Umrtia Poecilotheria spp.

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Dano
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Septembra 2006, 21:43
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať užívateľa:
Umrtia Poecilotheria spp.

Príspevok od užívateľa Dano » 9. Septembra 2006, 12:49

Na tomto ale i na inych forach som si vsimol, ze niktory chovatelia pisu o zahadnych umrtiach odrastenejsich Poecilotherii. Zakladne priznaky su malatnost, nevladnost a strata schopnosti lezenia po skle. Nieco take sa stalo aj mne s viacerymi poeckami. Stavalo sa to hlavne po zvleku ked zozrali jedneho az dvoch cvrckov a dalej potravu odmietali.
Prvy takyto kus mi uhynul a netusil som co mohlo byt pricinou. Pri druhom kuse ma ani neviem ako napadlo, ze by to mohlo byt nedostatkom vody. Skusil som preto, uz skoro bezvladnu fasciatu naviest k napajacke. Ta zacala okamzite pit. Na druhy den rano mala zadocek asi 4 krat vacsi ako den predtym. Zial asi to bolo prilis velke mnozstvo vody, zadocek jej praskol a ona uhynula. Ale aspon som vedel co mam robit ak sa podobne priznaky budu opakovat pri dalsich poeckach. Odvtedy, vzdy ked mam co len podozrenie ze by mohlo ist o tuto diagnozu, okamzite sa snazim dodat tymto pavukom vodu. Najviac sa mi osvedcilo striekat vodu na koru na ktorej pavuk "sedi" tak, aby tiekla popod neho. Obycajne zacne takto stekajucu vodu ihned pit. Zdoraznujem ze vsetky tieto poecilotherie mali neustale k dispozicii napajacku s vodou. Napriek tomu uprdnostnuju vodu z rosenia, a to aj vtedy ak vyssie popisane priznaky nie su badatelne.
Ak sa aj vam nieco taketo stane, skuste sa riadit mojimi skusenostami a snad svojich zverencov zachranite. Netvrdim ze je to zarucena pomoc (priciny mzu byt aj ine), ale za pokus to urcite stoji.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 22. Júla 2007, 01:17

...priklanam sa k tomu ze by to mohlo byt nedostatkom vody. Mam rufilatu a nieco pred 6.zvlekom sa chovala podobne. Jej pohyby boli akoby strnule a neiste, casto sa neudrzala na skle a posobila velmi malatne. Dokonca nejavila ani zaujem o to aby si urobila hniezdo. Priznam sa ze tam mala dost sucho a dokonca na chlpkoch mala mnozstvo vlastnych pavucin a nedokazala sa ani obcistit. Zacal som jej castejsie rosit a behom par dni sa jej stav zlepsil a hned na to sa konecne zvliekla. Znacne sa predlzil aj cas zvliekania od 5. do 6.zv. cca 6mesiacov. Uz si na to davam pozor a neustale sledujem jej stav. Momentalne je velmi ziva a dokonca ako prvu potravu po zvliekani som jej dal mysie holatko a nepocital som ze ho zozerie. Mylil som sa :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 10:20

je to sposobene vodou ... rozpraval som sa pred casom o tom s Tomasom REhorom a on mi to potvrdil mal som samca regalisa bol subadult a moje smice nan cakali ... no zrazu mal presne tie iste priznaky ako ste pisali ... a presne mi povedal /tom/ ze ked mu dam vodu tak sa napije a umrie a tak aj bolo ... lenze tento pavuk nemal napajacku takze pricinu mam znamu ... treba ucit pavuky na napajacku od mala ... hlavne poecky ...


Napísať odpoveď