), baboonspiders su africke (alebo norove)...
niesom si isty
...dokopy to volaju tarantulas
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 11:26

Z0oMb3E napísal:po anglicky to spravne je oni to maju nejak rozdelene birdspiders su myslim ze z ameriky (alebo stomove), baboonspiders su africke (alebo norove)...
niesom si isty
...dokopy to volaju tarantulas
Anglina mi moc nejde ... takze dik za rozdelenie :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď