B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 11:40

Ahojte,
práve sa mi zvliekla Smithi (10.zv) asi pred týždňom a dnes som u nej pozoroval diskinetický syndróm. Čítal som o tom dosť na fóre a potravu som vylúčil, lebo posledný cvrčkovia, ktorých od zviekania jedla žijú už asi 3 dni, a moja G. Rosea je v poriadku, ktorá ich tiež jedla. Najviac ma zaráža to, že som si sydróm skor nevšimol, pretože keď Smithi lovila potravu,jedla ju, obalovala si ju pavučinou tak sa pohybovala úplne normálne, až dnes keď som pinzetou vyberal zvyšky potravy tak sa vyplašila a behala po terárku ako splašená, no pohyby mala samozrejme nemotorné. Možno má v terárku trochu suchšie, tak rozmýšlam že ju dám na noc do krabičky s navlhčenou servítkou,alebo .... ? Inak nemá žiadne známky choroby,žiadne parazity (aspoň ich nevidím)..Ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Novembra 2012, 11:58

ak som to spravne pochopil: spozoroval si diskynetickky syndrom -> dal si jej hladovku -> zvliekla sa -> a az si ju tesne po zvleku vyrusil este poriadne nevytvrdnutu tak sa pohybovala nemotorne?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 12:15

Skúsim moju otázku potom preformulovať ak je tážké pochopiť čo som myslel. Smithi bola úplne ok do 9.zv. Nejdedla asi týždeň pred zvliekaním. Pred týžňom sa zvliekla (10.zv.) a po 5 dnoch som jej dal 3 cvrčov, ktorých z chutou zjedla. Dnes po 2 dnoch od krmenia, čiže cca po týždni čo sa zvliekla som pozoroval diskinetický syndróm keď som ju vyrušil v terárku. Lenže ešte včera som ju videl ako si opavučinovávala cvrčka a pohyby mala normálne. Určite som si to nepomýlil s obranným "tancom" , boli to nemotorné pohyby, bola dezorientovaná atď.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Novembra 2012, 12:27

neviem síce o ako "obrannom" taci to píšeš...no...koľko má ten pavúk v tele? chcem vedieť veľkosť tela, nie počet zvlekov (lebo v danom zvleku môže mať 2, ale aj 4cm telo...a menšiemu pavúkovi tvrdne exoskelet rýchlejšie) ....lebo kŕmiť týždeň po zvleku je podľa mňa dosť skoro :?
ak sa dá, urob video :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 12:39

obranný "tanec" :D nemáte s tým skúsenosti? napr moja Rosea Red raz pri manipulácií v teráriu sa dala na zadné 4 nohy , zvyšné roztiahla do vzduchu ako páv svoj chvost a mikala sa zo strany na stranu ako keby tancovala, poprípade urobila výpad na pinzetu s tým, že kusla,stiahla sa a opať "tancovala" :) vyzeralo to hrozivo...ale k veci...asi spravím to video, to bude asi najlepšie. Smithi má v tele asi 3,5 cm

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Novembra 2012, 12:59

nie že by sme daný jav nevideli (myslím, že som ich pri mojom skromnom chove videl habadéééj)..skôr som nikdy nepočul dané spojenie :-D :-D ..skôr obranné postavenie...výpady...tanec ee :-P .... na Tvojom mieste by som pavúkovi dal po zvleku via času na vytvrdnutie, než len týždeň....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 13:24

preto bol "tanec" v uvodzovkách :D ... myslíš, že by skoré kŕmenie po zvelku (resp. vyrušovanie pavúka) malo taký vplyv na pavúkovú celkovú motoriku?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Novembra 2012, 13:46

tomfromSVK napísal:preto bol "tanec" v uvodzovkách :D ... myslíš, že by skoré kŕmenie po zvelku (resp. vyrušovanie pavúka) malo taký vplyv na pavúkovú celkovú motoriku?
vylúčiť to nemôžeme .... urob video ..budeme múdrejší :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 17:11

Takže prišiel som domov, že spravím video, ale čo sa nestalo, pavúk sa pohybuje normálne! ... vie to niekto vysvetliť? pre ukážku, pohyboval sa presne takto : http://www.youtube.com/watch?v=_KawXEicvG8 a teraz je ok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Novembra 2012, 17:26

škoda, že si to nenatočil....podľa Teba to mohlo byť presnetaké isté..a pritom to vôbec nemuselo byť také :-D stačilo, že sa pohyboval ako nedávno zvlečený pavúk..to jest nekoordinovane..
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Novembra 2012, 18:52

Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

tomfromSVK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2012, 11:29
Re: B. Smithi - zdravotný problém po zvleku

Príspevok od užívateľa tomfromSVK » 25. Novembra 2012, 19:24

Blondi :) napísal: stačilo, že sa pohyboval ako nedávno zvlečený pavúk..to jest nekoordinovane..
pred hodinou ako som písal posledný príspevok, že pavúk je OK, tak si moja mama všimla keď som ešte nebol doma, že sa pavúk pohybuje ako keby mal záchvat, že sa celý trasie a nevie vyliezť ani na drevo ktoré je 1 cm vysoké. Potom prídem po hodine domov, preháňam pavúka po celom terárku 5 min, lebo chcem natočiť video a behá tam ako keby mu nič nebolo, dolu hlavou prilepený na vrchu terárka,po rastlinách, po dreve...


Napísať odpoveď