Nhandu chromatus - neprijima potravu

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
4ndr3j
Nhandu chromatus - neprijima potravu

Príspevok od užívateľa 4ndr3j » 7. Marca 2006, 17:11

Potreboval by som poradiť. Môj Nhandu chromatus cca. v 4.zvleku sa mi asi pred 3týždňami zahrabal pod zem a nevylieza, ani neprijíma potravu. Pred 2 týždňami som mu z nori vybral zvliečku a odvtedy je stále zahrabaný. Mám ho vo flaške od presnidávky nakoľko je ešte malý. Prehrabal sa až úplne na dno a tam je stále zalezený. Je to normálne keď sa jedná o zemného pavúka a nie podzemného? Myslel som či to nie je kôli vlhkosti, či nižšie nehľadá vlhkejšie miesta, tak som mu zvlhčil substrát, ale stále rovnaká situácia. Začínam sa znepokojovať či je v poriadku.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Marca 2006, 20:13

myslim ze sa nemas coho bat, je to normalne vela zemnych pavukov sa v nizsich zvlekoch zahrabava (parahybana, chromatus, coloratovillosum, vagans, albopilosum, geniculata...) pokial nechces aby sa zahrabavali daj skratka menej substratu, aby si tam nespravili privelke chodby. na druhej strane si myslim ze z tej nory vylieza v noci. Byt tebou neprekopavam to tam stale za prve je to stres pre pavuka a za druhe mozes mu ublizit omylom.

4ndr3j
niečo na tom bude

Príspevok od užívateľa 4ndr3j » 8. Marca 2006, 09:05

Skúsim mu dať menšiu vrstvu podkladu a uvidím. Možné je že vychádza von len v noci, ale už niekoľko krát som ho kontroloval aj v noci, a stále bol zalezený. Žeby podmienky vonku neboli až také vyhovujúce?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 8. Marca 2006, 12:38

vyskusaj a daj vediet ci sa zlepsilo. To ze presne nedodrziavas prirodne podmienky neni taka katastrofa... pre nhandu staci izbova teplota a mierne vyssia vlhkost a bude sa im darit. ako ti narastie do 6-7. zvleku tak sa prestane zahrabavat.

4ndr3j
odp

Príspevok od užívateľa 4ndr3j » 8. Marca 2006, 15:53

Dík moc za pomoc. Skúsim mu nanovo vymeniť podklad, dám nižšiu vrstvu a uvidím ako sa začne chovať. Môže to byť aj vekom, to máš pravdu. skúsim to, a dám vedieť. Ešte raz dík.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 08:45

tak ako pisal bebekexxx , aj ja mam par kusov chromatusov a tie su zvacsa pozahrabovane ... , ale to je v pohode , ale mam aj niektore co sa este nikdy nezahrabali ... mam ich cca v 1-4zv.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 12. Marca 2006, 21:39

ja mam teraz napr. jednu samicu v 9. a mam pocit ze ma skor tendencie liezt po stenach teraria ako sa zahrabavat ;)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 14. Marca 2006, 15:13

ja mam samicu cca 10zv. a je to agresor jak magor :D , ta je tak cvok ,ze kuse aj do kvapok vody , ale este sa mi nikdy nezahrabala ....

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 14. Marca 2007, 19:12

Moji Nhandu sa zahrabávali iba bo nejakého 7.zvleku.Teraz skorej lozia po terárku krížom krážom.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Marca 2007, 08:44

moji podobne nechal som si len 20ks a zahrabuje sa uz len jeden , vcera sa zvliekol tak uvidime , ci sa bude este zahrabavat ...

Anton
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Apríla 2007, 09:48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Anton » 19. Apríla 2007, 13:43

Ahoj ja mam tiez taku otazku ku mojim potvoram.moj vagans a cristata sa mi nezvliekli asi tak 6mesiacov a oba maju 8zvl. asi pred 4 mesiacmi som ich uz dal do velkeho terarka pre zemne pavuky 20x19x23 a neviem preco sa nezvliekaju, teplotu a vlhkost maju idelnu tak preco??? a vagans sa mi zahrabal do zeme mimo ukrytu ktory som mu spravil.Ja ho chcem vidiet, mam mu ubraz z lignocelu? teraz maju asi tak 5 cm kolko im styci??? diki za odpoved :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Apríla 2007, 14:53

1. L. cristata = Nhandu chromatus (v chovatelskom pet trade biznise)

2. ak sa ti pavuk zahrabal do ukrytu tak ho hlavne nerus a nesnaz sa ho za kazdu cenu vyhrabavat, vybral si ho ako vhodnejsie riesenie, aj ked si mu do teraria umiestnil ukryt. Ak ho chces pozorovat skus vecer pri zapnutej cervenej lampe. Necuduj sa ked das pavukovi 5 cm substrat, ze bude mat tendenciu zahrabat sa. Vyska substratu 5 cm je v pohode. Mozes z neho ubrat 3 cm a pavuk sa mozno premiestni do ukrytu.

3. intervali zvlekov nie su presne naprogramovane takze, musis este pockat, ak sa nevies dockat krajnym riesenim je stopat pavuka potravou co vsak neodporucam.

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 28. Apríla 2007, 16:11

Prosim vas poradte mi.
Mam doma 1zvl. Nhandu Chromatus a nechce prijimat potravu.
Snazim sa ho krmit nakrajanymi mucnymi cervami ale velmi one najavi zaujem. Co mam robit?

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 28. Apríla 2007, 16:40

cakat :) on ked bude hladny tak sa nazerie...drz vlhkost a obcas mu skus dat kusok cerva priblizne velkosti pavuka...nezabudni na druhy den vybrat aby sa ti nechytila plesen

Dalsia vec co ma napadla :) je ze v akom velkom terarku / krabicke ho drzis? ked je moc vo velkom, moze mat problem s najdenim potravy.

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 28. Apríla 2007, 17:52

Mam ich v malych nadobach. cca 1cm priemer.

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 28. Apríla 2007, 23:19

njn tak len cakat :) a snazit sa, on si raz vezme...po 1. male pavuky toho moc nepotrebuju..a po 2. mozno sa chysta zvlieknut, vtedy ti jest nebude, ale ak ho budes moc vyrusovat tak bude mat problem, bacha na to ;)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Mája 2007, 19:34

JJ aj ja mam male chromatusy, a tiež sa zahrabávajú, a maju obaja male nory, to je proste taky pavucik, stym nic nenarobime, ale vzdy lepsie ako hercules, toho nevidiet aj 5 mesiacov, nažerie sa a zvyšok casu trávi v nore,
Ako hovorim trpezlivosť ruže prináša, tak len cakat a cakat,
Potom ich to prejde to zahrabávanie.
mozem vás uistit, že moji betári vecer vyliezajú, samozrejme len vtedy ak sa práve nechystajú vzliekat !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

kgb2121

Príspevok od užívateľa kgb2121 » 31. Marca 2010, 15:22

bebekexxx napísal:myslim ze sa nemas coho bat, je to normalne vela zemnych pavukov sa v nizsich zvlekoch zahrabava (parahybana, chromatus, coloratovillosum, vagans, albopilosum, geniculata...) pokial nechces aby sa zahrabavali daj skratka menej substratu, aby si tam nespravili privelke chodby. na druhej strane si myslim ze z tej nory vylieza v noci. Byt tebou neprekopavam to tam stale za prve je to stres pre pavuka a za druhe mozes mu ublizit omylom.
no ja som dal 2 cm lignoceli pre 5 zv. lasiodoru a ona vsetko dala na jednu kopu a toto iste ani sa napit nejde von


Napísať odpoveď