Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Methew
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Apríla 2014, 21:11
Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Methew » 26. Apríla 2014, 21:16

Dobrý večer, môj pavúk je v 10. zvleku a správa sa ako si divne. Napr. odmieta jesť živý hmyz, musím ho zabiť aby ho zjedol. Pretože ak je živý aj k nemu príde, že ho uloví, ale akonáhle sa hmyz pohne, pavúk sa zľakne a ustúpi. Tiež robí také zvláštne veci, niekedy sa dá vyššie so skrčenými nohami a abdomen zdvihne do výšky a zotrvá tak pol hodinu, niekedy aj viac, môže to byť tým, že je už subadultná (je to ona) ? V predošlom zvleku keď nechcela jesť hmyz zabila a nechala tak, ale nikdy sa hmyzu nebála. Čím to môže byť, je len príliš pohodlná ?? Vďaka.

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Idu » 27. Apríla 2014, 09:37

Ahoj stavim sa s tebou, ze je tvoj pavuk prezrany a preto nejavi o potravu prilisny zaujem.... ak ma abdomen vacsi ako karapax, tak mu kludne naordinuj mesiac-dva hladovky. Uvidis potom ti skoci po vsetkom, co sa v terarku pohne

Methew
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Apríla 2014, 21:11
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Methew » 27. Apríla 2014, 10:47

Idu napísal:Ahoj stavim sa s tebou, ze je tvoj pavuk prezrany a preto nejavi o potravu prilisny zaujem.... ak ma abdomen vacsi ako karapax, tak mu kludne naordinuj mesiac-dva hladovky. Uvidis potom ti skoci po vsetkom, co sa v terarku pohne
Síce je pravda, že pred tým dostával dosť veľké sústa, ale normálne som mu dával dvakrát týždenne jednu veľkú saranču alebo viac malých cvrčkov. No teraz po dvoch týždňoch zjedol dve menšie predvčerom a jednu menšiu včera, ale len mŕtve ich prijal. Znova mu dva týždne, možno aj dlhšie nič nedám a uvidím, či potom skočí aj po živom. Ja som si myslel, že prežratý je hlavne vtedy keď má abnormálne zväčšený abdomen. Každopádne vďaka za informácie.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Apríla 2014, 11:02

Methew napísal: dvakrát týždenne jednu veľkú saranču
Je to saranča, nie tá saranča :) ale to je OT
Methew napísal: ale len mŕtve ich prijal.
Ako dlho si skúsil nechať potravu živú??
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Methew
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Apríla 2014, 21:11
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Methew » 27. Apríla 2014, 11:45

Blondi :) napísal:Je to saranča, nie tá saranča :) ale to je OT
V odbornej literatúre sa používa ženský rod, napr. Saranča africká, avšak zaužívaný vo verejnosti je stredný rod, saranča je teda dvojrod.
Blondi :) napísal: Ako dlho si skúsil nechať potravu živú??
Cca polhodinu aj dlhšie niekedy, potrava však vždy ušla niekam a pavúk na ňu kašlal. Dal som ju naspäť pred neho aj viackrát a nič. Tak som mu ju dal mŕtvu a tú si po chvíli zobral a zjedol.
A ešte by ma zaujímalo, že čo znamenajú tie pohyby, keď vytrčí abdomen do výšky, niekedy tak vytrvá aj polhodinu nehybne. Pýtal som sa aj chovateľa, od ktorého som ju kúpil a nevedel mi povedať.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Sceptic » 27. Apríla 2014, 11:58

A ešte by ma zaujímalo, že čo znamenajú tie pohyby, keď vytrčí abdomen do výšky
Obranne spravanie, zastrasenie, nastavenie abdomenu co do najlepsej polohy pre vykopavanie obrannych chlpkov, niektore rody takto zacieluju aj na pripadny vystrek fekalii. To som zazil len par krat a chvalabohu nikdy netrafili, inak ten prud je dost silny a nebolo by to nic prijemne.

Methew
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Apríla 2014, 21:11
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Methew » 27. Apríla 2014, 12:31

Sceptic napísal:Obranne spravanie, zastrasenie, nastavenie abdomenu co do najlepsej polohy pre vykopavanie obrannych chlpkov, niektore rody takto zacieluju aj na pripadny vystrek fekalii. To som zazil len par krat a chvalabohu nikdy netrafili, inak ten prud je dost silny a nebolo by to nic prijemne.
Fhúh, ale obranné správanie len tak z ničoho nič ? A takmer každý deň ? Tiež som uvažoval nad tým, že to zvykne robiť keď jej tam dám ruku- zvlhčujem substrát alebo ju kŕmim, ale nemyslel som si, že by to robila nejak spontánne bez predošlej akcie ako reakciu bez podnetu. Väčšinou vtedy z nej ani nejdú exkrementy, predsa bola dva týždne bez jedla, všetko vyšlo z nej ešte pred tým a toto robí takmer každý deň. Minule dokonca ako keby tancovala :lol: Keď som jej dal mŕtvu Saranču prvýkrát po tých dvoch týždňoch, tak sa s ňou tak rytmicky hýbala dopredu a do zadu a ešte k tomu hýbala abdomenom, vyzeralo to zábavne :D

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Apríla 2014, 12:42

Methew napísal:
Blondi :) napísal: Ako dlho si skúsil nechať potravu živú??
Cca polhodinu aj dlhšie niekedy, potrava však vždy ušla niekam a pavúk na ňu kašlal. Dal som ju naspäť pred neho aj viackrát a nič. Tak som mu ju dal mŕtvu a tú si po chvíli zobral a zjedol.
Nechaj to tam dlhšie a bez toho, aby si potravu stále "smeroval" ku pavúkovi
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Methew
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26. Apríla 2014, 21:11
Re: Nhandu coloratovillosus - kŕmenie

Príspevok od užívateľa Methew » 27. Apríla 2014, 12:52

Blondi :) napísal:Nechaj to tam dlhšie a bez toho, aby si potravu stále "smeroval" ku pavúkovi
Okay, dakujem. Pri najbližšom kŕmení to skúsim.


Napísať odpoveď