Selekcia potravy pavukom

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Velo?
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22. Júla 2012, 03:35
Selekcia potravy pavukom

Príspevok od užívateľa Velo? » 24. Júla 2012, 23:12

Za posledne tri mesiace moja adult samica B.boehmei pri krmeniach cvrckom domacim,4x cvrcka len zabila ,neskonzumovala a odniesla do rohu terarka kde bezne nosi zvysky potravy.Pri krmeni dubiami,zophobasmi alebo cvrckom dvojskvrnnym to nespravila ani raz.Stretli ste sa s niecim podobnym uz niekedy?Je to zaujimave...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Selekcia potravy pavukom

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Júla 2012, 17:26

Bežné správanie pavúkov pred zvlekom, kedy korisť len usmrtia a neskonzumujú, ale neviem či je to vedecky dokázané, že všetky pavúky sa správajú rovnako v takýchto podmienkach, asi nie. Každopádne v prírode sa pavúk pred zvlekom zabarikáduje pred vonkajším svetom tak aby mal kľud. V teráriu takú možnosť nemá pokiaľ sa mu neustále predkladá potrava a je nútený korisť zabiť, ale nepotrebuje ju skonzumovať.

Píšeš, že za posledné 3 mesiace ti 4x zabila cvrčka domáceho a neskonzumovala ich. A potom si skúsil švába a toho zožrala či ako to myslíš ? Nemáš náhodou pavúka pred zvlekom ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Velo?
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22. Júla 2012, 03:35
Re: Selekcia potravy pavukom

Príspevok od užívateľa Velo? » 25. Júla 2012, 18:00

Pre vysvetlenie...krmim raz za tyzden,krmny hmyz vacsinou obmienam,no a v priebehu cca poslednych troch mesiacov,4x cvrcka domaceho len usmrtila,no nechala ''nedotknuteho''(neskozumovala ho ani ciastocne).Ostatnu potravu prijma uplne v pohode,zvliekla sa v polke aprila cize predzvlek to urcite nebude.Nieje to problem...len som sa s niecim podobnym este nikdy nestretol,a prislo mi to zaujimave.


Napísať odpoveď