Rosenie

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Panoramic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 18:29
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:
Rosenie

Príspevok od užívateľa Panoramic » 6. Novembra 2006, 14:41

Ako často z vlastných skúseností musíte rosiť,,mám prečítaných viac článkov čo sa tochto tíka, ale chcel by som počuť ako vy často a aj u akých druhoch ako..teda aj ktorý substrát treba častejšie a tak... :wink:
In memory of Steve Irwin

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 7. Novembra 2006, 10:36

mno ja osobne striekam trosku viac vody raz za tyzden ale len na cast podstielky...ale vzdy na tu istu cast...pavuk si sam vyberie najlepsie miesto...dolezitejsie podla mna je udrziavat vlhkost mimo substrat, to robim castejsie. to znamena rosim steny, pripadne listy rastlinky...pri kazdodennom kontrolovani pavukov ak ma suche steny, trosku strieknem :wink: no ale zalezi od vetrania, teploty aku mas a samozrejme od pavuka

Panoramic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 18:29
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Panoramic » 7. Novembra 2006, 20:34

No to hej, je to hlavne o podmienkach jednotlivých členov, ale napr. ako si aj ty napísal steny hlavne u malých (ktoré z tade prímajú aj vodu) rosím časťajšie ako rašelinu...
In memory of Steve Irwin

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 14. Novembra 2006, 16:43

rosím podľa druhu ..... teda zemným raz 2x týždeň , strovým 3-4x a napr. aviculariam aj častejšie aj viac ..... nemám to prestne spočítané ale už viem ktorý druh má mať aký vlhký substrát a tak viem posúdiť či dnes budem vlhčiť alebo nie ..... to už dostaneš do oka :wink:


Napísať odpoveď