Zlomene chelicery

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
agtom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 11:04
Zlomene chelicery

Príspevok od užívateľa agtom » 11. Júna 2013, 11:10

zdravim, moja parahyba po 6 zvleku nema chelycery,tym padom ma problem bo nemoze lovit,malu muchu asi 10 minut lomcuje a to si ju drzi 4 nohami papuly aby sa mohla najest,by ma tak zaujimalo ci sa to uz niekomu stalo a ci jej narastu "nove zuby " pri zvleku

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa Jacob » 11. Júna 2013, 11:21

agtom napísal:zdravim, moja parahyba po 6 zvleku nema chelycery,tym padom ma problem bo nemoze lovit,malu muchu asi 10 minut lomcuje a to si ju drzi 4 nohami papuly aby sa mohla najest,by ma tak zaujimalo ci sa to uz niekomu stalo a ci jej narastu "nove zuby " pri zvleku
Ak niejakym sposobom nieco skonzumuje a da zvlek tak by jej mali dorast......mne sa nieco podobne stalo u A.geniculata kde pri zvleku prisla o jeden hrot chelicery, no po zvleku jej pekne dorastla....skus jej davat rozpytvanu potravu

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júna 2013, 13:06

Jacob napísal:
agtom napísal:zdravim, moja parahyba po 6 zvleku nema chelycery,tym padom ma problem bo nemoze lovit,malu muchu asi 10 minut lomcuje a to si ju drzi 4 nohami papuly aby sa mohla najest,by ma tak zaujimalo ci sa to uz niekomu stalo a ci jej narastu "nove zuby " pri zvleku
Ak niejakym sposobom nieco skonzumuje a da zvlek tak by jej mali dorast......mne sa nieco podobne stalo u A.geniculata kde pri zvleku prisla o jeden hrot chelicery, no po zvleku jej pekne dorastla....skus jej davat rozpytvanu potravu
pochybujem, že to nejak skonzumuje, kedže pavúky majú mimotelové trávenie a tráviace enzýmy vylučujú práve chelicerami. Nejak sa mi to nezdá - že by nejak skonzumovala tú muchu.. Mňa by zaujímalo, ako o tie chelicery prišla. Skús jej rozrobiť vodu s medom napr. -> možno z toho naberie nejakú energiu..samozrejme, že to rozrieď v nejakom rozumnom pomere, aby to príliš nelepilo + potom jej daj čistú vodu....podobným spôsobom sme udržali pri živote škorpióna ( ikeď tie majú trošku iné trávenie).
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

agtom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 11:04
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa agtom » 11. Júna 2013, 15:06

pri zvliekani ked som sa na neho pozeral tak som videl ze nema zvlecene chelicery do spicata ale jako ulomene a na konci jako kvapka na spicke,to som este netusil ze je nieco zle,teraz asi tak ze tu muchu minut lomi setkymi nohami a snazi sa ju jest ale neviem ci sa mu to dari abo nie,ale tvari sa tak,ale ked kukam na neho tak vidim ze ani tu potravu si nevie natlacit do ust,tak nevim,dam mu par dni ci sa mu podari nieco natlacit do abdomenu :(

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júna 2013, 15:15

agtom napísal:pri zvliekani ked som sa na neho pozeral tak som videl ze nema zvlecene chelicery do spicata ale jako ulomene a na konci jako kvapka na spicke,to som este netusil ze je nieco zle,teraz asi tak ze tu muchu minut lomi setkymi nohami a snazi sa ju jest ale neviem ci sa mu to dari abo nie,ale tvari sa tak,ale ked kukam na neho tak vidim ze ani tu potravu si nevie natlacit do ust,tak nevim,dam mu par dni ci sa mu podari nieco natlacit do abdomenu :(
musel som si niektoré veci prečítať viackrát, aby som pochopil, čo si chcel povedať :P
no..do úsť si nič takto nenatlačí, pretože ústami dokáže prjímať len tekutú stravu - má mimotelové trávenie, čiže všetko sa natrávi mimo neho a on len vysaje natrávené časti (cvrčka, švába, myšky.....) v tekutom stave...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

