chladenie

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
chladenie

Príspevok od užívateľa perkunas » 20. Júna 2013, 08:42

sry uz tu je urcite podobna tema ale nestiham sa tu prehrabat (fofri v praci) byvam na ubytovni a uz mi tam stupa teplota na 32 stupnov dnes ocakavam asi este viec mozno nie lebo sa nam rozfukalo. viete poradit nejake finty ako by som mohol terarium schladit aspon o par stupnou? vcera som uz vkladal do terarii kocky ladu a pustil ventilator smerom k terariu (aj ked to asi sposobuje prievan v tera) dal som teplomer aj na zem ale ukazova mi teplotu rovnaku ako na policke tak som nedaval teraria na zem. dakujem za kazdu radu
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa ophiel » 20. Júna 2013, 14:05

perkunas napísal:sry uz tu je urcite podobna tema ale nestiham sa tu prehrabat (fofri v praci) byvam na ubytovni a uz mi tam stupa teplota na 32 stupnov dnes ocakavam asi este viec mozno nie lebo sa nam rozfukalo. viete poradit nejake finty ako by som mohol terarium schladit aspon o par stupnou? vcera som uz vkladal do terarii kocky ladu a pustil ventilator smerom k terariu (aj ked to asi sposobuje prievan v tera) dal som teplomer aj na zem ale ukazova mi teplotu rovnaku ako na policke tak som nedaval teraria na zem. dakujem za kazdu radu
pozatváraj okná ak máš tak stiahni žalúzie (rolety), ochladí sa Ti tak o 3-4 stupne, mne sa to osvedčilo :wink:
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa perkunas » 20. Júna 2013, 14:48

no rano som nechal zavesy zatiahnute tak uvidime , som sa pred mesiacom prestahoval na druhu ubytovnu ,na tej prvej mali vcera 40 stupnov vecer o desiatej :D my male okolo ubytovni stromy tak to aspon kus pomoze
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa falus » 20. Júna 2013, 22:44

Rano poriadne vyvetraj a potom nechaj zavrete okno, zostane ti chladnejsie po cely den + zatiahnute rolety ako vravi ophiel tiez urcite pomozu

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa oblHis » 21. Júna 2013, 08:26

Ak sa jedná o zníženie teploty v teráriu, tak by malo pomôcť aj narosenie. Odparovaním vody sa zníži teplota
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 21. Júna 2013, 11:12

oblHis napísal:Ak sa jedná o zníženie teploty v teráriu, tak by malo pomôcť aj narosenie. Odparovaním vody sa zníži teplota
tak! tak! princíp na ktorom je založené aj potenie sa :-)
predsa len..žalúzie nemá každý a vyvetrať ráno a zatvoriť okná -> nezabezpečí nižšiu teplotu..teda nie vždy/všade...
dnes je síce chladnejšie, ale pár predošlých dní bolo dosť horúcich..mali sme v izbe 28-30°C .. ráno o siedmej a večer o deviatej som pozeral na teplomer v izbe -> 28°C ..cca o jedenástej už bolo chladnejšie..len 26°C :D :D ..čiže tu by ani to vetranie skoro ráno, keď je ešte chladnejšie, veľmi nepomohlo :D
ľad + vetráky nie sú najšťastnejším riešením..teda aspoň nie pre tera zvieratá..kvôli prievanu
ako napísal oblHis :arrow: narosiť v terárku, odparovaná vodu zníži teplotu
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Marcel123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15. Februára 2011, 17:48
Re: chladenie

Príspevok od užívateľa Marcel123 » 21. Októbra 2013, 21:19

Tento problém riešim aj ja. Nedajú sa nám stiahnuť radiatóry a v byte máme 28 až 32 °C
Okná máme otvorené na celom byte, mokré uteráky + ventilátor v okne ktorý vháňa chladnejší vzduch do bytu. Nieje to moc účinné, ale kým vonku nezačne mrznúť, tak s tým asi nič nespravím. Niekto rieši prehrievanie v lete a niekto aj v zime no.


Napísať odpoveď