Zophobas morio

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Subfusca6
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22. Augusta 2012, 12:18
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Subfusca6 » 18. Marca 2013, 19:21

no lenže ja som napríklad kámošovi dal 50kusov lebo potreboval a mal ich v krabičke v skrinke pri teplote asi 19stupňov bez jedla bez strúhanky a za 3dni sa mu zakuklilo asi 15 .. :D

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 18. Marca 2013, 20:13

Z tých čo maš aj ty? Tak skus ich dať na balkon a nedať im žrať možno že sa ti zakuklia :D živočichy a hlavne príroda su sem tam divne a človeku až rozum zastavuje. Ja mam zophobasi už velke jak male hady cca 5cm dlžku a tiež som dúfal že sa zakuklia a nič nechce sa im..
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Subfusca6
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22. Augusta 2012, 12:18
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Subfusca6 » 18. Marca 2013, 20:17

hej z tých mojich som mu dal .. no mne napr múčne červy sa kuklia v pohode a zophobasy .. ešte som nevidel kuklu od nich :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Marca 2013, 20:37

Acanthoscurria Frenky napísal: Počul som od jedneho kamarata chovatela terarijnych zvierat, vlastníka petshopu že nieje vhodne krmiť pavúky a všeobecne terarijne zvierata vyliahnutými (imágo-m) zophobasa :?: :?: :?: čo je na tom pravdy :?:

Nevidim dovod preco by si nemohol pavuky krmit dospelymi jedincami Zophobasa aj ked to nebude z hladiska efektivity-kvality potravy pre neho velmi prinosne.

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 18. Marca 2013, 20:49

Sceptic napísal:
Acanthoscurria Frenky napísal: Počul som od jedneho kamarata chovatela terarijnych zvierat, vlastníka petshopu že nieje vhodne krmiť pavúky a všeobecne terarijne zvierata vyliahnutými (imágo-m) zophobasa :?: :?: :?: čo je na tom pravdy :?:

Nevidim dovod preco by si nemohol pavuky krmit dospelymi jedincami Zophobasa aj ked to nebude z hladiska efektivity-kvality potravy pre neho velmi prinosne.
Ževraj obsahuju nadmerne množstvo nejakych latok (vapnika, či čo to spietal) čo by nemuseli urobiť dobre terarijnym zvieratam všeobecne. Ale keď sa na to pozrie čovek z ineho hladiska tak červy sa väčšinou chovaju ako krmivo pre male jedince z dôvodu že sa daju jednoducho krájať strihať a su lacne, takže ako hovoriš efektivita žiadna krmiť živími chrobakmi väčšie jedince. :D
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Marca 2013, 21:04

Subfusca6 napísal:Zdravím,mám už asi 7mesiacov 6dcl zophobas morio a ešte sa mi ani jeden nezakuklil,neviete čím to može byť? teplotu majú cca 28stupňov,krmím roznou stravou od ovocia,zeleniny až po psie granule .. a dospelé sú určite lebo su mega veľké .. za odpovede Ďakujem.
jedine stadium zophobasov schopne rozmnozovat sa je v stadiu "seriozneho" chrobaka to znamena tykadla krovky 6 koncatin a tak dalej ... neotenia u tohto druhu zaznamenana nabola
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mucne cervy

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Marca 2013, 21:24

Acanthoscurria Frenky napísal: Ževraj obsahuju nadmerne množstvo nejakych latok (vapnika, či čo to spietal) čo by nemuseli urobiť dobre terarijnym zvieratam všeobecne. Ale keď sa na to pozrie čovek z ineho hladiska tak červy sa väčšinou chovaju ako krmivo pre male jedince z dôvodu že sa daju jednoducho krájať strihať a su lacne, takže ako hovoriš efektivita žiadna krmiť živími chrobakmi väčšie jedince. :D
Je poriadny rozdiel medzi pavukmi a vyzivovymi potrebami a narokmi inych tera. zvierat napr: gekona. Zovseobecnievat tieto naroky je nepresne.

Subfusca6
http://www.teraristika.cz/cz/terarista/2_1/21.html

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zophobas morio

Príspevok od užívateľa Ahdul » 5. Augusta 2015, 17:54

Zdravim
Mam taku otazku k chovu mucnych cervov a to ze dospely chrobak ma aku dlzku zivota pripadne potrava je rovnaka ako u cervov?? Lebo mam pocit ze mi dospelce nejak skoro kapu.. dakujem za odpovede


Napísať odpoveď