Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potravy

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potravy

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Januára 2012, 15:57

nevem ktomu najst teraz ziadny clanok ... ale myslim ze uz som to tu par krat zahliadol ze prilisne prekrmovanie nieje nejak extra dobre ze sa vnutorne organy pavukovi nestihaju vivijat umerne rychlosti rastu vonkajsej kostry a teda sice vyzera velky a dospely ale v skutocnosti este nieje ... asi to nieje vhodne porovnavat ale ako keby vidis 12-13 rocneho chalana/dievca co ma 2 metre alebo velky cecky sice vyzeraju staro ale zeby boli schopny kvalitnej reprodukcie uz je naozaj otazne
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Januára 2012, 19:42

Milan.svk napísal:nevem ktomu najst teraz ziadny clanok ... ale myslim ze uz som to tu par krat zahliadol ze prilisne prekrmovanie nieje nejak extra dobre ze sa vnutorne organy pavukovi nestihaju vivijat umerne rychlosti rastu vonkajsej kostry a teda sice vyzera velky a dospely ale v skutocnosti este nieje ... asi to nieje vhodne porovnavat ale ako keby vidis 12-13 rocneho chalana/dievca co ma 2 metre alebo velky cecky sice vyzeraju staro ale zeby boli schopny kvalitnej reprodukcie uz je naozaj otazne
blbý príklad, kedže človek v takom veku je reprodukcie schopný :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potra

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Januára 2012, 22:53

co je to prekrmovanie :?:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potra

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Januára 2012, 10:46

Slovník slovenského jazyka
prekŕmiť -i dok.
príliš nakŕmiť alebo vykŕmiť: prekŕmiť dieťa;
nedok. prekrmovať

anglicky - overfeeding


Pokusam sa dostat k jednej praci, ktora sa zevraj podielala na vyskume tvz. rychlo vykrmovania vtackarov. Pokusom sa zistilo, ze to ma priamo spojitost s dlzkou zivota kvoli zrychlenemu metabolizmu. Na stranke som to uz mozno spominal.

Niekedy bolo popularne pri vysokej teplote, zravych druhoch neustale ich krmit az do "prasknutia" (spominane prekrmovanie). Neviem ake ine figle sa pri tom pouzivali ale vysoka teplota urychli metabolizmus a nasledne zvlek.

Mozno to boli v tej dobe len urban legends ale par ludi co sa tomu venovali denne dokazali neuveritelne zrychlit rast pavuka aj u pomali rastucich druhov.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Januára 2012, 16:48

Blondi :) napísal:
Milan.svk napísal:nevem ktomu najst teraz ziadny clanok ... ale myslim ze uz som to tu par krat zahliadol ze prilisne prekrmovanie nieje nejak extra dobre ze sa vnutorne organy pavukovi nestihaju vivijat umerne rychlosti rastu vonkajsej kostry a teda sice vyzera velky a dospely ale v skutocnosti este nieje ... asi to nieje vhodne porovnavat ale ako keby vidis 12-13 rocneho chalana/dievca co ma 2 metre alebo velky cecky sice vyzeraju staro ale zeby boli schopny kvalitnej reprodukcie uz je naozaj otazne
blbý príklad, kedže človek v takom veku je reprodukcie schopný :-D
preto som napisal ze to nieje vhodne porovnavat ... kazdopadne na matke to moze zanechat stopy
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potra

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Januára 2012, 19:27

ja som ju vpodstate nejak neprekrmoval :-P ...zožrala síce tri hoľatá, tri dospelé myši a dva mesačné potkany...ale nie nejak v krátkej dobre...dostala vždy, keď mala nie veľmi veľký abdoben :-) ..až to posledné kŕmenie ju "nafúklo" :-P ...mal som ju pri teplote cca 27-30°C..v noci pokles..aj keď výhrevný kábel bol zapnutý stále, no cez noc mám otvorené okno, takže teplota tak-či onak klesne :-) ....a viem, že ak sa pavúky rýchlo zvliekajú, tak aj rýchlejšie starnú :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potra

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Novembra 2012, 11:26

nutricne hodnoty a podiel prvkov obsiahnuty vo vybranych druhoch (krmneho) hymzu / sk preklad

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

(preklad zvysku prace neskor)
original prace:

Kód: Vybrať všetko

http://www.nagonline.net/Technical%20Papers/NAGFS00397Insects-JONIFEB24,2002MODIFIED.pdf
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Prekrmovanie vtackarov, vitaminy, nutricne hodnoty potra

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Februára 2014, 17:37

morbidne prekrmovanie a jeho dosledok...
Obrázok
Obrázok

Kód: Vybrať všetko

http://www.arachnoboards.com/ab/gallery/showimage.php?i=653&c=50
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď