Sposob obrany pri konzumovani potravy

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Sposob obrany pri konzumovani potravy

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Februára 2007, 09:49

:?: Len čisto pre zaujímavosť by ma zaujímalo ako sa pavúk(skôr agresívnejší druh) bráni vo voľnej prírode, keď práve konzumuje (napr. cvrka, ...) a ohrozoval by ho iný živočích (???). Je schopný sa vôbec brániť, či len zdrhne???

Ak s tým máte nejakú skúsenosť tak napíšte nech neumrem sprostý :shock:

Vďaka za odpovede...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Februára 2007, 11:12

No z mojich vlastnych pozorovani a z TV dokumentov co som o pavukoch videl to mozem zhrnut nasledovne:
Pokial pavuk ulovi korist, vacsinou sa jedna o jeho vlastny priestor, teda okolie nory alebo siet alebo nejaka terenna nerovnost. Po tom ako ma korist bezpecne v chelicerach sa vo vacsine pripadov odoberie do svojej skryse, nory a podobne, kde si ju v pohode stravi. Pokial ide o drobne vyrusenie niecim, z coho pavuk nema "panicky" strach, vacsinou sa len presunie s koristou v chelicerach na ine miesto. Takto som to pozoroval aj ja pri svojich vtackaroch. Pokial sa pavuk zlakne, zvacsa korist necha tak a ujde niekam do nory alebo na iny koniec teraria. Velke druhy, ktore sa nedaju len tak zastrasit ako su napriklad Acanthoscurria geniculata, Theraphosa blondi alebo Hysterocrates hercules ale dokazu svoju korist aktivne branit. Pozoroval som to u samic geniculaty a herucules. Po vyruseni korist pustili tak aby bola pod nimi a vystrazne zdvihli predne koncatiny aj cele telo a v pripade potreby spravili vypad.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Februára 2007, 12:13

VĎAKA ZA ODPOVEĎ...

struter
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 2. Januára 2007, 18:43
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Príspevok od užívateľa struter » 21. Februára 2007, 13:55

noooo,to s tym herculesom ma bebekexxx pravdu,pretože mám doma samicu/cca 4cm v tele/a je strašne agresivna,tiež som ju pozoroval pri krmeni a mala presne to iste správanie... :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 18:35

moj samec n. chromatus bol taky pazravy , ze ked zral a vyrusil som ho tak utocil aj zo zradlom v papuli , no napr, geniculata si ho najprv. polozila ...

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 14. Marca 2007, 19:05

Môj Nhandu sa chová presne tak isto.Je strašne pažravý a aj keď ho vyruším tak sa stavia na zadné a útočí.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Ahojte

Príspevok od užívateľa geemon » 7. Júla 2007, 17:47

moj nhandu ch je taky plachy ze skor zdrhne ako by mal bojovat.. neviem preco. ale sa zas nenechava nejako rusit pri "obede" ale zase ani ja sa mu nesnazim robit prieky.. sak vieme ze pri sexe, spani zrani a srani sa nema vyrusovat... kto to kedy videl.. :lol: treba mu vytvorit vhodne podmienky aspon u mna je zasada aj kacura vydurim ked sa ma krmit {furt nanho cumi ako do telky}


Napísať odpoveď