Brachypelma smithi 2 zvlek - starostlivost

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Brachypelma smithi 2 zvlek - starostlivost

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 9. Januára 2007, 09:18

:idea: Chcem sa spytat par veci ohladne chovu takychto malych pavucikov. Ako som napisal mam B.Smithiho v 2.zvleku kupeny za 200Sk. Mam ho zatial umiestneneho vo filmovke. Mohli by ste mi pliiiiz poradit ako casto mu mam davat potravu, ci rozpolenych malych(velkych) cvrkov alebo radsej mucne cervy. Ako velmi mu vlhcit filmovku.
Za aky cas by sa mal zacat zvliekat a ako to spozorujem ze sa na to pripravuje(priznaky). V akom zvleku mu uz budem moct dat maleho cvrka aby sa naucil lovit? To je asi tak vsetko v com by som sa chcel uistit. :roll:
Vdaka za odpovede...[/b]

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2007, 16:13

nerad to pisem , ale skus si pozriet FAQ a potom tie vseobecnosti , napr. o zvliekani a potrave.
Potom by som si klikol na popis druhov a o smithim je tam dost toho napisane. Ked ti nebude este nieco jasne tak sa opytaj znova.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
B.Smithy 2.zv.

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 12. Januára 2007, 08:11

:?: V knihe Svět Sklípkanú som sa docital, ze takymto malym Brachypelmam vadi prilisne vlhko a moze nastat uhyn. Vo filmovkach mam vlhkost asi az 90percent-je to velky problem??? Dalej sa chcem spytat ci im nevadi cez den(ked som v robote) izbova teplota len okolo cca 21-22stupnov. Ked pridem z roboty tak im hrejem na cca na 26-28stupnov.

:?: Posledna otazka je k druhu Grammostola Rosea: Docital som sa ze pre tohto pavuka je uz nebezpecna teplota 28stupnov. Z toho mi vyplyva,ze maleho B.Smithiho a G.Roseu(7-8.zvlek) nemozem chovat v tej istej vyhrievanej skrini. Alebo to moja G.rosea vnima v pohode??? Lebo nevyzera dako malatne-beha a lovi po terarku v pohodicke. Mate s tym nejake skusenosti???

Pliz poradte mi aspon s touto otazkou...
Zatial vdaka :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: B.Smithy 2.zv.

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Januára 2007, 10:40

FeRo1251 napísal::?: V knihe Svět Sklípkanú som sa docital, ze takymto malym Brachypelmam vadi prilisne vlhko a moze nastat uhyn. Vo filmovkach mam vlhkost asi az 90percent-je to velky problem??? Dalej sa chcem spytat ci im nevadi cez den(ked som v robote) izbova teplota len okolo cca 21-22stupnov. Ked pridem z roboty tak im hrejem na cca na 26-28stupnov.

:?: Posledna otazka je k druhu Grammostola Rosea: Docital som sa ze pre tohto pavuka je uz nebezpecna teplota 28stupnov. Z toho mi vyplyva,ze maleho B.Smithiho a G.Roseu(7-8.zvlek) nemozem chovat v tej istej vyhrievanej skrini. Alebo to moja G.rosea vnima v pohode??? Lebo nevyzera dako malatne-beha a lovi po terarku v pohodicke. Mate s tym nejake skusenosti???

Pliz poradte mi aspon s touto otazkou...
Zatial vdaka :roll:
ahoj
B smithi:
nemusi mat taku velku vlhkost staci do 60 percent... casom ziskas potrebny odhad a cit. Filmovku zatial nepostrekuj, vlhkost sa ustali. Na chov B. smithi postacuje teplota 24 stupnov (izbova teplota), ked mas v izbe 21 - 22 tak vo filmovke bude o trosku viacej. Naozaj nemusis pavuka piect na 26 - 28 stupnov je to zbytocne.

G. rosea
ked znizis teplotu na 24 - 25 stupnov mozes ich chovat spolu vo vyhrievanej skrini. Tento druh je horsky druh, preto mu vysoke teploty nerobia dobre. To je v skratke asi tak vsetko.


Napísať odpoveď