Deformovany regenerat

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Deformovany regenerat

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 16. Mája 2007, 10:29

Ahojte, na obrázku je vyobrazená B. boehmei v 8. zvleku. Všimnite si deformovany regenerat. Je to ten istý jedinec, ktorého popisujem v tomto článku: http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... my_boehmei

Ide o to, že článok som chcel doplniť, ale od polovice roku 2005, ked som ho sem umiestnil sa zvliekla iba 3 krat a to nasledovne: po napisani clanku bol prvy zvlek s regeneratom, ktory bol smerom dohora a mal asi tretinu povodnej dlzky.
Nechal som ho tak a cakal do dalsieho zvleku. Po nom bola vsak zvlecka opat prichytena na koncatine, ktoru si nemohol pavuk zvliect. Po tomto zvleku som koncatinu odstranil.
Potom sa pavuk nezvliekal 9 mesiacov az doteraz. Ako vidíte, výsledkom je opat zdeformovany regenrat.

Obrázok

Preto chcem nechať priestor pre vašu diskusiu. Osobne si myslím, že ide o genetickú poruchu a tento jedinec by nikdy plodiť potomstvo, ale zaujíma ma aj váš názor.

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 16. Mája 2007, 19:58

No muj nazor je takovy, ze pavouci jsou prave prosluly a pro ne celkem typicke co se tyce vyvoje prave regeneraci. Regenerat je opravdu hodne deformovany, takze se muze jednat i o genetickou vadu, ale to by bylo zrejme potvrzeno jen pokud by ztratil jinou koncetinu a ta se zrenegerovala stejne, rspktv nezregenerovala. Mozna ze to je vinou nejakych vnejsich vlivu a tim ze prvni regenerat se nevydaril, tak se to veze a nasleduje spatny svlek...osobne se priklanim ke gen. poruse a rozhodne bych neparil. Prece jenom v ramci zachovani rodu, by se meli parit silni zdravi jedinci...ti slabsi nijak neobohati genofond...spis poskodi...

tak a ted doufam ze me nikdo neukamenuje, ale je to muj nazor...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 17. Mája 2007, 01:49

ja suhlasim, je to podozrivy jedinec, nie je vhodne ho parit a ta koncatina je takto deformovana uz 4 zvleky, takze je to nieco ine ako vonkajsie vplyvy.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Mája 2007, 09:06

nazdar ,,,,,,,.
niesom nijaky odbornik, ale ale aj ja som za geneticku chybu.....
mna aj napadli rozne parazity, huby a bakterie ktore sposobuju rozne deformacie na zvieracich koncatinach (zvecseniny, nadory, deformacie , rozpady tkaniva) , su to vsak vo vecsine cicavce, alebo plazy ....., nie vsak pavukovce a pavuky ......, ale teoreticka moznost by tu bola .....
:?:
Stalo by za to vyskusat sparit daneho jedinca a vyskusat , iba vyskusat, co to uroby a tymto si potvrdit diagnozu , alebo ju vyvratit......., ja viem ze to je beh na dlhsiu trat......, urobit taky pokus ..... a vysledne jedince dalej nerozsirovat ani nemnozit ,,,,,,,,,, :idea: :idea: :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď