Zjedenie kokonu, resp. vajicok

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
mikkino
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10. Januára 2013, 15:24
Zjedenie kokonu, resp. vajicok

Príspevok od užívateľa mikkino » 17. Apríla 2014, 20:17

Zdravim,

stalo sa vam, ze vam samica zjedla kokon alebo podobne ? Niesom si isty co sa stalo, preto vytvaram toto tema. Mne to pravdepodobne dneska spravila Ps. irminia, v ukryte som zbadal trocha viac pavuciny s troska zltou tekutinou, uz to bolo trocha v zdeformovanom stave, nepripominalo mi to ziadne pavucinove ložko, tak som najskor premyslal co to vlastne je. Ziadnu zatulanu potravu v terariu nemala, ani sa potom nezvliekla, jedine co tam mala je samec .) Možno ju vyrusil.. takze pravdepodobne zjedla uplne cerstvo nakladene vajicka :/ Alebo sa mylim ? Ak nie myslite ze je mozne aby spravila druhy kokon alebo az po dalsom zvleku po pareni.

Vdaka za kazdu odpoved.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zjedenie kokonu, resp. vajicok

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 17. Apríla 2014, 21:18

mikkino napísal:Zdravim,

stalo sa vam, ze vam samica zjedla kokon alebo podobne ?
Nič nezvyčajné, stáva sa. Mne takto zožrali kokóny samice P.rufilata, P.irminia, cambridgei, T.blondi, H.hercules...
mikkino napísal:v ukryte som zbadal trocha viac pavuciny s troska zltou tekutinou, uz to bolo trocha v zdeformovanom stave, nepripominalo mi to ziadne pavucinove ložko, tak som najskor premyslal co to vlastne je.
Ak samica ešte nemala kokón, tak ho práve robila... Tá pavučina bol základ kokónu a žltá tekutina práve kladené vajíčka
mikkino napísal:Ziadnu zatulanu potravu v terariu nemala, ani sa potom nezvliekla, jedine co tam mala je samec .) Možno ju vyrusil..
Skôr by ožrala samca, než kvôli samcovi kokón. David Šťastný mal nedávno odchovi P.smithi, pričom mal v teráriu cca 25x25x30 dve samice a jedného samca, ktorí spolunažívali...pridal aj fotky, ako vedľa seba "stoja" dve samice s kokónmi a okolo nich pobehuje samec :-)
mikkino napísal:Ak nie myslite ze je mozne aby spravila druhy kokon alebo az po dalsom zvleku po pareni.
Stáav sa, že urobí samica aj 2-4 kokóny na jedno párenie :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď