Dobrovoľná hladovka

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
martina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23. Júla 2013, 12:07
Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa martina » 23. Júla 2013, 12:25

Ahojte.
Mám grammostolu, asi samca, keďže ho mám 4 roky a ešte sa nezvliekol. Hlavne má trápi, že už rok a pol nežral, príde mi to už dosť.
Vďaka za odpoveď. Martina

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa joky77 » 23. Júla 2013, 12:43

nema nahodou na prednych kracavich nohach tibialne haky a na makadlach bulbusy ?
Ak je to uz dospely samec tak ten uz zrat moc nebude.

martina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23. Júla 2013, 12:07
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa martina » 23. Júla 2013, 17:15

práveže nemá, a keby to mal byť samec, tak už by nemal žiť. kupovala som ho ako samicu, ale teraz neviem. a inak je akčný, akurát cvrčkovi sa uhne, ale začal byť agresor na mňa, čo predtým nebolo.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júla 2013, 17:24

najlepšie bude, ak sem dáš fotku :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Júla 2013, 23:24

Mám grammostolu, asi samca
Snazia sa ti pomoct a potvrdit alebo vyvratit tvoju domnienku, ze mas doma samca. Preto potrebujeme aby si doma odfotila tvojho pavuka a podla toho zistime ci je to adult samec. Ak to bude adult samec tak pomali zomiera, kludne sa mohol dozit aj po dospelosti 1,5 roka. To bude aj dovod preco by neprijimal potravu.

Foto nahras sem: http://img.lasiodora.sk/ a hodis sem link alebo ju posli na admin.lasiodora@centrum.sk ...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júla 2013, 23:51

martina napísal:sranduješ? pavúka neposielam :-) fotky mi nejdú
1. nesrandujem
2. nikto nepovedal, aby si poslala niekomu pavúka, ale fotku
3. ako dať fotku na fórum - to som Ti napísal v SS
4. ako už napísal Sceptic, chceme Ti len pomôcť..z danej fotky buď môže potvrdiť/vytvrátiť, že sa jedná o adult samca, alebo môžme na fotke vidieť veľkosť abdomenu voči hlavohrudi..ak nemá pavúk príliš malý abdomen, prijímať potravu ani nemusí...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

martina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23. Júla 2013, 12:07
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa martina » 24. Júla 2013, 16:32

Obrázok
Obrázok
Vďaka
Martina

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Júla 2013, 16:59

Orientacne - podla velkosti a epigastralnej ryhy (je rozmazana) mas skor samicu. To, ze sa nezvliekala uz 4 roky nemusi byt problem aj ked to nie je standart, detto s potravou. Vyse roka bez potravy ale s prijimom tekutiny to nemusi byt katastrofa. Zacal by som s tym, ze mus das viacej substratu aspon o 5 cm. Polovicu teraria obcas zvlhci.

Skus mu kupit svaby alebo kobylky, proste sa pokus mu dat inu prirodzenu potravu.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Júla 2013, 17:22

Sceptic napísal:Orientacne - podla velkosti a epigastralnej ryhy (je rozmazana) mas skor samicu.
aj celkovo zo stavby tela by som povedal, že je to samica..no zvlečka to istí..
Sceptic napísal:Orientacne -To, ze sa nezvliekala uz 4 roky nemusi byt problem aj ked to nie je standart
tak vieme, že to záleží aj od podmienok :arrow: teplota, kvalita krmiva atď :-) ...keď sa mne G.rosea z 1. do 2. zvleku zvliekla za viac ako pol roka (to bolo pred skoro 5 rokmi...potom som všetkých 50 kusov dal preč :D )
Sceptic napísal:detto s potravou. Vyse roka bez potravy ale s prijimom tekutiny to nemusi byt katastrofa.
hlavne ak vidíme ten abdomen..nie je nejak extra malý oproti hlavohrudi..
Sceptic napísal:Zacal by som s tym, ze mus das viacej substratu aspon o 5 cm. Polovicu teraria obcas zvlhci.
+ skúsil by som urobiť nejaký úkryt ...štandard -> kokosová škrupina/črepník/kôra a terárko by som dal niekam na policu, kde by mala viac tmu a viac pokoja

* len toľko som chcel doplniť :P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

martina
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23. Júla 2013, 12:07
Re: Dobrovoľná hladovka

Príspevok od užívateľa martina » 25. Júla 2013, 16:13

čistila som terárium, nová rašelina a hneď som tam dala cvrčka, preto ho nemal zariadené. Inak má úkryt, aj umelé listy, tie rosím hlavne a aj misku s vodou. Pridám ešte lignocel, inak za celý čas čo nežral má stále výkaly. K tej potrave - v období keď žral som dávala aj saranča, a potom ho nechcel a cvrčka zjedol. mala som ho aj v pivnici, kde je tmavšie aj chladnejšie. Ďakujem za pomoc. Martina


Napísať odpoveď