agtom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 11:04
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa agtom » 11. Júna 2013, 15:43

musel som si niektoré veci prečítať viackrát, aby som pochopil, čo si chcel povedať :P
no..do úsť si nič takto nenatlačí, pretože ústami dokáže prjímať len tekutú stravu - má mimotelové trávenie, čiže všetko sa natrávi mimo neho a on len vysaje natrávené časti (cvrčka, švába, myšky.....) v tekutom stave...[/quote]

ja tomu setkemu rozumiem,ale nevie si tu potravu dat tak blizko aby zacal pustat te enzimy,pak si tu potravu obalil na zemy a 20 minut to skusal zdvihnut ale neslo mu to bo nema zuby hehe,ale asi mu to uz doslo bo sa natlacil na nu na zem a mozna uz aj travi,nevim,mna skor zaujima ci sa mu to po zvleku napravi lebo vidim ako sa trapy stym,a nemoze si tu potravu otacat a tak podobne ako to robia bo nema te zuby tak to len tak si prehadzuje a nevie co stym :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Júna 2013, 15:52

Dolezite je aby mal misku s vodou alebo jej dostatocny prijem. S rozumom mu zvys teplotu a vlhkost nech dalsi zvlek netrva neumerne dlhu dobu. Ak sa dozije dalsieho zvleku tie chelicery sa mu regeneruju do povodneho stavu. Neviem ako zle su tie jedove zuby zlomene ale skus kupit cvrckov odrez mu brusko a to rozrez po dlzke. To mu skus ponuknut. Mozno je minimalna sanca, ze tam pavuk dopravi traviace enzymy a bude schopny prijat aspon nieco malo potravy. Predsa len ma ulahcenu cestu k makkym castiam. Blondi ti uz pisal, ze pavuk travi potravu mimotelovo, ta potrava sa samovolne vzlina hustym ochlpenim a prejde mu naozaj len dokonale tekuta zlozka. Je to nieco na principe ako pijak a atrament. Mozes sem nahrat foto?

Odporucam ti zmenit jeho jedalnicek na cvrcky, svaby. Muchy nie su prave idealne co sa tyka velkosti a moznosti prijat pozadovane mnozstvo potravy.

agtom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 11:04
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa agtom » 11. Júna 2013, 16:00

je maly nemam to ako odfotit,proste jak mu rastu uz te spice cim sa zabodne do potavy tak by ich mal proste napr 3mm a ma ich iba 1 mm,vyzera to tak ako ked nosorozcovi odrezu roh,ma tam len take vyrastky,tak mu zakurim a nieco vymyslim hadam my to prezije

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júna 2013, 16:55

agtom napísal:je maly
čím menší je ten pavúčik, tým lepšie -> potrebuje menej zvlekov na regeneráciu (kedže mu nemusí dorastať napr 1-2cm chelicera ale len pár milimetrová...) a hlavne doba medzi zvlekmi je kratšia :-)
agtom napísal:nemam to ako odfotit,proste jak mu rastu uz te spice cim sa zabodne do potavy tak by ich mal proste napr 3mm a ma ich iba 1 mm,vyzera to tak ako ked nosorozcovi odrezu roh,ma tam len take vyrastky,tak mu zakurim a nieco vymyslim hadam my to prezije
skús to nejak odtiť..napr skús ho dať do priesvitnej krabičky a odfoť zospodu..
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

agtom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 11:04
Re: chelicery

Príspevok od užívateľa agtom » 14. Júla 2013, 19:17

tak lasiodora parahybana to prezila,zvliekla sa (8 zvlek) a narastli jej nove obe jedove zuby :O),mrtve cvrcky narezane odmietala zrat ale ako tak sa my ju podarilo vychovat na muchach,bolo to dost komicke ako sa s nou trapila ale zvladol to :O))))


Napísať odpoveď